Ζωηρο λαμπραντορ


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Είπα και στο παραπάνω μου ποστ τι διαφορετικό κάνει από αυτό που λέει.

Απ' την στιγμή που θα σηκωθείς να φύγεις προτιμώ μια λέξη παρά την μίμηση του ήχου της μπάλας ή των παιχνιδιών..
Το σκυλάκι όταν δαγκωθεί παρά πάνω και βγάλει αυτόν τον ήχο επιτίθεται πίσω δεν πετάει και φεύγει.

Και εμένα μου αρέσει σε γενικές γραμμές.. το μοντάζ βέβαια πάει σύννεφο..
 
  • Like
Reactions: GRDANE


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
817
929
27
το οτι οταν παιζουν τα κουταβια μεταξυ τους και κανουν αυτο τον ηχο πονου με αποτελεσμα αυτο που δαγκωνει να σταματαει ομως δεν ισχυει? αν ισχυει, γιατι να δουλευει με τα αδερφακια του που μιλανε και την ιδια γλωσσα, αλλα οχι με τον ανθρωπο?
 


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
το οτι οταν παιζουν τα κουταβια μεταξυ τους και κανουν αυτο τον ηχο πονου με αποτελεσμα αυτο που δαγκωνει να σταματαει ομως δεν ισχυει? αν ισχυει, γιατι να δουλευει με τα αδερφακια του που μιλανε και την ιδια γλωσσα, αλλα οχι με τον ανθρωπο?
Μα αυτό σου λέω. Δεν ισχύει. Συνήθως όταν το κουτάβι έτσι θα επιτεθεί πίσω δεν θα φύγει.
Πάντως σίγουρα δεν θα σηκωθεί να πετάξει όπως κάνει η Βικτώρια. Αν είναι τόσο αποτελεσματικός ο ήχος θα έμενε στην θέση της ειδικά με ένα τόσο ήσυχο κουτάβι όπως αυτό που έχει. Το ότι δεν το δοκίμασε καν κάτι λέει.

Προσωπικά νομίζω πως πιάνει μόνο σε πάρα πολύ ευαίσθητους σκύλους που εκεί δεν πρέπει να το χρησιμοποιείς..
 
  • Like
Reactions: GRDANE


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Εν τω μεταξύ ξανά είδα το βίντεο με το υπερβολικά ήρεμο κουτάβι που ίσα άνοιξε το στόμα του δεν πρόλαβε να το κλείσει καν. Βγάζει τον ήχο και σπρώχνει ελαφρά το χέρι της μέσα; Δεν είμαι σίγουρη.

Σηκώνεται φεύγει και το υπερβολικά ήρεμο κουτάβι την κυνηγάει, πηδάει επάνω της και βάζει το στόμα του στις ζαρες στο γόνατο της.
Αν το κουτάβι ήταν μέσης κατάστασης και όχι στο ένα άκρο σαφώς τα πράγματα θα ήταν αλλιώς.

Δηλαδή προσπαθεί να σου δείξει πως να κάνεις τον κροκόδειλο σου να μην δαγκάνει με έναν μυρμηγκοφαγο.

Κι εμένα αν μου φέρεις ένα ανάπηρο σε δύο λεπτά θα του μάθω το μείνε με αντιπερισπασμούς για δυόμιση ώρες..
Θα σε βοηθήσει με το ντόμπερμαν;
 
  • Haha
Reactions: GRDANE