Ηλεκτρικη σκουπα Dyson


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Λοιπόν την έκανα και εγώ την επέδυση μου..(δώρω γάμου στον εαυτό μου)!!
Ελπίζω να μην το μετανιώσω,έχω διαβάσι θετιά πράγματα!
Dyson DC39 Animal Canister Vacuum Cleaner | Dyson.com
Αν δε κάνω λάθος αυτή πήρα είχε και ένα έξτρα βουρτσάκι δώρο,σαν αυτό που είπε ο ptf!!
Θα την επεξεργαστώ το βράδυ,αντε με γεια μου!
καλορίζικη κι αν και εχω προηγούμενο μοντέλο από αυτή ένα έχω να σου πω!!!
δεν θα το μετανιώσεις με τίποτα!!!
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Ναι ε?Ωραια αυτό πιστευω γιατι με τόση τριχα και η απλή που έχω μια χαρά την παλεύει ακόμα!:cool:
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Κορυφαία επιλογή είναι και η cat & dog της miele. Αυτή έχω και κάνει δουλειά, και στο αυτοκίνητο.
Κι εμεις αυτη εχουμε στο σπιτι και μας εχει βγαλει κατι παραπανω απο ασπροπροσωπους. Αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα της.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Συνεχίζω εδώ το θέμα μιας και το χω πρόσφατο...

Να πω καταρχήν ότι έψαχνα σκούπα χωρίς σακούλα γιατί με εκνευρίζει το θέμα "άλλαξε σακούλα-που έβαλα τις σακούλες-τελείωσαν οι σακούλες κλπ.".

Δεύτερο και σημαντικότατο είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά: η καινούργια και υποχρεωτική σήμανση των σκουπών μας δείχνει την απόδοσή τους σε σκληρό πάτωμα, χαλί, εκπομπή σωματιδίων (αυτό που την ώρα που σκουπίζουμε βγάζει μια περίεργη μπόχα) κοκ. Οπότε από εδώ κρίνει κανείς ποια σκούπα του κάνει. Ξεχάστε αυτά που ξέραμε ότι όσο πιο πολλά Watt τόσο πιο δυνατή η σκούπα κλπ.

Παρεμπιπτόντως η Dyson απορώ πως πουλιέται σε αυτά τα εξωφρενικά λεφτά, γιατί με βάση αυτή τη σήμανση δεν έχει συγκλονιστικές επιδόσεις.

Εγώ ως fair price/performance βρήκα και πήρα αυτή: DIRT DEVIL DD5255-1 (την βρήκα εδώ: http://www.mediamarkt.gr/el/product...tcc_par=Price Search Engine&et_cid=3&et_lid=5)

Προσοχή - δεν είναι το μοντέλο που πουλάνε στα Lidl, είναι το πιο advanced μοντέλο της ίδιας μάρκας, της Dirt Devil.

Επιπλέον - από τα Lidl αυτή τη φορά - αγόρασα το πέλμα αυτό http://www.amazon.co.uk/Dirt-Devil-Fello-Vacuum-Cleaners/dp/B001MBUD80 (ταιριάζει σε όλς τις σκούπες και σαρώνει σκυλότριχες).
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...η καινούργια και υποχρεωτική σήμανση των σκουπών μας δείχνει την απόδοσή τους...
Βάσω,

Εχω ένα φιλοσοφικό ερώτημα, που με βασανίζει: Των "σκουπών", ή των "σκούπων"???:p:D
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Off-topic...

...Σκουπών το βγάζει σωστό το autocorrect @johnk
Επειδή λες για το autocorrector...
Προχτές, η κόρη μας ήθελε να στείλει ένα sms για να πει: "είμαι Καλαμάκι"... και ο άλλος έλαβε: "είμαι καυτή"!!!:p:D
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Σαν την Rainbow δεν υπαρχει αλλη....εχει και το ειδικο για τα ακαρεα ολα πεφτουν μεσα σε νερο,κανεις και ιονισμο σουπερ!
 
  • Like
Reactions: johnk


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Σαν την Rainbow δεν υπαρχει αλλη....εχει και το ειδικο για τα ακαρεα ολα πεφτουν μεσα σε νερο,κανεις και ιονισμο σουπερ!
Όντως κι όταν βλέπεις τι μαζεύει το νερό...
Αλλά βαρύ πράγμα...
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.682
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Εγω σαν τη Dyson δεν εχω ξαναδεί σκούπα που να βγάζει τις καρφωμένες τρίχες απο παντού...δε μετανοιωσα ουτε λεπτό τα χρήματα που έδωσα για αυτήν...
 
  • Like
Reactions: kasi


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μιας και εχω μονο ενα χαλι πια στο σπιτι- και αυτο μονο για 3-4 μηνες σκευτομαι πολυ σοβαρα την αγορα του iRobot Scooba!
Το βαζεις μπρος το βραδυ και το πρωι ολο το σπιτι ειναι φρεσκοσφουγαρισμενο!1
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.682
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Μιας και εχω μονο ενα χαλι πια στο σπιτι- και αυτο μονο για 3-4 μηνες σκευτομαι πολυ σοβαρα την αγορα του iRobot Scooba!
Το βαζεις μπρος το βραδυ και το πρωι ολο το σπιτι ειναι φρεσκοσφουγαρισμενο!1
Το έχω...μη φανταστείς οτι κάνει καμια φοβερή δουλειά...μόνο για φρεσκάρισμα ειναι..έχω και το scooba και το roomba....Δεν είναι για πολλά τετραγωνικά το scooba μιας και θέλει άδειασμα το νερό για αλλαγή....
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Το έχω...μη φανταστείς οτι κάνει καμια φοβερή δουλειά...μόνο για φρεσκάρισμα ειναι..έχω και το scooba και το roomba....Δεν είναι για πολλά τετραγωνικά το scooba μιας και θέλει άδειασμα το νερό για αλλαγή....
Ευχαριστω για την κριτικη!!
Αρα μαλλον θα συνεχισω να φερω την Φωφο!!
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Βρηκα στο αγγλικο Αμαζον αυτη την Dyson Cinetic Big Ball Animal και βγαινει περιπου ~290 ευρω με τα μεταφορικα.Αν προκειται για ακριβως αυτη,νομιζω ειναι αρκετα καλη προσφορα.Βεβαια δεν γνωριζω ποσο καλη ειναι και αν ενδεικνυται για σκυλια κτλ,ουτε εχω προτερη εμπειρια shipping προιοντος τετοιου μεγεθους απο το εξωτερικο,απλα ειπα να το αναφερω :p

υ.γ. Απο οτι ειδα εχει βγει και Big Ball Animal 2 παντως.
 
Last edited: