Ηλικιωμένη κυρία στην γειτονιά μας βρίζει οποιον βγαζει βολτα τον σκυλο του στο κοντινο παρκακι.


marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Καλησπέρα... Οπως καταλαβατε και απο τον τιτλο στην γειτονια που μενω υπαρχει απεναντι μου ενα παρκακι, οχι μεγαλο (που επιτρεπονται τα σκυλια), αυτο το παρκακι λοιπον υπαρχει εδω και χρονια. Προσφατα δηλαδη μεσα στο καλοκαιρι μετακομισαν σε μια μονοκατοικια που ειναι ακριβως στον παραλληλο δρομο, ενα ζευγαρι ηλικιωμενων. Στην αρχη ολα ηταν οκ δεν υπηρξε κανενα θεμα. Τελη ιουνιου τα απογευματα κυριως ακουγαμε φωνες, χοντρες βρισιες ερχομενες απο την συγκεκριμενη μονοκατοικια. Ανακαλυψαμε οτι η συγκεκριμενη "κυρια" εβριζε χοντρα οποιον περναγε με το σκυλακι του ή οταν πηγαινε στο παρκακι. Τα επιχειρηματα της; Οτι δεν μαζευουν τα απορριματα των σκυλιων, οτι το παρκακι ΤΗΣ ΑΝΗΚΕΙ (ενω ειναι του Δημου. Μαλιστα το αποκαλει: "ο κηπος μας".), οτι εχουν γεμισει κουνουπια κτλ κτλ. Τα περιστακτικα αυξανονταν με τον καιρο. Τον Αυγουστο λοιπον, βγηκε ο πατερας μου και της μιλησε αλλα εκεινη συνεχισε με απειλες του τυπου "δεν ξερεις με ποια εχεις μπλεξει", "θα φωναξω την αστυνομια" , "τα κωλοσκυλα" κοκ... Επεμενε μαλιστα για το θεμα των απορριματων και οτι γιαυτο τον λογο τους ενοχλουν τα κουνουπια. Να σημειωθει οτι ταιζε τις γατες ανελλιπως ;). Μετα που της μιλησε ο μπαμπας μου καπως ηρεμησαν τα πραγματα, δηλ. ετσι νομιζαμε. Την περασμενη εβδομαδα πηγαμε κατι κονσερβες για γατες σε μια κυρια που της ταιζει (γιατι θα τις ετρωγε ο σκυλος μας ) και μας ειπε τα καθεκαστα. Η κυρια λοιπον συνεχισε να βριζει οσους περναγαν και μαλιστα απειλουσε την συγκεκριμενη κυρια οτι θα ριξει φολα κτλ. Υπαρχουν καποιες κοπελες που εργαζονται απεναντι στο νηπιαγωγειο και ταιζουν τις γατες γενικα. Καποιες γατες ειναι αρρωστες και μπαινουν δυστυχως στην αυλη της τρελης με αποτελεσμα οι κοπελες ριχνουν απεξω το φαρμακο τους. Δεν ειναι κατασταση αυτη... Και ολα αυτα που σας διηγουμαι δεν ειναι τιποτα. Αν ακουγατε αυτα που ξεστομιζει θα θελατε πραγματικα να την πατε φυλακη. Ηθελα να σας ρωτησω λοιπον, αν μαζευτουμε 3-4 μαρτυρες μπορουμε να κινηθουμε νομικα, να της κανουμε μυνηση;; Και αν ναι ποια μετρα θα πρεπει να παρουμε; Φοβαμαι μην φολιασει και τα σκυλια που περνανε απο το παρκο. Τετοια γυναικα ειναι....
Ευχαριστω πολυ!
 




marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Καλησπερα! Πρωτα απ ολα, εσεις ειστε ενταξει; Το παρκο ειναι βρωμικο; οι κοπελες που ταιζουν μαζευουν τα αποφαγια μετα κλπ;
Κατ'αρχην ευχαριστω για την απαντηση! Το παρκο ειναι αρκετα καθαρο σε σχεση με αλλα παρκα που εχω δει. Επειδη ομως υπαρχουν γατουλες καμια φορα μπορεις να πετυχεις απορριματα. Αλλα οι περισσοτεροι μαζευουν τις ακαθαρισιες των σκυλιων τους. Επισης οσοι βαζουν φαι παντα το καθαριζουν μετα δηλ, εγω τουλαχιστον δεν εχω παρατηρησει να εχουν μεινει αποφαγια ή να μην εχουν πεταξει το χρυσοχαρτο που ηταν μεσα το φαϊ.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
...Ηθελα να σας ρωτησω λοιπον, αν μαζευτουμε 3-4 μαρτυρες μπορουμε να κινηθουμε νομικα, να της κανουμε μυνηση;; Και αν ναι ποια μετρα θα πρεπει να παρουμε; Φοβαμαι μην φολιασει και τα σκυλια που περνανε απο το παρκο. Τετοια γυναικα ειναι....
Ευχαριστω πολυ!
Δεν χρειάζεται να μαζευτείτε. Μπορείς να πας μόνος-η σου και να κάνεις γραπτά παράπονα στο Α.Τ. της περιοχής σου. Θα της πάνε το χαρτί παραπόνων κι είναι το πρώτο βήμα πριν τη μήνυση όπως και σε κατοχυρώνει σε περίπτωση της φόλας που φοβάσαι.
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Δεν χρειάζεται να μαζευτείτε. Μπορείς να πας μόνος-η σου και να κάνεις γραπτά παράπονα στο Α.Τ. της περιοχής σου. Θα της πάνε το χαρτί παραπόνων κι είναι το πρώτο βήμα πριν τη μήνυση όπως και σε κατοχυρώνει σε περίπτωση της φόλας που φοβάσαι.
Α τελεια! Ευχαριστω πολυ δεν το ηξερα αυτο!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf