Ημέρα Σνάουτσερ: 12/6/2016


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Ημέρα Σνάουτσερ: 12/6/2016
Διοργανωτής: Όμιλος Σνάουτσερ Ελλάδος (Ο.ΣΝ.Ε.)
Μέρος εκδήλωσης: Varibopi dog Sports & training club (Βορείου Ηπείρου, παράλληλος της Σοφοκλή Τύμβου– Βαρυμπόμπη)
Ώρα: 5:00μμ
Πρόγραμμα:
-Ο διεθνής κριτής της FCI κ. Στέλιος Μακαρίτης θα μας ενημερώσει για το πρότυπο της φυλής.
-Η κα. Ελένη Μίντζη και η κα. Φλώρα Σαρτζετάκη θα μιλήσουν για τη σημασία του striping και για την περιποίηση του τριχώματος στα Σνάουτσερ.
-Ο κ. Davide Codebue θα μιλήσει για την σημασία της εκπαίδευσης του Σνάουτσερ και την εκπαίδευση εργασίας.
-Επίδειξη από Σνάουτσερ στον στίβο των agility. Στη συνέχεια θα έχετε τη δυνατότητα να δοκιμάσετε και εσείς δωρεάν agility.
-Οι καλύτεροι θα κερδίσουν κύπελλα!
-Διαγωνισμός σκύλων συντροφιάς με διακρίσεις όπως: καλύτερο κοστούμι, ο πιο όμορφος σκύλος, ο πιο χαρούμενος σκύλος κλπ. Θα μοιραστούν σε όλους αναμνηστικά μετάλλια!
-Κλήρωση BELCANDO
-Δυνατότητα φωτογράφισης από τον επίσημο φωτογράφο της εκδήλωσης κα. Νατάσα Κωστάκη (petphoto.gr)
Ελάτε να κάνουμε όλοι μαζί την ημέρα Σνάουτσερ, μια ημέρα γιορτής για την αγαπημένη μας φυλή!

https://www.facebook.com/events/295754537422603/
 
  • Like
Reactions: spyv and Dimi_21




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
-Διαγωνισμός σκύλων συντροφιάς με διακρίσεις όπως: καλύτερο κοστούμι, ο πιο όμορφος σκύλος, ο πιο χαρούμενος σκύλος κλπ. Θα μοιραστούν σε όλους αναμνηστικά μετάλλια!
Αυτό πάλι, πως το καταλαβαίνεις ακριβώς;o_O
 










d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Μάλλον τους λένε ανέκδοτα και όποιο γελάσει πρώτο... :p
Είδες που κατάφερες να δώσεις μόνος σου την απάντηση;:D
Δεν είναι που ξεράθηκα στο ύπνο..
;)

Πραγματικά δεν έχω ιδέαν. Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τη διοργάνωση, στην οποία και σκοπεύω να παρευρεθώ, τη φαντάζομαι μάλλον ως πανηγυράκι σύστασης του ομίλου και γνωριμίας των σναουτσεράδων, καθώς και αφορμή γνωριμίας του κοινού με τη φυλή.

Η Μούζη (χωρίς pedigree) λογικά δε θα έχει δικαίωμα συμμετοχής, οπότε θα γλιτώσω και τη γελιοποίηση:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: betty coltrane


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Προς τους φίλους Schnauzerάδες/Schnauzerόφιλους του forum:
Σκοπεύει να παρευρεθεί κανένας εκτός από εμένα σε αυτή την εκδήλωση την Κυριακή;
Ευκαιρία to know us better.
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Προσωπική έκπληξη της διοργάνωσης, όταν ο κριτής επέλεξε τη Μούζη ανάμεσα στα καλύτερα θηλυκά.. Απέκτησε και μετάλλιο το κορίτσι μου.. Που να το φανταζόταν.. Από τα ψυχοφάρμακα στα μετάλλια!

05.jpg
 
Last edited:








d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Τι εννοείς καλέ;
Κάτι είχα πει μερικά μηνύματα παραπάνω, και μάλιστα έβαλα κι ένα βίντεο με το Θωμά τον Χανκς..
Η Μούζη (χωρίς pedigree) λογικά δε θα έχει δικαίωμα συμμετοχής, οπότε θα γλιτώσω και τη γελιοποίηση:
Τρομάρα μου..
 
  • Like
Reactions: ioanna a




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Βάλε βρε μια πιο κοντινή .... (όχι δικιά σου)
Δεν έχω καμιά κοντινή από χθες.. Παρέλειψα.. Μ@λ@κία μου., Μάλλον έχω απογοητευτεί από τη μαυρίλα -παντού μου βγαίνει σαν μαύρη τρύπα- , και σταμάτησα να τη βγάζω.. Είδα τη φωτογράφο της διοργάνωσης να βγάζει μερικές σκόρπια. Δε ξέρω αν φαινόμαστε πουθενά, αλλά δε ξέρω και που θα τις βρω.. Στο νήμα που έχω για τη Μούζη, θα πετύχεις μερικές κοντινές.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf