Ημιαιμος ποιμενικος


jo&zaxarias

Active Member
12 Ιουνίου 2020
43
74
32
πωπω τι κουκλος είναι αυτός!!!!!Να σας ζήσει!
Αχ αυτο το βαθύ γουφ! :D

Έχω και εγώ ένα ημιαιμο ελληνικο ποιμενικό, 14 μηνών. Θα σας πρότεινα να εστιάσετε πολυ στην κοινωνικοποιηση του με ανθρωπους, ειδικά με αυτούς που χρειαζεται να μπαινοβγαίνουν στο σπίτι σας. Η φύλαξη όπως βλέπετε και εσεις τους βγαίνει από πολύ νωρις!
Είναι καταπληκτικά μουσούδια παρόλα αυτα και απ οσο εχω καταλαβει μεχρι στιγμης (μιας και ειναι ο πρωτος μου σκυλος), με τα ατομα που εμπιστευονται απόλυτα, δενονται βαθιά και είναι γλυκες! :)
 


15 Ιανουαρίου 2021
17
107
47
πωπω τι κουκλος είναι αυτός!!!!!Να σας ζήσει!
Αχ αυτο το βαθύ γουφ! :D

Έχω και εγώ ένα ημιαιμο ελληνικο ποιμενικό, 14 μηνών. Θα σας πρότεινα να εστιάσετε πολυ στην κοινωνικοποιηση του με ανθρωπους, ειδικά με αυτούς που χρειαζεται να μπαινοβγαίνουν στο σπίτι σας. Η φύλαξη όπως βλέπετε και εσεις τους βγαίνει από πολύ νωρις!
Είναι καταπληκτικά μουσούδια παρόλα αυτα και απ οσο εχω καταλαβει μεχρι στιγμης (μιας και ειναι ο πρωτος μου σκυλος), με τα ατομα που εμπιστευονται απόλυτα, δενονται βαθιά και είναι γλυκες! :)
Ο Diego πλέον ειναι 5 μηνών, 25 κιλά και εξελίσσεται σε έναν αγαθό γίγαντα... Προς το παρόν αγαπάει όλο τον κόσμο!!! Ανθρώπους (μεγάλους-παιδιά) σκυλιά, γατιά... Έχει υπέροχο χαρακτήρα... Λατρεύει τον ύπνο και την ξάπλα και φυσικά το φαΐ... Είμαστε τυχεροί που συναντήθηκαν οι δρόμοι μας!!!
 




15 Ιανουαρίου 2021
17
107
47
Ο Diego μεγάλωσε!!! 1,5 χρόνων πια 55 κιλά!! Έγινε κολλητός με τον γιο μου, όπως ακριβώς το επιθυμούσα. Ένα αρνι σε σώμα σκύλου!!! Μεγαλώνοντας βγάζει περισσότερα χαρακτηριστικά του Δανού... Αγκαλίτσες, φιλιά, να ακουμπάει πάνω σου....υπέροχος!!!❤
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3