Ημιαιμο Νεας Γης στη Ζ.Ε.Η


Status
Κλειδωμένο θέμα

matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Βρεθηκε και νεο παρατημενο Νεας Γης κουταβι αυτη την φορα. Οπως πολυ σωστα ειπε η Αμαλια απο εκει μπορει να προερχεται και η δικια μου. Φαινεται οτι ο τυπος βρηκε ασχολια να ζευγαρωνει και να παραταει οτι του περισσευει ή οτι δεν του αποφερει πλεον κερδος.

Η αγγελια σε αυτο το λινκ
ZΩΟΦΙΛΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ILIOUPOLIS ANIMAL WELFARE UNION - Athens, Greece - Μη κερδοσκοπικός οργανισμός | Facebook
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Δε νομιζω οτι ειναι τυχαιο... ποσα Νεας Γης να υπαρχουν πια στην Αθηνα??? Ποσο μαλλον στην ιδια περιοχη...
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Για όσους δεν έχουν facebook:

Σήμερα Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου, δεχθήκαμε μία κλήση από άγνωστο κύριο, ότι έχει εγκαταλείψει 2 κουτάβες, ράτσας Νέας Γης, πάνω στον Υμηττό και μας υπέδειξε το μέρος.
Είχε ζευγαρώσει το σκύλο του, μας είπε, που έκανε 9 κουτάβια, αλλά αυτά τα δύο θηλυκά του είχαν μείνει και δεν μπορούσε να τα ταΐζει πια....
Τρέξαμε αμέσως και βρήκαμε μόνο το ένα και φυσικά το αναλάβαμε.
Είναι ένα πανέμορφο κουτάβι
που θα γίνει ένα μεγαλοπρεπές σκυλί, πάνω από 30 κιλά.
Θα εμβολιαστεί άμεσα και θα δοθεί για υιοθεσία σε ανθρώπους που είναι γνώστες της ράτσας.
Η σκυλίτσα είναι περίπου 6 μηνών.

Θα δοθεί εντός Αττικής για μέσα στο σπίτι με την δέσμευση ότι θα στειρωθεί όταν φτάσει την ηλικία των 7 μηνών.
Τα έξοδα του microchip επιβαρύνουν τον νέο γονιό. Τηλ. 6945598760 μετά τις 16:00 ή Σαββατοκύριακο
ΖΩΟΦΙΛΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΡ. ΕΓΚ. ΠΡ. 5194/1997

Το σκυλάκι που θα υιοθετήσετε, θα έχει και ένα δωρεάν μάθημα θετικής εκπαίδευσης και 6 μήνες δωρεάν τροφή μέσω του προγράμματος υπεύθυνης υιοθεσίας της PEDIGREE®.




 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
το άλλο σκυλάκι σίγουρα δεν το βρήκατε?μήπως έχει τρυπώσει σε κάποιο σημείο όντως φοβισμένο .

μα πόσο χαζοί είναι και τα ζευγαρώνουνε χωρίς κάποιον λόγο..

τέλος είναι όντως νέας γης η ημίαμο αν και δεν έχει σημασία?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.665
19.910
το άλλο σκυλάκι σίγουρα δεν το βρήκατε?μήπως έχει τρυπώσει σε κάποιο σημείο όντως φοβισμένο .

μα πόσο χαζοί είναι και τα ζευγαρώνουνε χωρίς κάποιον λόγο..

τέλος είναι όντως νέας γης η ημίαμο αν και δεν έχει σημασία?
Αυτό το ποστ σου, πριν πατήσεις το "υποβολή", το διάβασες; Το ξαναδιάβασες;
Και σου φάνηκε ότι έχει κάποια χρησιμότητα στο θέμα;
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ο τύπος δηλώνει ότι παρανόμησε, εγκαταλείποντας τα σκυλιά...δεν μπορεί να βρεθεί;
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Εχω ζητησει πληροφοριες για αυτο απο την ΖΕΗ. Αν μου απαντησουν και μου δωσουν το οκ να τις μοιραστω θα σας ενημερωσω.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ενα up για την μαυροτσουκαλη πριγκιπεσσα.

Σορυ αλλα εχω αδυναμιες τι να κανουμε :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.137
10.098
Athens
Η αρκουδίτσα έκανε "κλικ" σε φίλο και συνάδελφο - ο οποίος επικοινώνησε και θα πάει να την δει από κοντά.
Εάν "κάτσει" είναι εξαιρετική περίπτωση! Θα την βλέπουμε και σε σκυλοβόλτες! :)

Aν έχετε κανείς κανά "κονέ", πείτε να δώσω συστατική! ;)
 






matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Η αρκουδίτσα έκανε "κλικ" σε φίλο και συνάδελφο - ο οποίος επικοινώνησε και θα πάει να την δει από κοντά.
Εάν "κάτσει" είναι εξαιρετική περίπτωση! Θα την βλέπουμε και σε σκυλοβόλτες! :)

Aν έχετε κανείς κανά "κονέ", πείτε να δώσω συστατική! ;)
Ωραιοτατα. Κατι θα μπορεσουμε να κανουμε, αν και βεβαια η τελικη αποφαση ειναι παντα του σωματειου.

Επειδη για καποιο λογο δεν μπορω να σου στειλω π.μ. αν εχει διαθεση ο συναδελφος σου το Σαββατο το πρωι μπορω να φερω την μεγαλογουρουνα μου στο παρκο, να του πω και καποια πραγματα για την φυλη αν δεν ειναι πληρως κατατοπισμενος και γενικα να δωσω οποια βοηθεια μπορω.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.137
10.098
Athens
Οι κουτάβες ήταν δύο τελικά. Η μία από αυτές υιοθετήθηκε από το φίλο που σας έλεγα - αν δεν βρέχει καρέκλες την Κυριακή θα την δω κι από κοντά.
Μένει άλλη μία.
 


mspooky

Member
5 Απριλίου 2013
17
2
35
Λέρος
Οι κουτάβες ήταν δύο τελικά. Η μία από αυτές υιοθετήθηκε από το φίλο που σας έλεγα - αν δεν βρέχει καρέκλες την Κυριακή θα την δω κι από κοντά.
Μένει άλλη μία.
Έχετε ακόμη την άλλη κουταβίνα? Ενδιαφέρομαι για την υιοθεσία της.
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.665
19.910
Τέλεια για τα κουτάβια. Ελπίζω να έχουν πάει στα καλύτερα σπίτια.
Καλή ζωή να έχουν και εύχομαι κι εσύ, να βρεις το κουτάβι που ψάχνεις.
Γεμάτος είναι ο τόπος, δυστυχώς.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα