Ημιαιμο αλλα τι;;;


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Καλησπερα. Για να μη τα πολυλογω εχω ακουσει διαφορες αποψεις για το σκυλακι αυτο με τα ψηλολιγνα ποδια που μοιαζει με μινι πιντσερ. Μπορει καποιος να με διαφωτισει για τι διασταυρωση μιλαμε;;;
 

Attachments

  • Like
Reactions: spyv


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
έχει σημασία για κάποιο λόγο; αν σε ενδιαφέρει ο όγκος για το πόσο θα τρώει ακόμα και για μια τροφή 60 ευρώ η ημερήσια αναλογία πάνω από 1.50 ευρώ δε θα σου βγαίνει και επίσης το αν θα έχει διαστάασεις Λέονμπέργκερ ή Παπιγιόν πάλι αδιάφορο είναι. Ο σκύλος μαζί σου θέλει να είναι και σε ένα και σε δύο και είκοσι τετραγωνικά. Για θέματα κυριαρχικότητας ή δυσκολίας φυλής κανένας μα κανένας δε μπορεί να προβλέψει. Αν θέλεις να λες ότι κάτι έχεις να λες πως έχεις ένα πολύ όμορφο σκυλάκι που το λένε Τάκη, ή Μάρθα ή Ιζόλδη. Τα υπόλοιπα περιττά.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
έχει σημασία για κάποιο λόγο; αν σε ενδιαφέρει ο όγκος για το πόσο θα τρώει ακόμα και για μια τροφή 60 ευρώ η ημερήσια αναλογία πάνω από 1.50 ευρώ δε θα σου βγαίνει και επίσης το αν θα έχει διαστάασεις Λέονμπέργκερ ή Παπιγιόν πάλι αδιάφορο είναι. Ο σκύλος μαζί σου θέλει να είναι και σε ένα και σε δύο και είκοσι τετραγωνικά. Για θέματα κυριαρχικότητας ή δυσκολίας φυλής κανένας μα κανένας δε μπορεί να προβλέψει. Αν θέλεις να λες ότι κάτι έχεις να λες πως έχεις ένα πολύ όμορφο σκυλάκι που το λένε Τάκη, ή Μάρθα ή Ιζόλδη. Τα υπόλοιπα περιττά.
Είναι πανέμορφη διασταύρωση σκύλου και ζαρκαδιού :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::love::love::love:
Να το χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!!
 
  • Like
Reactions: giannispapai


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Είναι πανέμορφη διασταύρωση σκύλου και ζαρκαδιού :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::love::love::love:
Να το χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΤΟ ΑΓΑΠΩ. ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ. ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΠ. ΑΠΛΑ... ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ!!!!!
 


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
έχει σημασία για κάποιο λόγο; αν σε ενδιαφέρει ο όγκος για το πόσο θα τρώει ακόμα και για μια τροφή 60 ευρώ η ημερήσια αναλογία πάνω από 1.50 ευρώ δε θα σου βγαίνει και επίσης το αν θα έχει διαστάασεις Λέονμπέργκερ ή Παπιγιόν πάλι αδιάφορο είναι. Ο σκύλος μαζί σου θέλει να είναι και σε ένα και σε δύο και είκοσι τετραγωνικά. Για θέματα κυριαρχικότητας ή δυσκολίας φυλής κανένας μα κανένας δε μπορεί να προβλέψει. Αν θέλεις να λες ότι κάτι έχεις να λες πως έχεις ένα πολύ όμορφο σκυλάκι που το λένε Τάκη, ή Μάρθα ή Ιζόλδη. Τα υπόλοιπα περιττά.
Συμφωνω! Απλα ρωτησα απο περιεργεια!!!
 


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Καλησπερα. Για να μη τα πολυλογω εχω ακουσει διαφορες αποψεις για το σκυλακι αυτο με τα ψηλολιγνα ποδια που μοιαζει με μινι πιντσερ. Μπορει καποιος να με διαφωτισει για τι διασταυρωση μιλαμε;;;
Ρε παιδια ολα καλα αυτα που λεμε αλλα περα απ την πλακα εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ναι. Πληροφοριακα το ρωταω απλα για να χω μια εικονα
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος. Ακόμα και ο κριτής μορφολογίας θα ήταν, αν είναι mix πολλών φυλών δεν θα τις βρεις όλες. Μπορεί όπως λες να έχει κάτι από min pin. Τώρα αν σου πω ότι είναι mix με italian greyhound θα με πιστέψεις? Αν θες πάντα υπάρχει το τεστ DNA αλλά γιατί θα το κάνεις? Kαλύτερα με αυτά τα λεφτά να πάρεις κάτι στο σκυλούνι σου :)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ρε παιδια ολα καλα αυτα που λεμε αλλα περα απ την πλακα εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ναι. Πληροφοριακα το ρωταω απλα για να χω μια εικονα
Και εμένα μου θυμίζει πινσεράκι το προσωπάκι του αλλά τα αφράτα πατούσια του θα μπορούσαν να παραπέμπουν σε κάτι τύπου sighthound .
Θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε.Ή θα μπορούσε και να μην είναι τίποτα. Οι ράτσες δημιουργούνται απο διασταυρώσεις άλλων σκύλων, αλλά δεν δημιουργούνται όλοι οι σκύλοι από ράτσες.:p
Το μόνο σίγουρο είναι οτι είναι κουκλί με πολύ γλυκιά έκφραση. Να σου ζήσει!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: giannispapai


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος. Ακόμα και ο κριτής μορφολογίας θα ήταν, αν είναι mix πολλών φυλών δεν θα τις βρεις όλες. Μπορεί όπως λες να έχει κάτι από min pin. Τώρα αν σου πω ότι είναι mix με italian greyhound θα με πιστέψεις? Αν θες πάντα υπάρχει το τεστ DNA αλλά γιατί θα το κάνεις? Kαλύτερα με αυτά τα λεφτά να πάρεις κάτι στο σκυλούνι σου :)
Mακαρι να ναι μιξη με κατι τετοιο γιατι για μικρο μεγεθος το πηρα. Αν ειναι να μου γινει 40 κιλα δε θα χωραμε στο διαμερισμα. Πιστευω να μου λυσρι τις αποριες ο κτηνιατρος τη Δευτερα
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
όχι δε συμφωνώ, εγώ νομίζω ότι είναι ρούντολφ με σαρπλάνινατς :eek:

ας μεινουμε σ' αυτό: να χαίρεσαι τη ζαρκαδάρα σου!!!! αφού σου ''μίλησε'' ;)

Mακαρι να ναι μιξη με κατι τετοιο γιατι για μικρο μεγεθος το πηρα. Αν ειναι να μου γινει 40 κιλα δε θα χωραμε στο διαμερισμα. Πιστευω να μου λυσρι τις αποριες ο κτηνιατρος τη Δευτερα
όταν τελείωνα σπουδές έμενα σε 38 τετραγωνικά με ένα Χάσκι κι ένα Γκρένενταλ.
Μαζί σου θέλει να 'ναι, μόνο αυτό αρκεί :)
 
  • Like
Reactions: giannispapai


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.653
19.887
Mακαρι να ναι μιξη με κατι τετοιο γιατι για μικρο μεγεθος το πηρα. Αν ειναι να μου γινει 40 κιλα δε θα χωραμε στο διαμερισμα. Πιστευω να μου λυσρι τις αποριες ο κτηνιατρος τη Δευτερα
Ο κτηνίατρος δεν έχει τέτοιες μαγικές ικανότητες!
Τελικά, σε νοιάζει ή δεν σε νοιάζει, με τι μοιάζει και τι μέγεθος θα γίνει? :rolleyes:
Αν τελικά γίνει δηλαδή σαράντα κιλά, τι θα κάνεις?
Κουτάβι είναι?
 
  • Like
Reactions: Grifos


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Ο κτηνίατρος δεν έχει τέτοιες μαγικές ικανότητες!
Τελικά, σε νοιάζει ή δεν σε νοιάζει, με τι μοιάζει και τι μέγεθος θα γίνει? :rolleyes:
Αν τελικά γίνει δηλαδή σαράντα κιλά, τι θα κάνεις?
Κουτάβι είναι?
Ναι μαλλον κουταβι ειναι. Με νοιαζει απλα για να ξερω πως θα εξελιχθει. Δεν εχει να κανει με το αν θα το κρατησω η οχι αν αυτο εννοεις. Απο καταφυγιο το πηρα για να το γλυτωσω απ το κλουβι. Τι θα μπορουσα να κανω δηλαδη; να το επιστρεψω μολις βαρυνει πχ; Οπως παρακολουθω κ την εξαχρονη κορη μου να μεγαλωνει κ ξερω πανω κατω τι να περιμενω το ιδιο θα θελα να ξερω κ για τον Choco. Παντως ρε παιδια ρωτησα μηηηηπως εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ναι κλπ κ ολοι μου απαντατε με ενα τροπο περιεργο αποτομο του τυπου γιατι ρωτας ρε φιλε! Ξερω γω; ειπα να ρωτησω! Και ξεκαθαρισα απ την αρχη πως μου κανε κλικ κ το διαλεξα. Αν ηθελα καποια ρατσα ειχε στο διπλανο κλουβι παπιγιον καθαροαιμο κ παραδιπλα κουταβι χασκι. Απλα ρωταω απο περιεργεις γιατι ποτε μου δεν ειχα σκυλακι με τετοιο σουλουπι. Αυτα. Ευχαριστω πολυ παντως.
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Εγώ έχω να πω ότι η μικρος σου είναι πανέμορφος καιεύχομαι να είναι υγιής και ευτυχισμένος. Τώρα όσο αφορά το μέγεθος που μπορεί να γίνει ένα κουτάβι, εγώ από τις ιστορίες που έχω ακούσει ούτε την εκτίμηση του κτηνίατρού θα άκουγα, και θα προετοιμαζόμουν για παν ενδεχόμενο. Άλλωστε, εδώ οι γιατροί για ανθρώπους βλέπουν και τους γονείς, και το παιδί, και πάλι πέφτουν έξω στο ύψος (ζωντανή απόδειξή εγώ). Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που εγώ προσωπικά επέλεξα να πάρω σκυλί κοντά στο έτος.

Τώρα, όσο αφορά τον περίεργο απότομο τρόπο, ε, όταν κάποιος έχει δει τόσα και τόσα σκυλιά να μένουν στον δρόμο γιατί παραμεγάλωσαν και πλέον δεν χωράνε, μετά από ένα σημείο είναι λογικό να του έχει δημιουργηθεί δυσπιστία και να την δείχνει όταν τιθέντε τέτοια ερωτήματα.Γιατί μπορεί η λύση για εσένα αν σου γίνει 40 κιλά να είναι να αλλάξεις διαμέρισμα, αλλά για πολλούς άλλους ανάμεσα μας είναι να αλλάξουν σκύλο.
 


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Εγώ έχω να πω ότι η μικρος σου είναι πανέμορφος καιεύχομαι να είναι υγιής και ευτυχισμένος. Τώρα όσο αφορά το μέγεθος που μπορεί να γίνει ένα κουτάβι, εγώ από τις ιστορίες που έχω ακούσει ούτε την εκτίμηση του κτηνίατρού θα άκουγα, και θα προετοιμαζόμουν για παν ενδεχόμενο. Άλλωστε, εδώ οι γιατροί για ανθρώπους βλέπουν και τους γονείς, και το παιδί, και πάλι πέφτουν έξω στο ύψος (ζωντανή απόδειξή εγώ). Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που εγώ προσωπικά επέλεξα να πάρω σκυλί κοντά στο έτος.

Τώρα, όσο αφορά τον περίεργο απότομο τρόπο, ε, όταν κάποιος έχει δει τόσα και τόσα σκυλιά να μένουν στον δρόμο γιατί παραμεγάλωσαν και πλέον δεν χωράνε, μετά από ένα σημείο είναι λογικό να του έχει δημιουργηθεί δυσπιστία και να την δείχνει όταν τιθέντε τέτοια ερωτήματα.Γιατί μπορεί η λύση για εσένα αν σου γίνει 40 κιλά να είναι να αλλάξεις διαμέρισμα, αλλά για πολλούς άλλους ανάμεσα μας είναι να αλλάξουν σκύλο.
Κ γω απ τα λιγα που ξερω το θεωρησα καλο που η κοπελα στο καταφυγιο με τα αδεσποτα μου πε πως το χουν ενα εξαμηνο κ πρεπει να ναι γυρω στους 10 μηνες η ηλικια του. Υπολογισα πως πανω κατω αυτο ειναι. Απο πιτσιρικας εχω παρει δυο απο καταφυγια. Αυτο ειναι το τριτο κ πρεπει να επεσα σε περιπτωση. Πιο υπακουο κ πιο φρονιμο σκυλο δεν εχω δει! Μου χει κανει εντυπωση... Βεβαια βλεπω πως μετα απο τοσους μηνες στο κλουβακι το κατουρημα εκει που καθεται κ παιζει το χει για πλακα αλλα αυτο διορθωνεται
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Κ γω απ τα λιγα που ξερω το θεωρησα καλο που η κοπελα στο καταφυγιο με τα αδεσποτα μου πε πως το χουν ενα εξαμηνο κ πρεπει να ναι γυρω στους 10 μηνες η ηλικια του. Υπολογισα πως πανω κατω αυτο ειναι. Απο πιτσιρικας εχω παρει δυο απο καταφυγια. Αυτο ειναι το τριτο κ πρεπει να επεσα σε περιπτωση. Πιο υπακουο κ πιο φρονιμο σκυλο δεν εχω δει! Μου χει κανει εντυπωση... Βεβαια βλεπω πως μετα απο τοσους μηνες στο κλουβακι το κατουρημα εκει που καθεται κ παιζει το χει για πλακα αλλα αυτο διορθωνεται
Ε στην ίδια μοίρα είμαστε, και έμενα η μικρή περίπου 10 μηνών είναι. Είναι 7 κιλά και ο πετσοπάς (όχι ο κτηνίατρος, το τονίζω) είπε ότι μάλλον θα βάλει κανά κιλό παραπάνω στην πορεία. Τώρα από 7 να γίνει 10, από 15 17, σίγα την διαφορά.

‘Ελα, εσάς ο Choco παίζει, εμάς η Marley τώρα μαθαίνει τι είναι το παιχνίδι και πως μπορεί να το φέρει εις πέρας.
 


giannispapai

Member
19 Αυγούστου 2017
8
5
44
Καλησπερα. Για να μη τα πολυλογω εχω ακουσει διαφορες αποψεις για το σκυλακι αυτο με τα ψηλολιγνα ποδια που μοιαζει με μινι πιντσερ. Μπορει καποιος να με διαφωτισει για τι διασταυρωση μιλαμε;;;
Τελικα ολα οκ με το νεο υιοθετημενο μελος της φαμιλιας. Ειναι πεντε μηνων υγιεστατος μινι πιντσερ με κατι (λαγωνικο αν κρινω απ τον τροπο που κοιταει τα καναρινια κ τα ινδικα χοιριδια). Βαλαμε κ το τσιπακι μας κ χαπια κ αμπουλες κ εμβολια κ απ ολα τα καλα. Το κλουβι του καταφυγιου αποτελει πλεον για τον κυριο Choco μια αναμνηση! Ευχαριστω οσους ειπαν τη γνωμη τους σ αυτο που ρωτησα αρχικα. Στους υπολοιπους που απλα μπηκαν στη διαδικασια να γραψουν κακιες και ειρωνιες δε πειραζει καλη καρδια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki