'Ηρα η θεά της Βαρυμπόμπης


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
@l.Kyveli
Λοιπόν στο Svenska kennelklubben γράφει για την στείρωση μετά από τον τέταρτο χρόνο και για να ζευγαρώσεις την θηλυκιά πρέπει μετά τα πέντε της χρόνια! Το kennelklubben το γράφει σαν κανόνα για νέους ιδιοκτήτες που έχουν κάποιο θηλυκό σκυλί χωρίς να μπορώ να εντοπίσω τον κανόνα αυτόν στην Σουηδική νομοθεσία! Θα το ψάξω όμως!
Αυτό μάλλον έρχεται σαν προτροπή , σαν πρόταση όχι σαν απαγόρευση. Εντύπωση μου κάνει πάντως δεν το γνωρίζαμε! Γράφει αιτιολογία για την προτροπή αυτή; θα είχε ενδιαφέρον.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Καλημέρα,

Ένα update για το κορίτσι μας. Είναι ακόμα μαζί μας, υπολογίζουμε ότι είναι 3 χρονών και οι εξετάσεις της καλύτερες από ποτέ.

Είναι ένα ιδιαίτερο σκυλί και πλέον θα δοθεί μόνο κάτω από συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Ψάχνουμε ένα σπίτι με έμπειρους ιδιοκτήτες και κήπο, να μένει αποκλειστικά έξω και ιδανικά με κάποιο άλλο σκυλί. Επίσης το σπίτι θα πρέπει να έχει καλή περίφραξη γιατί έχει τάσεις φυγής. Να μην υπάρχουν μικρά παιδιά και να υπάρχει όσο γίνεται μια σταθερή ρουτίνα. Τα πάει εξαιρετικά με άλλα σκυλιά μεγαλόσωμα, με τις γάτες γίνεται έξαλλη. Αναζητά την ανθρώπινη παρουσία, τα χάδια και το παιχνίδι, οπότε μάντρες και χώροι που θα είναι μόνη της δεν θα τους προτιμήσουμε.

Κι επειδή ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να βρεθεί αυτό που ψάχνουμε το Ριρί θα μείνει μαζί μας, δεν κλειδώνω την αγγελία μήπως και βρεθεί ένα τέτοιο σπίτι.
 
Last edited:


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Καλημέρα,

Ένα update για το κορίτσι μας. Είναι ακόμα μαζί μας, υπολογίζουμε ότι είναι 3 χρονών και οι εξετάσεις της καλύτερες από ποτέ.

Είναι ένα ιδιαίτερο σκυλί και πλέον θα δοθεί μόνο κάτω από συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Ψάχνουμε ένα σπίτι με έμπειρους ιδιοκτήτες και κήπο, να μένει αποκλειστικά έξω και ιδανικά με κάποιο άλλο σκυλί. Επίσης το σπίτι θα πρέπει να έχει καλή περίφραξη γιατί έχει τάσεις φυγής. Να μην υπάρχουν μικρά παιδιά και να υπάρχει όσο γίνεται μια σταθερή ρουτίνα. Τα πάει εξαιρετικά με άλλα σκυλιά μεγαλόσωμα, με τις γάτες γίνεται έξαλλη. Αναζητά την ανθρώπινη παρουσία, τα χάδια και το παιχνίδι, οπότε μάντρες και χώροι που θα είναι μόνη της δεν θα τους προτιμήσουμε.

Κι επειδή ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να βρεθεί αυτό που ψάχνουμε το Ριρί θα μείνει μαζί μας, δεν κλειδώνω την αγγελία μήπως και βρεθεί ένα τέτοιο σπίτι.
Θα την έπαιρνα εγώ αλλά δεν έχω καλή περίφραξη :D
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Τώρα που θα γινουμε γειτονισσες θα βαλω στη ταυτοτητα της το τηλεφωνο σου και θα την αφησω κυριακη πρωι στην εκκλησια! Θα σου πω εγω :whistle:
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Δεν ξερω εσεις αλλα εγω περναω φινα στο καινουριο μας σπιτι! :cool:
τώρα που θα σου κάνω μια καταγγελία που έχεις το σκυλί στα τσιμέντα θα δεις !!! αυτό περίμενα τις αποδείξεις
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
τώρα που θα σου κάνω μια καταγγελία που έχεις το σκυλί στα τσιμέντα θα δεις !!! αυτό περίμενα τις αποδείξεις
κάτσε να βάλω και μια φατσουλα μην εχουμε παρεξηγησεις :p:p
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Εχουν περασει κοντα 4 χρονια που ειναι μαζι μας και σχεδον 1 χρονο στο καινουριο μας σπιτι και ωρες ωρες νομιζω οτι ειναι το πιο ευτυχισμενο μας σκυλι

20200301_122624.jpg
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
είναι το dna του πιτ που εχει μεσα ΖΑΒΗ και ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ :cool:
 
  • Haha
Reactions: Hlianna


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Φινα περνάω αυτες τις μερες, η μαμά με ταΐζει όλη την ώρα καλούδια για να έχω ενέργεια και να μην κρυώνω.
Μου έχουν βάλει στο σπίτι μου και μια τέλεια μοσχομυριστη μεγάλη κουβερτα, τη σνομπαρω βέβαια λιγο γιατί προτιμώ να είμαι στο χιόνι και να παίζω.
Οταν βγήκε και ο μπαγλαμάς που έχουν για σκύλο εξω το πρωί τρελαθηκαμε στο παιχνίδι.
Εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχουν παρει χαμπάρι οτι τους έχω κατσικωθει και έχουν την αγγελια μου ανοικτή;

 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3