Η Βένια (νέοι σκυλογονεις)


marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Καλημέρα στην παρεα.
Όπως γράφει ο τίτλος αυτές τις μέρες (μάλλον σήμερα), περιμένουμε το νέο μέλος της οικογένειας μας.
Έχουμε ηδη 4παιδακια (ανθρωπάκια) και αποφασίσαμε να κάνουμε μια υιοθεσία για να ολοκληρωθεί η σύνθεση της οικογένειας μας. Ετσι λοιπόν η Βένια, ενα στειρωμενο χρονιαρικο ημιαιμο σκυλάκι θα προστεθεί στο δυναμικό μας. Θα είμαστε συντονισμένοι στο φόρουμ για να σας ζαλίσουμε με ερωτήσεις.:)
Να χαίρεστε και τα παιδάκια σας αλλά και το καινούριο μέλος της οικογένειας σας!! Μπράβο που επιλέξατε έναν ενήλικο σκύλο! :)
 


The Saint

Well-Known Member
25 Μαϊου 2018
103
205
46
Να χαίρεστε και τα παιδάκια σας αλλά και το καινούριο μέλος της οικογένειας σας!! Μπράβο που επιλέξατε έναν ενήλικο σκύλο! :)
Ευχαριστούμε.:)
 
  • Like
Reactions: marblk


The Saint

Well-Known Member
25 Μαϊου 2018
103
205
46
H μικρή μας λοιπόν πρέπει να το παραδεχτώ, έχει ξεψαρώσει αρκετά. Πάμε βασικά πολύ καλύτερα. Υπομονή και δυο καλές συμβουλές από ανθρώπους εδώ μέσα, φέρνουν αποτέλεσμα...Διαφαίνεται ότι σε γενικές γραμμές είναι ήσυχο σκυλάκι, χαμηλών τόνων...Θέλω να πιστεύω ότι θα εξελιχθεί σε μια υπάκουη "σιχαμένη":love: που ήδη μου παίρνει το μυαλό...
Απέκτησε και ένα καλό φιλαράκι απ΄ ότι φαίνεται στο σπίτι....
Ένα κουνέλι το οποίο πολλές ώρες βρίσκετε μαζί της στην αυλή. Μάλλον το γουστάρει πολύ γιατί με το που το δει αρχίζει τα κλαψουρίσματα και αν πάμε να το μαζέψουμε σηκώνεται και έρχεται κοντά μας και μυρίζει το κλουβί του.... Τις πρώτες φορές που το βγάλαμε η Βένια ήταν μαζεμένη στη γωνία και έτρεμε. Τώρα όμως μάλλον της αρέσει τρελά η παρέα του:).
Σκέψου η κουνέλα (μάλλον θηλυκό είναι), κάνει ψυχοθεραπεία στη σκυλίτσα...:D:LOL:
 




The Saint

Well-Known Member
25 Μαϊου 2018
103
205
46
Ρε παιδιά βρήκα την σούπερ λιχουδια για τη Βενια......
Πατατακια ρηγανη......
Θα κάνει τα πάντα για ενα πατατακι(y)

Καλά ξέρω μάλλον δεν της κανουν καλό και δεν πρέπει να τρώει ε?????
 
  • Like
Reactions: mareco and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Ρε παιδιά βρήκα την σούπερ λιχουδια για τη Βενια......
Πατατακια ρηγανη......
Θα κάνει τα πάντα για ενα πατατακι(y)

Καλά ξέρω μάλλον δεν της κανουν καλό και δεν πρέπει να τρώει ε?????
πολυ αλατι και διαφορα αδιευκρινιστα. Ουτε εμεις κανονικα πρεπει να τρωμε και πολλα, αλλα ειναι εθιστικα τα ατιμα :D
Και ο δικος μου τρελαινεται, φυσικο ειναι αχαχχα

ΥΣ. Παρε κοιλιες απο κοτοπουλο,ειναι παφθηνες βρασε τις , κοψε τις σε κοματια και στο ψυγειο. Ουτε διαλυονται σε τριματα οπως το στηθος , ειναι υγειινες και τρελαινονται. :)
 
  • Like
Reactions: The Saint


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Frolic έχετε δοκιμάσει;
Για κάποιο λόγο, τρελλαίνονται όλα με αυτά.
 


The Saint

Well-Known Member
25 Μαϊου 2018
103
205
46
https://www.bestprice.gr/cat/3475/trofes-katoikidion/f/1_21041/frolic.html
Αν λες αυτό, όχι δενβτο έχω δοκιμασει ακομη.

ΥΓ χτες πήγαμε και σε αυτοσχεδιο σκυλοπαρκο στον Κορυδαλλό που μένουμε και έκατσε να την μυρισουν - επεξεργαστούν τα αλλά σκυλιά χωρίς να τρέξει να φύγει αμέσως! Καλά βέβαια ηταν στο λουρί....
 
  • Like
Reactions: medusa


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Σχεδόν αυτό. Η συσκευασία κάνει περίπου 6 ευρώ και κρατάει πολύ, γιατί δεν το δίνεις ολόκληρο. Το σπας. Ολες τις προπονήσεις, έτσι τις βγάζουμε :p
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Και εγώ στις εκπαιδεύσεις Frolic χρησιμοποιώ:) Συμφέρουν οικονομικά, σπάνε πολύ εύκολα στα τέσσερα, και είναι και μαλακές για τον σκύλο οπότε δεν χάνεται η ροή της εκάστοτε άσκησης για να μασήσει..Και η πλειοψηφία των σκύλων τις λατρεύει!!!:LOL::D
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Βένια <3 <3 <3
Πόσο χαίρομαι που σας βρίσκω εδώ! Πω πω πρέπει να μπαίνω στο φόρουμ συχνότερα!

@The Saint είμαι η Όλγα, μαζί μιλήσαμε για την υιοθεσία της Βένιας. Χαίρομαι πολύ που βλέπω την πρόοδο σας. Είσαι σε καλά χέρια εδώ :)