Η καλύτερη επιλογή μου


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Πριν ενα χρονο τετοια μερα γενηθηκε ο δουκας μου...ο καλητερος μου φιλος..ισως να φαινεται υπερβολικο αλλα ειναι η καλητερη επιλογη που εχω κανει ωσ τωρα ση ζωη μου...το ποσο κοντα σου ερχονται αυτα τα πλασματα και το πως δενεσαι μαζι τους ειναι απιστευτο και ποτε δεν το περιμενα...ορισμενοι φιλοι μου με θεωρουν οτι ειμαι υπερβολικος, οτι ξοδευω πολλα χρηματα γι αυτον λενε οτι ''ενταξει σκυλος ειναι'' αλλα κανεις αλλος μονο οποιος το ζει αυτο μπορει να το καταλαβει αυτο το δεσιμο και αυτη την αγαπη που δημιουργειτε μεταξυ ενος σκυλου και ενος ανθρωπου...
 

Attachments











silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Δεν έχεις ανανεώσει τους φίλους σου, ακόμη; :rolleyes:
χαχαχαχα! Καλημέρα Γιώργο. Να χαίρεσαι το σκυλούνι σου:). Όντως ένας σκύλος είναι...Μόνο που κάποιοι του αποδίδουν το νόημα που του αξίζει:)
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να χαίρεσαι τον κούκλο σου.
Πολύ χαίρομαι που σε αυτό το φόρουμ συναντώ ανθρώπους που εκτιμούν την αλλαγή που έχει φέρει ένας σκύλος στην ζωή τους.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πολυχρονος να ειναι ο κούκλος σου και να ειστε παντα ευτυχισμένοι μαζι!

Όσο για τους φίλους... συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπε η Κατερίνα... δεν τους αξίζει να εχουν σκύλο και ποτέ δεν θα νιώσουν όπως εσύ, γεμάτοι!
 




Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Όντως ένας σκύλος είναι...Μόνο που κάποιοι του αποδίδουν το νόημα που του αξίζει:)
Ακριβώς! Να τον χαίρεσαι και να κάνετε μαζί πολλά πολλά γενέθλια ακόμα!!
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Δεν έχεις ανανεώσει τους φίλους σου, ακόμη; :rolleyes:
Δεν φανταζεσαι ποσο πολυ το ηθελα και ποσο το θελω να επαιρνα και ενα κοριτσι να τα εχω ζευγαρι... :) αυριο θα παραλαμβανα το καινουργιο μου κουταβι αλλα υστερα απο ωριμη σκεψη κατεληξα να μην προχωρησω ακομη σε κατι τετοιο γιατι θα επιβαρυνομουν πολυ οικονομικα οχι για την αγορα αλλα για να μπορεσω μετα να του προσφερω το καλητερο οπως ακριβως εκανα και σε αυτον.οποτε στο μελλον ελπιζω να τα καταφερω.
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
View attachment 38884



Να σου ζήσει ο όμορφος:)
πραγματικα κανεισ δεν μπορει να με καταλαβει...πως μπορει να σε κανει να νιωσεις ενα σκυλος απο το πιο απλο πραγμα που θα κανει ως το πιο συνθετο...το πιο απλο:καταλαβαινει με την φορα του ηλιου την ωρα που ερχομαι και στηνεται και με περιμενει να γυρισω απ τη δουλεια για να ειμαστε μαζι.καθε μερα εξακριβωμενα.απο εκει και περα τα λογια περισευουν.
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Αυτοί που λένε "ένας σκύλος είναι"....δεν τους αξίζει να έχουν σκύλο...
Γλύκας είναι...
Δεν νομιζω οτι δεν τους αξιζει..απλα ισως να μην το εχουν ζησει ποτε αυτο το πραγμα γι αυτο δεν τους κατηγορω τοσο πολυ...απλα ευχομαι καποια στιγμη να τους ερθει στη ζωη τους αυτη η χαρα και τοτε θα καταλαβουν πως νιωθουμε ολοι εμεις.
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Να χαίρεσαι τον κούκλο σου.
Πολύ χαίρομαι που σε αυτό το φόρουμ συναντώ ανθρώπους που εκτιμούν την αλλαγή που έχει φέρει ένας σκύλος στην ζωή τους.
Το πως φερεσαι σε ενα σκυλο πιστευω οτι σε οριζει σε μεγαλο βαθμο ως ανθρωπο...φαινεται τη υπαρχει πραγματικα στη ψυχη σου..αυτη η ανιδιοτελης σχεση που μπορει να αποκτησει ενας ανθρωπος με ενα σκυλο ειναι πραγματικα υπεροχη.το μονο που ζηταει απο εσενα ειναι να ειναι κοντα σου..να του δινεις ενα χαδι,να καθεται στα ποδια σου να τον θεωρεις απλα φιλο σου.σκεψου απλα το οτι ολος ο κοσμος γι αυτον εισαι εσυ...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν νομιζω οτι δεν τους αξιζει..απλα ισως να μην το εχουν ζησει ποτε αυτο το πραγμα γι αυτο δεν τους κατηγορω τοσο πολυ...απλα ευχομαι καποια στιγμη να τους ερθει στη ζωη τους αυτη η χαρα και τοτε θα καταλαβουν πως νιωθουμε ολοι εμεις.
Για να το ζήσουν πρεπει να φύγει το μυαλό τους από το "απλά ένας σκύλος". Αυτό το "απλά" δείχνει πόσο κάτω εχουν την αξία του σκύλου και οι φίλοι σου και οι φιλοι μου και ο περισσότερος κόσμος. Οπότε και να πάρουν σκύλο, αν δεν αλλάξουν μυαλά, θα παραμείνει "απλά ενας σκύλος" που θα μένει σε αυλές και δεν θα νιώσουν ποτέ αυτό που νιώθεις, εσύ, εγώ, όλοι μας εδώ
 




GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Για να το ζήσουν πρεπει να φύγει το μυαλό τους από το "απλά ένας σκύλος". Αυτό το "απλά" δείχνει πόσο κάτω εχουν την αξία του σκύλου και οι φίλοι σου και οι φιλοι μου και ο περισσότερος κόσμος. Οπότε και να πάρουν σκύλο, αν δεν αλλάξουν μυαλά, θα παραμείνει "απλά ενας σκύλος" που θα μένει σε αυλές και δεν θα νιώσουν ποτέ αυτό που νιώθεις, εσύ, εγώ, όλοι μας εδώ
ξερεις...ο δουκας ειναι ο πρωτος σκυλος που πηρα συνειδητα...ειμαι 26 ειχα και αλλα σκυλια στο παρελθον αλλα ποτε δεν ειχα δεθει μαζι τους γιατι ειτε ημουν μικρος και δεν ειχα το μυαλο μου να ασχοληθω με ενα σκυλο ειτε ελειπα ως φοιτητης κτλ.αλλα εδω και ενα χρονο που πηρα το δουκα δεν θα μπορουσα να φανταστω να τον εχω παραμελημενω η να μην του δωσω καλο φαγητο,να τον εχω δεμενο ολη μερα σε μια κολωνα(στη φωτο ειναι στο μπαλκονι με το λουρακι του γιατι εφοσον ειχαμε γενεθλια καναμε και ενα μπανακι και μετα μαδουσε λιγο και ποιοσ την ακουγε τη μανα μου :)).του φερομαι σαν φιλος μου και τιποτα λιγοτερο...πιστευω αν στη ζωη τους αποκτησουν καποιο κουταβι και δουν το βλεμα του απλα τοτε ισως να αλλαξουν μεσα τους πολλα μονομιας...
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ξερεις...ο δουκας ειναι ο πρωτος σκυλος που πηρα συνειδητα...ειμαι 26 ειχα και αλλα σκυλια στο παρελθον αλλα ποτε δεν ειχα δεθει μαζι τους γιατι ειτε ημουν μικρος και δεν ειχα το μυαλο μου να ασχοληθω με ενα σκυλο ειτε ελειπα ως φοιτητης κτλ.αλλα εδω και ενα χρονο που πηρα το δουκα δεν θα μπορουσα να φανταστω να τον εχω παραμελημενω η να μην του δωσω καλο φαγητο,να τον εχω δεμενο ολη μερα σε μια κολωνα(στη φωτο ειναι στο μπαλκονι με το λουρακι του γιατι εφοσον ειχαμε γενεθλια καναμε και ενα μπανακι και μετα μαδουσε λιγο και ποιοσ την ακουγε τη μανα μου :)).του φερομαι σαν φιλος μου και τιποτα λιγοτερο...πιστευω αν στη ζωη τους αποκτησουν καποιο κουταβι και δουν το βλεμα του απλα τοτε ισως να αλλαξουν μεσα τους πολλα μονομιας...
Συμφωνώ σε αυτό που λες, αλλά για άτομα λίγο πιο ευαισθητοποιημένα από το "απλά ενας σκύλος"
Εμένα η Σελίν είναι το πρώτο μου σκυλι. Είμαι 27 και ποτε δεν ειχα σκύλο, ωστόσο από μικρή είτε αδεσποτο εβρισκα είτε δεσποζόμενο είχα στο μυαλό μου να παίξω, να χαιδέψω, να ασχοληθώ. Ποτε δεν είδα κάποιον να προσέχει το σκύλο του και να πω "πώς κάνει ετσι? απλά ενας σκύλος είναι"
Αυτό δλδ που εννοώ ειναι πως το απλά ενας σκύλος δείχνει τι αξια του δινουμε, οπότε και να τον πάρουν λίγοι από αυτους θα αναθεωρήσουν...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU