Η κατάρα....


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Εγω παντως ανατριχιασα. Οχι οτι πιστευω στις καταρες και τις βλακειες αλλα ειναι πολυ σκληρο να λες σε καποιον που εχει κανει κατι να του πεθανουν τα παιδια. Οχι οτι δεν του αξιζει να ζησει μεγαλο πονο αλλα τα καημενα τα παιδια τι φταινε?
 


morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
παιδια δεν εχετε δει τιποτα. να δειτε αλλες καταρες φιλοζωων θα σας φυγει ο τακος
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
παιδια χαλαρωστε δεν θα πιασει η καταρα
πλακα εχει και φοβιζει και λιγο
εμενα μου αρεσει
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Δν νομιζω οτι φοβαται καποιος απο εμας μην πιασει η καταρα! Και μονο που το αναφερω με πιανουν τα γελια. Απλα ειναι σκληρο και ανατριχιαστικο. Δεν λεω καλη ιδεα για να φοβισει καποιους, αλλα κ παλι μου ακουγεται καπως!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Mια χαρα το ποιηματάκι. :) Οτι πρεπει για χαζοπαπουδες και ξινογιαγιαδες ενω των 65 που τα πιστευουν αυτα.
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Για εμένα είναι τελείως λάθος. Τα παιδιά του δεν φταίνε ΑΠΟΛΥΤΩΣ σε τίποτα, άσε που ποιος ξέρει πως τα αντιμετωπίζει και τα ίδια από την στιγμή που είναι σε θέση να ρίξει φόλα σε σκύλο. Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να σκέφτομαι πως θα αντιδράσω εάν πάθει κάτι ο μικρός μου, αλλά δεν θα μπορούσα ποτέ να του "ευχηθώ" κάτι τέτοιο. Είναι πολύ σκληρό να χάσεις παιδί (όσοι έχουν παιδιά με καταλαβαίνουν), για αυτό άλλωστε δεν υπάρχει λέξη που να περιγράφει τον πόνο των γονέων που χάσανε τα παιδιά τους (όπως πχ χήρος, ορφανό κτλ)
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Mια χαρα το ποιηματάκι. :) Οτι πρεπει για χαζοπαπουδες και ξινογιαγιαδες ενω των 65 που τα πιστευουν αυτα.
και μόνο τέτοιους θα φόβιζε. Τις γριές που δε θέλουν να λερώνεται το πεζοδρόμιο τους. Αλλά μόνο μέχρι το όριο του σπιτιού τους, ό,τι γίνεται ένα χιλιοστό πιο κει δεν τους αφορά.
Πολύ φοβάμαι ότι οι υπόλοιποι απλώς θα εξοργίζονταν.
 


sakann

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
1.641
6
Θεσσαλονίκη
Ρε παιδιά το θέμα δεν είναι η κατάρα!!!Το θέμα είναι να πάρει το μήνυμα ο ηλίθιος που θα προσπαθήσει να κάνει κάτι τέτοιο!!Να το διαβάσει και να σκεφτεί την μαλακία που πάει να κάνει!!!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Το ξέρω ότι δε θα έπρεπε να χάνει κανείς την ελπίδα ότι ο άνθρωπος μπορεί να αλλάξει αλλά μου φαίνεται κάπως δύσκολο κάποιος ενήλικος που μπαίνει στην διαδικασία να ψωνίσει φάρμακο ή να κατασκευάσει τη φόλα δηλαδή να ξοδέψει χρόνο και χρήμα για να βλάψει κάποια πλάσματα που τον ενοχλούν αισθητικά θα καταλάβει ποτέ τη μαλακία που κάνει. Η μόνη ελπίδα είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι κάποια στιγμή θα εκλείψουν.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Ελα μωρε τωρα... σιγα την καταρα.. Στον 21ο αιωνα ζουμε. Ποιος τα πιστευει αυτα;
Μακαρι να ειχαμε τοση δυναμη που να ριχναμε μια καταρα και να πιανε.. Θα πεφτε πολυ γελιο!

Στο voodoo πιστευει κανεις;
 














Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Γουσταρω μουσικό επιπεδο εδω μεσα! Ετσι!! :)
Kαι -μαλλον σαν ακομη πιο νεος- να προσθεσω το voodoo people.
:)
 




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Στην Αθηνα ειχε πεσει λιγο ξυλο θυμαμαι... Ωραιες εποχες. Ενω, τωρα καταντησαμε να πηγαινουμε Metallica και να μην ανοιγει μυτη...
(κάφρος) :D
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Δεν συμφωνω με τον τροπο αυτον, και με την αισθητικη του κειμενου-καταρας. Λιγο ''τσιτωμενο''...