Η λύπη της απώλειας ...


ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
Συγχωρείστε μου αυτή την ανάρτηση μετα από χρόνια σιωπής και παρουσίας στο Φόρουμ. Χθες μόλις έχασα την Πέρλα μου..................Τα δάκρυα δυστυχώς δε με αφήνουν να γράψω όλα αυτα που ήθελα. Ψαχνω το γιατί και το λάθος... Έφυγε μέσα σε 2 μέρες εντελώς απρόσμενα. Χθες Παρασκευη πήγαμε στο γιατρό το μεσημερι . Εφυγα και την αφησα στις 4μμ γιατί ηταν χαλια και ηθελε να την κρατησει εκει. Μετα από 1 ώρα το σκυλί είχε φυγει. Με πήρε τηλεφωνο και σε 15' ήμουν εκεί. Ηταν ζεστή ακόμα. Ενα σκυλί θηλυκο Ελληνικό Ποιμενικό 45 κιλά από τον ΟΦΕΠ 6,5 χρονών. Μου ζητησε την αδεια να το ανοιξει να δει τι γινεται. Συμφωνησα. Πυομήτριο , 1, 1/2 λίτρο έβγαλε υγρο από μεσα της το οποίο οδηγησε σε περιτονίτιδα. Δεν μπόρεσα να δω τη διαδικασια αυτη ...Χθες στις 10πμ πήγαμε τη βόλτα μας και ενω δεν ειχε ορεξη για φαγητο, ηταν χαρουμενη στη βόλτα. Μετα από 2 ωρες το σκυλί εβγαζε σαλια και εκανε εμετο, νερο. Την Πέμπτη προχθες ήταν η 1η μερα που δεν είχε φαει. Το βραδυ μόνο είχε πιει γαλα. Κατευθειαν την πήρα κ τρεξαμε στο γιατρο. Δεν ηταν στειρωμενη γιατι αυτα τα σκυλια είναι λίγα και γινεται προσπάθεια για διασωση του ειδους.........¨οπου και να γυρισω νομιζω ότι τη βλέπω. Δεν το πιστευω ότι έφυγε!!!!! Τοσο γρηγορα! Καθε χρονο παντα πριν τα εμβόλια κάναμε εξετασεις γενικες αιματος κ για ερλιχεια, καλαζαρ κ γενικό τσεκ απ. Και αυτη κ ο Μπούμπης μου, ο άλλος μου σκύλος. Και ολα καλα. Τη γνωριζε ο γιατρος από μικρή. Το πιο καλόβολο πλάσμα που υπάρχει. Ενας φοβερός χαρακτήρας, κοινωνικοποιημενη, πηγαιναμε μαζι διακοπές ακόμα και σε κάμπινγκ, με φοβερη αγάπη για τα μωρα είτε τα ανθρώπινα ε'ιτε τα μωρα των γατιών και των άλλων ζώων. κάθε μέρα βγαίναμε βόλτες στο δάσος που υπάρχει πάνω από το σπίτι μας. Μέχρι και λύκο είχαμε συναντησει. Και μαζί της αισθανόμουνα ασφαλεια γιατι ηξερα ότι εκεινη τα τακτοποιούσε όλα μόνο και μόνο με την παρουσία της. Ενα πλάσμα που ακόμη και όταν ήθελε να διώξει αλεπού ή ότιδηποτε άλλο, απλά το πλάκωνε με το σώμα της. Αμυντικά και ποτέ επιθετικά. Δεν είχε ποτε σκοτωσει κανενα πλάσμα. Απίστευτα εξυπνη και καλόβολη που προστατευε το χωρο και τη γειτονια. Ποτε δε γαυγιζε χωρις λόγο. Ηξερε όλους όσους έμεναν στη γειτονια. Μεχρι και ποιες ηταν οι ξενες γατες ππου ηθελαν να μπουν στην αυλη
Μου είπε ο γιατρος ότι έπρεπε να την είχα στειρωσει. ... Ειναι δυνατόν να γινουν όλα τόσο γρηγορα? Η Περλα πριν απο 2 μερες ετρεχε στο δασος κ ετρωγε με πολύ όρεξη. Αναρωτιεμαι συνεχως μήπως δεν ερμηνευσα κατι σωστα στη συμπεριφορα της. Αλλα ήταν πολύ ζωηρη. Από τις 11πμ περιπου που γυρισαμε από τη βόλτα μέχρι και τις 4μμ που την αφησα στο γιατρο, δεν μπορουσε να σηκωσει τα ποδια της ...ηταν πολύ ραγδαια όλα...Μήπως μπορούσε να γινει κατι όσο ημασταν εκει? μου ειπε οτι τη ναρκωση δεν ηταν σιγουρος οτι θα την αντεξει..της εκανε εξετασεις αιματος κ μου ειπε οτι τα λευκα της ηταν πολύ χαμηλα γυρω στα 1000. Της έκανε υπερηχο, ακτινογραφιες. Της εβαλε ορους με αντιβιωση , αντιφλεγμονώδες για να συνελθει..Κ εγω εφυγα. Μου ειπε οτι αν χρειαστει να επεμβει χειρουργικα θα το κανει...... και θα την κρατουσε μεσα και θα με έπαιρνε τηλέφωνο συνεχώς. Κ μεσα σε μια ωρα το σκυλακι μου, το κοριτσακι μου έφυγε.... Μου είπε οτι από τη στιγμη που έφυγα χειροτερεψε κ μονο τα ματια της μπορουσε να κουνησει...Απίστευτο μου φαινεται όλο αυτο. Δεν μπορεί να έφυγε έτσι ξαφνικα... Η καρδια της μου ειπε οτι σταματησε να χτυπαει κ οτι έκανε ο,τι μπορουσε να κανει για να την κρατησει.... Σημερα τη θαψαμε... και της χαιδεψα για τελευταια φορα το κεφαλακι της και ηταν τόσο απαλό το τρίχωμα της όπως ηταν πάντα.... με πονάει πολύ αυτη η απώλεια...δεν μπορω να το δεχτω έτσι ... τι στο καλό έγινε? εγω το σκυλακι μου ζωντανο το πήγα και το πήρα πεθαμένο..................................................................................................................
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
92
195
47
Πολύ λυπάμαι για την Πέρλα σου. Δεν ξέρω τι να σου πω.... Ο πόνος είναι φανερός στο κείμενό σου. Αλήθεια λυπαμαι.... μόνο αυτό.
 
  • Like
Reactions: ant


ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
Πολύ λυπάμαι για την Πέρλα σου. Δεν ξέρω τι να σου πω.... Ο πόνος είναι φανερός στο κείμενό σου. Αλήθεια λυπαμαι.... μόνο αυτό.
...ευχαριστώ...
 








3 Μαϊου 2022
6
9
45
Συγχωρείστε μου αυτή την ανάρτηση μετα από χρόνια σιωπής και παρουσίας στο Φόρουμ. Χθες μόλις έχασα την Πέρλα μου..................Τα δάκρυα δυστυχώς δε με αφήνουν να γράψω όλα αυτα που ήθελα. Ψαχνω το γιατί και το λάθος... Έφυγε μέσα σε 2 μέρες εντελώς απρόσμενα. Χθες Παρασκευη πήγαμε στο γιατρό το μεσημερι . Εφυγα και την αφησα στις 4μμ γιατί ηταν χαλια και ηθελε να την κρατησει εκει. Μετα από 1 ώρα το σκυλί είχε φυγει. Με πήρε τηλεφωνο και σε 15' ήμουν εκεί. Ηταν ζεστή ακόμα. Ενα σκυλί θηλυκο Ελληνικό Ποιμενικό 45 κιλά από τον ΟΦΕΠ 6,5 χρονών. Μου ζητησε την αδεια να το ανοιξει να δει τι γινεται. Συμφωνησα. Πυομήτριο , 1, 1/2 λίτρο έβγαλε υγρο από μεσα της το οποίο οδηγησε σε περιτονίτιδα. Δεν μπόρεσα να δω τη διαδικασια αυτη ...Χθες στις 10πμ πήγαμε τη βόλτα μας και ενω δεν ειχε ορεξη για φαγητο, ηταν χαρουμενη στη βόλτα. Μετα από 2 ωρες το σκυλί εβγαζε σαλια και εκανε εμετο, νερο. Την Πέμπτη προχθες ήταν η 1η μερα που δεν είχε φαει. Το βραδυ μόνο είχε πιει γαλα. Κατευθειαν την πήρα κ τρεξαμε στο γιατρο. Δεν ηταν στειρωμενη γιατι αυτα τα σκυλια είναι λίγα και γινεται προσπάθεια για διασωση του ειδους.........¨οπου και να γυρισω νομιζω ότι τη βλέπω. Δεν το πιστευω ότι έφυγε!!!!! Τοσο γρηγορα! Καθε χρονο παντα πριν τα εμβόλια κάναμε εξετασεις γενικες αιματος κ για ερλιχεια, καλαζαρ κ γενικό τσεκ απ. Και αυτη κ ο Μπούμπης μου, ο άλλος μου σκύλος. Και ολα καλα. Τη γνωριζε ο γιατρος από μικρή. Το πιο καλόβολο πλάσμα που υπάρχει. Ενας φοβερός χαρακτήρας, κοινωνικοποιημενη, πηγαιναμε μαζι διακοπές ακόμα και σε κάμπινγκ, με φοβερη αγάπη για τα μωρα είτε τα ανθρώπινα ε'ιτε τα μωρα των γατιών και των άλλων ζώων. κάθε μέρα βγαίναμε βόλτες στο δάσος που υπάρχει πάνω από το σπίτι μας. Μέχρι και λύκο είχαμε συναντησει. Και μαζί της αισθανόμουνα ασφαλεια γιατι ηξερα ότι εκεινη τα τακτοποιούσε όλα μόνο και μόνο με την παρουσία της. Ενα πλάσμα που ακόμη και όταν ήθελε να διώξει αλεπού ή ότιδηποτε άλλο, απλά το πλάκωνε με το σώμα της. Αμυντικά και ποτέ επιθετικά. Δεν είχε ποτε σκοτωσει κανενα πλάσμα. Απίστευτα εξυπνη και καλόβολη που προστατευε το χωρο και τη γειτονια. Ποτε δε γαυγιζε χωρις λόγο. Ηξερε όλους όσους έμεναν στη γειτονια. Μεχρι και ποιες ηταν οι ξενες γατες ππου ηθελαν να μπουν στην αυλη
Μου είπε ο γιατρος ότι έπρεπε να την είχα στειρωσει. ... Ειναι δυνατόν να γινουν όλα τόσο γρηγορα? Η Περλα πριν απο 2 μερες ετρεχε στο δασος κ ετρωγε με πολύ όρεξη. Αναρωτιεμαι συνεχως μήπως δεν ερμηνευσα κατι σωστα στη συμπεριφορα της. Αλλα ήταν πολύ ζωηρη. Από τις 11πμ περιπου που γυρισαμε από τη βόλτα μέχρι και τις 4μμ που την αφησα στο γιατρο, δεν μπορουσε να σηκωσει τα ποδια της ...ηταν πολύ ραγδαια όλα...Μήπως μπορούσε να γινει κατι όσο ημασταν εκει? μου ειπε οτι τη ναρκωση δεν ηταν σιγουρος οτι θα την αντεξει..της εκανε εξετασεις αιματος κ μου ειπε οτι τα λευκα της ηταν πολύ χαμηλα γυρω στα 1000. Της έκανε υπερηχο, ακτινογραφιες. Της εβαλε ορους με αντιβιωση , αντιφλεγμονώδες για να συνελθει..Κ εγω εφυγα. Μου ειπε οτι αν χρειαστει να επεμβει χειρουργικα θα το κανει...... και θα την κρατουσε μεσα και θα με έπαιρνε τηλέφωνο συνεχώς. Κ μεσα σε μια ωρα το σκυλακι μου, το κοριτσακι μου έφυγε.... Μου είπε οτι από τη στιγμη που έφυγα χειροτερεψε κ μονο τα ματια της μπορουσε να κουνησει...Απίστευτο μου φαινεται όλο αυτο. Δεν μπορεί να έφυγε έτσι ξαφνικα... Η καρδια της μου ειπε οτι σταματησε να χτυπαει κ οτι έκανε ο,τι μπορουσε να κανει για να την κρατησει.... Σημερα τη θαψαμε... και της χαιδεψα για τελευταια φορα το κεφαλακι της και ηταν τόσο απαλό το τρίχωμα της όπως ηταν πάντα.... με πονάει πολύ αυτη η απώλεια...δεν μπορω να το δεχτω έτσι ... τι στο καλό έγινε? εγω το σκυλακι μου ζωντανο το πήγα και το πήρα πεθαμένο..................................................................................................................
Σε νιώθω απόλυτα.και εγώ πριν τρεις εβδομάδες έτσι έχασα το παιδί μου.αποτομα γρήγορα.
Βέβαια εμάς ο κτηνίατρος δεν ήταν σωστός.
Εγώ τον παρακαλούσα για εξετάσεις και στο τέλος με άφησε μόνη με ένα ημινεκρο σκυλί.
Κουράστηκε είπε. Τώρα είμαι και πολύ θυμωμένη και ματώνει η ψυχή μου.
Κουράγιο να πω?
Εγώ ζω σαν νεκρή.
Ότι χρειαστείς να στέλνεις.
Βέβαια πρώτη φορά κάνω εγγραφή σε φόρουμ και ίσως να μην ξέρω ακόμη να απαντώ άμεσα σε σένα
 
  • Like
Reactions: Billias83 and ant


3 Μαϊου 2022
6
9
45
Καλησπέρα σε όλους.θελω να μοιραστώ και εγώ την θλίψη της ψυχής μου.
Πριν 3 εβδομάδες έχασα τη μάντη μου το παιδί μου.σε 2 μέρες .ζω σαν νεκρή.
Επέμενα Πέμπτη να μην την πάω σε κλινικη καθώς διάβασα πως ενδοφλέβιο ορό μπορεί να πάρει και στο σπίτι ( με ειδικό βέβαια)
Είχε κρεατινίνη 2.4
Μαλτέζ 11 ετών .
Να μην τα πολύγραφω ο κτηνίατρος κορόιδευε.την πήγα ανέβασε πιεση (ήταν ήδη μια εβδομάδα ανεβασμένη) .ο τύπος ούτε ένα τηλ πήρε σαν θεράπων κτηνίατρος να μάθει την κατάσταση του ζώου . Πέμπτη την πήγα και Σάββατο την πήρα ημινεκρη(δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια λέξη)
Τον πήρα τηλ και μου είπε πως κουράστηκε και δεν πρόκειται να έρθει.ηρθε άλλος.αρχισαν οι αίμ.διαρροιες και σε 4 ώρες έφυγε το παιδί μου το στήριγμα μου η οικογένεια μου .φίλος ο κτηνίατρος εν τω μεταξύ του είχα εμπιστοσύνη.κακως τελικά γιατί από όσα ρωτησα και διαβάζω αποδείχθηκε πως ίσως προλαβαίναμε.εγω ???ματώνω στην σκέψη πως πήγε από το άγχος?μόνη?όλα μέσα στο κεφάλι μου είναι ....
Η εκπαιδεύτρια είπε πως ήταν καλό που με μύρισε τις τελευταίες ώρες της
Ενοχές θυμός θλίψη πόνος όλα τα νιώθω
Για μένα σαν τη μάντη κανείς.θα πάω στον τάφο της ( δεν πήγα ακόμη)και μετά σκέφτηκα να πάρω ένα μικρό Μαλτέζ πάλι.
 
  • Sad
Reactions: ant and p__nat


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Συγχωρείστε μου αυτή την ανάρτηση μετα από χρόνια σιωπής και παρουσίας στο Φόρουμ. Χθες μόλις έχασα την Πέρλα μου..................Τα δάκρυα δυστυχώς δε με αφήνουν να γράψω όλα αυτα που ήθελα. Ψαχνω το γιατί και το λάθος... Έφυγε μέσα σε 2 μέρες εντελώς απρόσμενα. Χθες Παρασκευη πήγαμε στο γιατρό το μεσημερι . Εφυγα και την αφησα στις 4μμ γιατί ηταν χαλια και ηθελε να την κρατησει εκει. Μετα από 1 ώρα το σκυλί είχε φυγει. Με πήρε τηλεφωνο και σε 15' ήμουν εκεί. Ηταν ζεστή ακόμα. Ενα σκυλί θηλυκο Ελληνικό Ποιμενικό 45 κιλά από τον ΟΦΕΠ 6,5 χρονών. Μου ζητησε την αδεια να το ανοιξει να δει τι γινεται. Συμφωνησα. Πυομήτριο , 1, 1/2 λίτρο έβγαλε υγρο από μεσα της το οποίο οδηγησε σε περιτονίτιδα. Δεν μπόρεσα να δω τη διαδικασια αυτη ...Χθες στις 10πμ πήγαμε τη βόλτα μας και ενω δεν ειχε ορεξη για φαγητο, ηταν χαρουμενη στη βόλτα. Μετα από 2 ωρες το σκυλί εβγαζε σαλια και εκανε εμετο, νερο. Την Πέμπτη προχθες ήταν η 1η μερα που δεν είχε φαει. Το βραδυ μόνο είχε πιει γαλα. Κατευθειαν την πήρα κ τρεξαμε στο γιατρο. Δεν ηταν στειρωμενη γιατι αυτα τα σκυλια είναι λίγα και γινεται προσπάθεια για διασωση του ειδους.........¨οπου και να γυρισω νομιζω ότι τη βλέπω. Δεν το πιστευω ότι έφυγε!!!!! Τοσο γρηγορα! Καθε χρονο παντα πριν τα εμβόλια κάναμε εξετασεις γενικες αιματος κ για ερλιχεια, καλαζαρ κ γενικό τσεκ απ. Και αυτη κ ο Μπούμπης μου, ο άλλος μου σκύλος. Και ολα καλα. Τη γνωριζε ο γιατρος από μικρή. Το πιο καλόβολο πλάσμα που υπάρχει. Ενας φοβερός χαρακτήρας, κοινωνικοποιημενη, πηγαιναμε μαζι διακοπές ακόμα και σε κάμπινγκ, με φοβερη αγάπη για τα μωρα είτε τα ανθρώπινα ε'ιτε τα μωρα των γατιών και των άλλων ζώων. κάθε μέρα βγαίναμε βόλτες στο δάσος που υπάρχει πάνω από το σπίτι μας. Μέχρι και λύκο είχαμε συναντησει. Και μαζί της αισθανόμουνα ασφαλεια γιατι ηξερα ότι εκεινη τα τακτοποιούσε όλα μόνο και μόνο με την παρουσία της. Ενα πλάσμα που ακόμη και όταν ήθελε να διώξει αλεπού ή ότιδηποτε άλλο, απλά το πλάκωνε με το σώμα της. Αμυντικά και ποτέ επιθετικά. Δεν είχε ποτε σκοτωσει κανενα πλάσμα. Απίστευτα εξυπνη και καλόβολη που προστατευε το χωρο και τη γειτονια. Ποτε δε γαυγιζε χωρις λόγο. Ηξερε όλους όσους έμεναν στη γειτονια. Μεχρι και ποιες ηταν οι ξενες γατες ππου ηθελαν να μπουν στην αυλη
Μου είπε ο γιατρος ότι έπρεπε να την είχα στειρωσει. ... Ειναι δυνατόν να γινουν όλα τόσο γρηγορα? Η Περλα πριν απο 2 μερες ετρεχε στο δασος κ ετρωγε με πολύ όρεξη. Αναρωτιεμαι συνεχως μήπως δεν ερμηνευσα κατι σωστα στη συμπεριφορα της. Αλλα ήταν πολύ ζωηρη. Από τις 11πμ περιπου που γυρισαμε από τη βόλτα μέχρι και τις 4μμ που την αφησα στο γιατρο, δεν μπορουσε να σηκωσει τα ποδια της ...ηταν πολύ ραγδαια όλα...Μήπως μπορούσε να γινει κατι όσο ημασταν εκει? μου ειπε οτι τη ναρκωση δεν ηταν σιγουρος οτι θα την αντεξει..της εκανε εξετασεις αιματος κ μου ειπε οτι τα λευκα της ηταν πολύ χαμηλα γυρω στα 1000. Της έκανε υπερηχο, ακτινογραφιες. Της εβαλε ορους με αντιβιωση , αντιφλεγμονώδες για να συνελθει..Κ εγω εφυγα. Μου ειπε οτι αν χρειαστει να επεμβει χειρουργικα θα το κανει...... και θα την κρατουσε μεσα και θα με έπαιρνε τηλέφωνο συνεχώς. Κ μεσα σε μια ωρα το σκυλακι μου, το κοριτσακι μου έφυγε.... Μου είπε οτι από τη στιγμη που έφυγα χειροτερεψε κ μονο τα ματια της μπορουσε να κουνησει...Απίστευτο μου φαινεται όλο αυτο. Δεν μπορεί να έφυγε έτσι ξαφνικα... Η καρδια της μου ειπε οτι σταματησε να χτυπαει κ οτι έκανε ο,τι μπορουσε να κανει για να την κρατησει.... Σημερα τη θαψαμε... και της χαιδεψα για τελευταια φορα το κεφαλακι της και ηταν τόσο απαλό το τρίχωμα της όπως ηταν πάντα.... με πονάει πολύ αυτη η απώλεια...δεν μπορω να το δεχτω έτσι ... τι στο καλό έγινε? εγω το σκυλακι μου ζωντανο το πήγα και το πήρα πεθαμένο..................................................................................................................
καλό της ταξίδι και καλή δύναμη και σ'εσάς...πρέπει να είναι τόσο ανυπόφορη αυτή η στενοχώρια....
 
  • Like
Reactions: Billias83 and ant




ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
Καλημέρα σας. .....Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη συμπαρασταση.. . Μονο εδω μπορούσα να εκφρασω τον πόνο μου. είμαι ευγνώμων στο φορουμ για αυτο . Από την αρχή που βρηκα το μικρο Μπουμπη κ τον υιοθετησα έψαχνα να βρω τροπους επικοινωνίας μαζί του και έτσι ανακαλυψα το φορουμ... Μετά ήρθε και η Πέρλα.. Ο Μπουμπακος ειναι σχεδον 12 πλεον και με βοηθαει πολύ γιατί συνεχίζω την καθημερινότητα μου αν και είναι πολύ επώδυνο. Γιατι πάμε στα ίδια μερη που λιγες μερες πριν πηγαιναμε όλη η αγελη μαζί (οι 2 αδεσποτοι φιλοι μας και ακόμα κ μια γατα που μας ακολουθουσε μερικες φορές). Δεν είναι το ίδιο... αλλα μολις είναι να βγουμε βόλτα τρελαινεται κ με κανει και χαμογελαω λιγο.. Βεβαια μετα στη βολτα μιλαω στην Περλα λες και ειναι διπλα μας και νοιωθω να ανεβαινει ένας κομπος στο λαιμό μου..........λεω στον εαυτο μου οτι ημουν τυχερη και απο την αλλη οτι ημουν αναξια για ενα τετοιο πλάσμα. Τι θα μπορουσα να κανω , για να τη σωσω κατι που δεν καταλαβα καλά από αυτα που μου έδειχνε,...Παντα ηταν πολυ σοβαρη και μετρημενη και δεν εδειχνε πονο ποτε. Μόνο τα μάτια της ήταν πολύ εκφραστικά. Ακομα θυμαμαι πως με κοιτουσε οταν περιμεναμε εξω απο το γιατρο και πηγαινα προς το αυτοκινητο περα δωθε και εκεινη νομιζε οτι θα εφευγα και με κοιταζε τρομοκρατημενη σα να μου λεει "που πας και με εγκαταλειπεις?" και γω γυρνουσα κ της χαιδευα το κεφαλι και της ελεγα "μην ανησυχεις Περλούλα μου, εδώ είμαι δεν φευγω" . Τελικα την αφησα την τελευταια της ωρα, μονη της στο γιατρο... για να παω να τη ξαναπαρω μετα.........
Χθες βραδυ, δεν αντεξα και πήρα παλι τον κτηνιατρο τηλεφωνο... Ειχε δουλεια και με καλεσε εκεινος αργοτερα. Τον ρωτησα πολλα. Μου ειπε ότι ακομα κ να την χειρουργούσε εκεινη τη στιγμη ή την προηγούμενη μέρα δεν θα μπορουσε να σωθεί. Μου είπε οτι του έκανε εντυπωση πως το σκυλί βγηκε κανονικα βολτα το πρωι λιγες ωρες πριν. Μου ειπε οτι πρεπει να ηταν πολύ δυνατος οργανισμός για να μη δειξει τιποτα...λεει οτι ηταν ραγδαιο κ μολις εσπασε αυτο το πραγμα, μεσα στην κοιλιτσα της μολύνθηκε αυτοματα και αυτο την τσακισε. Ενα ρωμαλαιο σκυλι 45 κιλων μυων που ηξερε πως να χρησιμοποιει τη δυναμη του για να υπαρχει ισορροπια στο περιβαλλον γυρω του. Οσο περνανε οι μερες τοσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι το μεγαλειο αυτου του πλάσματος. Και τοσο πιο πολύ αισθανομαι μικρη μπροστα του. Σκεφτομαι ποσα με διδαξε. Σοβαρη και μετρημενη και χωρις να παραβιασει ποτε καποια απο τις εντολες που της ειχα μαθει από μικρη. Μεχρι το τελος...που της ψιθύρισα να κατσει ησυχα για να της παρει ο γιατρος αιμα. Ευχομαι να εφυγε χωρις πονο πολύ και να βρηκε εκει που ειναι, ολη τη γαληνη και την αγαπη...ειναι μεσα μου κομμάτι δικο μου, ηταν μερος μου.
 
Last edited:


3 Μαϊου 2022
6
9
45
Σας καταλαβαίνω απόλυτα ακόμη νιώθω τύψεις που άφησα το παιδί μου στην κλινική .νομίζω πως δεν θα το ξεχάσω ποτέ το βλέμμα τής .έφυγε άδικα και χωρίς εμένα.
Και όπως είπατε ποτέ δεν έδειξε αν πονάει.καλη δύναμη σας εύχομαι και κουράγιο.
Ήταν τυχερή που είχε εσάς η πέρλα για μαμά της!!!!
 
  • Like
  • Love
Reactions: Aliki V. and ant


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU