Η οικογένεια Χωραφά..


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Καλησπέρα σε όλους, παλιούς και νέους!
Απο τότε που είχε κλείσει το forumάκι δεν ξαναπατήσαμε..
Ξανασυστηνόμαστε στα γρήγορα για όσους δεν μας θυμούνται αλλά και για να γνωρίσουν οι παλιοί τα νέα μέλοι της οικογένειας!
Φτιάχνω ένα νέο θέμα και για τα 4 γιατί διαφορετικά θα τελειώσουμε του χρόνου..

Λοιπόν, ξεκινάω με τον αρχηγό της αγέλης! Τον Σανάκο! Κοντεύουμε 8 χρονών! Αν εξαιρέσουμε κάτι κρισούλες που μας πιάνουν στην σπονδυλική, λίγο το αναπνευστικό μας και τώρα ένα ελαφρύ φύσημα στην καρδία που εμφανίστηκε λόγω ηλικίας κατά τα άλλα πετάμε!!!
Είναι το πιο καλό σκυλάκι του κόσμου! Ήσυχος,απροβλημάτιστος,κοινωνικότατος και πολύ φιλικός με ότι ζώο υπάρχει στον πλανήτη μας!

[URL=http://s1316.photobucket.com/user/katerinatampoule/media/FB_IMG_1449851218629_zps41u1f5m7.jpg.html][/URL]

Δεύτερο σας παρουσιάζω το Κορασονόπουλο! 4 χρονών το άλλο μου μισό! Η καλύτερη σκύλα που υπάρχει! Την παίρνω παντού μαζί μου και δεν μου δημιουργεί ποτέ κανένα πρόβλημα!
Φυσικά έχει κάποια κολληματάκια αλλά έχουμε φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο!!

[URL=http://s1316.photobucket.com/user/katerinatampoule/media/FB_IMG_1449851869871_zpsrrisbwhv.jpg.html][/URL]

Συνεχιζεται...
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Τρίτο σας παρουσιάζω το νεότερο ηλικιακά μέλος, την Αίσα. 7 μηνών και μυαλό κουκούτσι..Ήρθε κοντά μας τον Ιούλιο. Προσπαθούμε να μπούμε, μάταια, στον ίσιο δρόμο.. Που θα πάει, θα τα καταφέρουμε!

[URL=http://s1316.photobucket.com/user/katerinatampoule/media/FB_IMG_1444074873605_zpsvajgjri6.jpg.html][/URL]

Τελευταίο και καλύτερο σας παρουσιάζω το τέταρτο μέλος της οικογένειας! Ήρθε κοντά μας τον Αύγουστο..(Γενικά αυτό το καλοκαίρι μας έπαιξε βρώμικο παιχνίδι..)
Ο Βαλεντίνος.. (ακούει στο "γλυκούλης")
1 χρόνου, το πιο τρυφερό πλάσμα, δίνει συνέχεια φιλιά σε όλους και κάνει τρομερή παρέα με τα άλλα 3 μέλη της οικογένειας! Είναι απλά Έρωτας!

[URL=http://s1316.photobucket.com/user/katerinatampoule/media/FB_IMG_1449851259311_zps3qlsqlf7.jpg.html][/URL]
 






haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Τρίτο σας παρουσιάζω το νεότερο ηλικιακά μέλος, την Αίσα. 7 μηνών και μυαλό κουκούτσι..Ήρθε κοντά μας τον Ιούλιο. Προσπαθούμε να μπούμε, μάταια, στον ίσιο δρόμο.. Που θα πάει, θα τα καταφέρουμε!

όπα... να σας ζήσουν όλα, είναι γλυκούλια... αλλά η Αίσα είναι ο έρωτας. Μήπως το κουκλί αυτό είναι χαβανεζάκι? μοιάζει αφάνταστα :love:
 
  • Like
Reactions: cathy93


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
όπα... να σας ζήσουν όλα, είναι γλυκούλια... αλλά η Αίσα είναι ο έρωτας. Μήπως το κουκλί αυτό είναι χαβανεζάκι? μοιάζει αφάνταστα :love:
Αυτή η μικρή βρέθηκε 30-35 ημερών στον δρόμο.Για φιλοξενεία την πήρα γιαί ήταν πολύ μικρή και εύθραυστη οπουδήποτε αλλού αλλά έμεινε τελικά η σκατούλα:rolleyes: Όντως μοιάζει και με χαβανέζ δεν ξέρω τι συνδιασμός παίζει και ποιος την άφησε έχει μείνει στάσιμη στα 3.900 kg και μόνο το μαλλί μεγαλώνει..:p Φαίνεται γλυκούλα αλλά είναι μεγάλο ρημάδι..o_O
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ωχ!!!κοκατιλ!!!!!!επιτέλους δεν είμαι μόνη!!!!!!
Normal grey αγοράκι....και εγώ έτσι ξεκίνησα και πήρα και το κορίτσι μετά για παρέα....πολλή πούδρα...Μα πολλή πούδρα σου λέω....

Να σου ζήσουν όλα!!!!είναι υπέροχα ένα προς ένα!!!
 
  • Like
Reactions: cathy93


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Ωχ!!!κοκατιλ!!!!!!επιτέλους δεν είμαι μόνη!!!!!!
Normal grey αγοράκι....και εγώ έτσι ξεκίνησα και πήρα και το κορίτσι μετά για παρέα....πολλή πούδρα...Μα πολλή πούδρα σου λέω....

Να σου ζήσουν όλα!!!!είναι υπέροχα ένα προς ένα!!!
Και το κοκατίλ αδέσποτο το βρήκα.. Άσε έρωτας και έχω μπει και εγώ στον πειρασμό και για παρείτσα αλλά το σκέφτομαι ακόμα!
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Που να δεις αν κάτσει κ για χάδια...βελούδινη αίσθηση τα γλυκούλια μου....
Αλλά αυτά τα φιλιά είναι όνειρο...και όταν σου κάνουν απολέπιση σε πρόσωπο κ χείλη χάχαχα...
Bird Forum to κάναμε...
 
  • Like
Reactions: johnk and cathy93


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Που να δεις αν κάτσει κ για χάδια...βελούδινη αίσθηση τα γλυκούλια μου....
Αλλά αυτά τα φιλιά είναι όνειρο...και όταν σου κάνουν απολέπιση σε πρόσωπο κ χείλη χάχαχα...
Bird Forum to κάναμε...
Χαχαχαχα και νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου κάνει απολέπιση!!
Μόνο για χάδια κάθεται μωρέ ο καλούλης!! Και αν σταματάς να τον χαιδεύεις στο κεφαλάκι σκύβει το κεφαλάκι του στο χέρι σου για να συνεχίσεις! Άσε έχω πάθει ζημιά..
Και για την παρέα κολλάω γιατί δεν θέλω να χαλάσω την σχέση μου μαζί του.. τεσπα θα τα πούμε απο π.μ γιατί θα μας βρίσουν εδώ:p
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Τι ομορφη αγελη που γινατε!!!! Πολυ γλυκουλια τα νεα μελη,να τα χαιρεσαι :)....ομως ναι,καταλαβαινω την αδυναμια σου στο..κορασονακι...ειναι κουκλι....εχω κι εγω την ιδια αδυναμια :D Να περνατε παντα ομορφα!!
 
  • Like
Reactions: cathy93


Setter!!!!

Well-Known Member
21 Νοεμβρίου 2015
57
28
28
Να τα χαιρεσαι τα γλυκουλια...:love:
Ειχα και εγω παλια κατι πουλακια αλλα τα εφαγε μια γατα(n)
 
  • Like
Reactions: cathy93


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Cathy να τα χαίρεσαι παλιά και νέα μέλη!

Μπράβο για την Κορασόν! :love:
Δεν είναι συχνό μεγαλόσωμα σκυλιά να μπορούν να ακολουθούν συνέχεια τον άνθρωπο τους.
Οπότε πρέπει να τα έχετε καταφέρει τέλεια! (y)
 
  • Like
Reactions: cathy93