Η σημερινή χαρά μου!!!


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Μετά από τη τελευταία μου άκαρπη απόπειρα να πάρω τον Άφρο από το κτήμα μια κι ο πατέρας μου έπεσε σε μελαγχολία μόνο με την ιδεα οτι θα ξυπνάει και δε θα εχει κοντά του τον Αφρο.
Ε! είπα, οικονομική κρίση, προβλήματα μη τον αποτελειώσω παίρνοντάς του το σκύλο.
Η αλήθεια είναι οι στεναχωρήθηκα πολύ αλλά κοντά στη ψυχολογία του μπαμπα δε το συζητώ!

Οπότε σκέφτηκα να υιοθετήσω ένα αδέσποτο. Ήρθα σε επαφή με τη φιλοζωική.
Ειχα σκοπό να αρχίσω να βλέπω σκυλιά και να αποφασίσω. Σκεφτομαι για μικρού προς μεσαιου μεγεθους.

Οπου επισκέφτηκα σήμερα τη γιαγια μου στο χωριό. Ήταν και η μητερα μου εκει. Μου εξιστόρησαν λοιπόν πως ένα θηλυκό μεσαίου μεγέθους γέννησε στη πλατεία του χωριού. Προχθές λοιπόν λογικά ενιωσε την αλλαγή του καιρού και πηρε ενα ενα τα κουτάβια της και τα πήγε στη αποθήκη της αυλής.
Εχθες που είχε παει η μαμα μου να τη δει της γρύλισε. Σήμερα που πήγαμε μαζί να τη ταϊσουμε, μπορεί να καθόταν σε προστατευτική στάση αλλά μόλις της μιλήσαμε μας κούνησε την ουρα. Περίμενε να φύγουμε και μετα να πλησιάσει το φαγητό. Είναι μια κούκλα!
Δε ξέρω ουτε πόσα κουτάβια έχει κι ουτε πόσο μικρά είναι. Αλλά πιστευω σιγα σιγα θα μας εμπιστευτεί :)
Το περίεργο είναι οτι στην αυλή έχει η γιαγια ένα ημίαιμο ροτβαιλερ αρσενικο αλλά δε τη πειράζει καθόλου. Κι ελπίζω κι ουτε τα κουτάβια αργότερα.
Μόλις μπορέσω θα βγάλω φώτο. :)
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Εμένα πάντως μια αδέσποτη γέννα θα μου προκαλούσε πολλά άλλα συναισθήματα εκτός από χαρά.
Καλή τύχη εύχομαι στην σκυλίτσα και τα μωρά της.
 


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Α! Ξεχασα να ρωτησω.... εννοείτε οτι θα φροντίσουμε τα κουταβια και τη μαμα. Να ενημερώσω τη φιλοζωική για το θέμα καθώς και για τη στείρωση της μανας?
 


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Εμένα πάντως μια αδέσποτη γέννα θα μου προκαλούσε πολλά άλλα συναισθήματα εκτός από χαρά.
Καλή τύχη εύχομαι στην σκυλίτσα και τα μωρά της.
Ξέρεις γιατί χάρηκα περισσότερο? Όχι γιατί μπορεί να πάρω σκυλί. Αλλά ήρθε στη δική μας πόρτα που θα τη φροντίσουμε.
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Ξέρεις γιατί χάρηκα περισσότερο? Όχι γιατί μπορεί να πάρω σκυλί. Αλλά ήρθε στη δική μας πόρτα που θα τη φροντίσουμε.
Εύχομαι τα καλύτερα.
Αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει στείρωση. Όταν βρεθούν σπίτια για τα κουτάβια μετά θα κάνεις πολύ καλά να φροντίσεις σε συνεργασία με την φιλοζωική για να την στειρώσετε.