Η φιλοξενούμενή μας


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
Η μικρη βρεθηκε τα ξημερωματα της παρασκευης κοντα στο σπιτι μας. Την κυνηγουσανε κατι αδεσποτα και επεσε πανω σε ενα διερχομενο αυτοκινητο, ευτυχως ο οδηγος ειχε δει ολη την φαση και ειχε κοψει ταχυτητα οποτε η φουκαριαρα κοπανησε πανω στο σχεδον σταματημενο οχημα και δεν ειχαμε τιποτα χειροτερα. Ειναι μαυρη, 6-8 μηνων και φοραγε ενα κιτρινο κολλαρο χωρις στοιχεια επικοινωνιας και δυστυχως δεν εχει τσιπακι.
Ειναι πολυ γλυκια και ησυχη. Την φιλοξενουμε μεχρι να βρεθει ο ιδιοκτητης της. Αν δεν βρεθει η οικογενεια της θα κοιταξουμε για ενα νεο σπιτακι οπου θα την προσεχουνε και θα την αγαπανε.
Τα παει πολυ καλα με τις γατες μας και τον Ζαροφ εκτος απο τις φορες που ο λεβεντης μας χωνει την μουτσουναρα του σε ευαισθητα σημεια και του αγριευει η μικρη.

DSC04073..jpgDSC04095..jpgDSC04083..jpgDSC04063..jpg
 






zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
Ναι εχουμε βαλει αφισακια στην περιοχη αλλα ακομα δεν εχουμε βρει την οικογενεια της, μονο ενδιαφερομενοι για να την υιοθετησουν μας περνουν αλλα τους καθυστερω για μερικες μερες ακομα.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Λογικά πάντως πρέπει να έχει χαθεί και να μην είναι παρατημένη. Τίποτα δεν είναι απίθανο βέβαια, αλλά το να την κουρέψανε και αμέσως μετά να την παράτησαν είναι μάλλον δύσκολο.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ειναι οντως νωρις για υιοθεσια αν σκεφτεις οτι καποιος μπορει να την ψαχνει και να εχει ξεμακρυνει
αρκετα απο το σπιτι της. Χλωμο να την παραταγανε με το κολλαρο συνηθως τα αφηνουν ανευ.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μακάρι να βρεθεί το σπίτι της... (Αλλά κι αυτοί βρε παιδί μου, αν όχι τσιπάκι, μια ταυτοτητούλα έστω....)

Zarof καλή επιτυχία!
 


christab

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2011
314
1
Τι όμορφο κορίτσι!!! Ελπίζω να βρεθούν γρήγορα οι ιδιοκτήτες της!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Κουκλάκι! Πιστευω πως έχει χαθεί...δε μπορεί να κάνουν grooming και μετά να το παρατάνε!

zarof έβαλες αφισάκια στους κτηνίατρους της περιοχής?
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Πολύ φατσούλα ! Και εγώ πιστεύω ότι μάλλον έχει χαθεί. Ας είσαι καλά που την περιέθαλψες - ελπίζω γρήγορα να βρεθούν οι ιδιοκτήτες της. :)
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
Ειναι αρκετα μικρη η περιοχη μας αργα ή γρηγορα θα βρεθει ο ιδιοκτητης της αν ενδιαφερεται πραγματικα να την βρει. Μπορει να ειναι απο αυτους που αφηνουν τα σκυλια τους να βολταρουν μονα τους, εχουμε αρκετους τετοιους εδω δυστυχως. Το σιγουρο ειναι οτι αν τον/την βρουμε εχει να ακουσει πολλα...
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
υπερηρωα με αυτα που του εκανε η δικια σου φοβομουνα οτι θα μου γινει ντιντης αλλα τελικα το αγορι μου την ξεπερασε την αουρα :p
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Και πολύ καλά θα τους κάνεις. Πού το αφήνουν μιά σταλιά σκυλάκι να τριγυρίζει μόνο του ; :mad: Άν έχει τέτοια αφεντικά, χίλιες φορές να το υιοθετήσει κάποιος ...
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
υπερηρωα με αυτα που του εκανε η δικια σου φοβομουνα οτι θα μου γινει ντιντης αλλα τελικα το αγορι μου την ξεπερασε την αουρα :p
οχι ρε μην το φοβασαι περνει μαθηματα του πως ειναι οι γυναικες.
οποτε τον βλεπω στο μελλον για τρελο πλειμποι!

αρκει να μην παει να μπλεξει με την κορη μου γιατι μετα θα εχει να κανει με τον μπαμπα!!!
 






zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
Ρε παιδια αν οντως βρουμε τον ιδιοκτητη της μικρης μπορω να τον βαλω να υπογραψει συμβολαιο υιοθεσιας ? Με υποχρεωση να της βαλει τσιπακι οπωσδηποτε και ισως να την στειρωσει. Το ξερω οτι πολλοι διαφωνειτε με την στειρωση αλλα τετοια σκυλακια ειναι αρκετα δημοφιλη στην περιοχη και ηδη ορισμενοι εκφραζουν ενδιαφερον για ζευγαρωμα με αρσενικα καθε ειδους.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εσένα η τσέπη σου αντέχει να την στειρώσεις και να την τσιπάρεις;
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
αν αντεχε η τσεπη μου δεν θα εμενα στο τσιπαρισμα και την στειρωση αλλα θα την κρατουσα κιολας. Αν το λες απο την αποψη οτι μπορει να μην εχει τα χρηματα για να της βαλει τσιπακι και να την στειρωσει, θα υπαρχει περιθωριο καποιων μηνων για τα κανει αυτα.