Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σε ευχαριστούμε πολύ, Αργυρώ μου!!!
Το εύχομαι ολόψυχα, αν και όπως το πάει θα μου τη βγάλει τη ψυχή πριν την ώρα της αυτο το σκυλί!
Καλή χρονιά να έχουμε και υγεία πάνω από όλα!
Φιλιά στις μούρες σου! <3
 
  • Like
Reactions: ProudtobeGreek






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Πήγαμε σήμερα στο γιατρό μας να ακούσει την καρδούλα της.
Είναι στην αορτή της.
Από Δευτέρα θα προσπαθήσουν να βρουν τον καρδιολόγο γιατί μέχρι στιγμής δε τον έχουν πετύχει στο τηλέφωνο.
Μου είπε να μην την κουράζω καθόλου, να πηγαίνουμε χαλαρές βόλτες και να κοιμάται όσο θέλει.
Λόγω του οτι είναι μεγαλόσωμη, πρέπει οπωσδήποτε να γίνει ο υπέρηχος για δούμε αν είναι στένωση ή τίποτα άλλο... Τα έχω δει όλα!!! :(

Ρε παιδιά, πιάνω την καρδούλα της και αισθάνομαι το γουργούρισμα που κάνει ακόμα και όταν έχει ανοίξει μόλις τα μάτια της το πρωί..
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δεν εχω ιδεα για ολα αυτα κ μακάρι να ειχα
να σου λεγα "δεν ειναι τιποτα" να ηρεμουσες...
Παρόλα αυτα ευχομαι ολοψυχα πραγματι να ειναι κατι το ασημαντο κ τζαμπα να ανησυχεις!

παντως απτα προηγουμενα σχολια αυτων που ξερουν εγω αναθαρρησα καπως εε
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
@myEnzo δεν έγινε καρδιογράφημα γιατί τον καρδιολόγο δε τον βρίσκουν στο τηλέφωνο, ώστε να κανονίσουμε να έρθει Αλεξανδρούπολη να την εξετάσει.
Από Δευτέρα θα μιλήσω με το γιατρό της για να μου πει τι και πως.

@Μαρια&Ηρα μακάρι να μπορούσα να αναθαρρήσω, αλλά μέχρι να μου πει ο καρδιολόγος τι πρόβλημα υπάρχει και πόση είναι η έκτασή του, σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι... :(
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σήμερα με πήρε ο γιατρός μας τηλέφωνο.
Βρήκε επιτέλους τον καρδιολόγο.

Βέβαια, ο καρδιολόγος είπε οτι για ένα περιστατικό δε μπορεί και δε θέλει να ανέβει πάνω.
Μόνο αν μαζευτούν 3-4 περιστατικά.

Μου είπε ο γιατρός μας οτι υπάρχει περίπτωση (όχι μεγάλη πιθανότητα) να έρθει για 3ημερο στην Ξάνθη αυτός. Αλλά και πάλι, θα πρέπει να πάω εγώ το σκυλί εκεί να το εξετάσει.

Η λύση που πρότεινε αυτός είναι να πάμε εμείς θεσσαλονίκη.

Εμείς αυτοκίνητο δεν έχουμε και δε μπορώ να βάλω το μπαμπά μου να με πάει αυθημερόν Θεσσαλονίκη.

Το καλό είναι οτι η μικρή δε λαχανιάζει, δε βήχει και δε κουράζεται πιο εύκολα από ότι πριν.
Οπότε θα την παρακολουθούμε εδώ με το στηθοσκόπιο και βλέπουμε.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι οτι δε πρέπει να την κουράζω και η έρμη όλο θέλει να τρέχει... Σήμερα βρήκε μία λακούβα με νερά και την έπιασε τρέλα! Την άφησα λίγα δευτερόλεπτα να τρέξει και φώτισε η μουσούδα της... :(
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Δηλαδή ο καρδιολόγος δεν έρχεται ακόμα και αν του πληρώσετε την βενζίνη; Δεν το καταλαβαίνω αυτό :( Εύχομαι να μπορέσει να έρθει πάντως να γίνει σύντομα μια χαρά η μικρή και να τρέχει και να παίζει όσο θέλει :love:
 
  • Like
Reactions: myEnzo


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Η λύση που πρότεινε αυτός είναι να πάμε εμείς θεσσαλονίκη.

Εμείς αυτοκίνητο δεν έχουμε και δε μπορώ να βάλω το μπαμπά μου να με πάει αυθημερόν Θεσσαλονίκη.
Θεσσαλονίκη ποιές μέρες πρέπει να την πας; Ποιές μέρες είσαι ελεύθερη εσύ και ο καρδιολόγος κάνει ιατρείο; Ο εργοδότης μου ζει και εργάζεται στην Αλεξ/λη και πηγαίνει Θεσ/κη καμιά φορά. Βέβαια είναι γιατρός και καθηγητής και πολύ απασχολημένος αλλά δεν θα έλεγε όχι να σας μεταφέρει αν τον βόλευαν οι ώρες. Πες μου εσύ μέρες και ώρες να του κάνω νύξη.
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Δε ξέρω μέρες και ώρες.. Δε είχα εγώ επικοινωνία μαζί του.
Ελεύθερη από τη δουλειά είμαι μόνο την Κυριακή. Μέχρι και Σάββατο απόγευμα είμαι στα μωρά.
Ο καρδιολόγος από ότι κατάλαβα είναι στην κτηνιατρική, χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Εννοώ, πως δε ξέρω καν αν έχει ιατρείο εξωτερικό.
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
δεν υπαρχει καποιος να βοηθησει με τη μεταφορα;
Μόνο τον πατέρα μου έχω με αμάξι εδώ και δε θέλω να τον βάλω σε αυτή τη διαδικασία (έξοδα και κούραση). Δεν έχω κάποιον άλλο και δε μπορώ λόγω δουλειάς να φύγω κιόλας.
Δηλαδή ο καρδιολόγος δεν έρχεται ακόμα και αν του πληρώσετε την βενζίνη; Δεν το καταλαβαίνω αυτό :( Εύχομαι να μπορέσει να έρθει πάντως να γίνει σύντομα μια χαρά η μικρή και να τρέχει και να παίζει όσο θέλει :love:
Όχι, δεν έρχεται ακόμα και έτσι... Μόνο αν βρεθούν και άλλα σκυλιά που να χρειάζονται υπέρηχο.
Θα τη βρω την άκρη.. Που θα πάει
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Καιρός ν'αρχίσεις μαθήματα οδήγησης :unsure:

Εύχομαι, να πάνε όλα καλά. Και...αν ρωτάς εμένα...άστην να φχαριστηθεί με την ψυχή της, την κάθε της μέρα. Οσο γουστάρει εκείνη. Με το χέρι στην καρδιά, στο λέω :)
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να μάθω, αλλά τα λεφτά δε περισσεύουν.. δυστυχώς..

Ξέρεις πόσο φοβάμαι να την αφήσω;; Θα τρελαθώ αν μου πάθει κάτι :(
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Ολγάκι, κάποτε, κάτι θα πάθει. Στο πρόγραμμα είναι δυστυχώς.
Οτι μπορούμε κάνουμε. Το να τρελλαθούμε...ναι ok...είναι μια επιλογή δεν λέω, το να το σκεφτόμαστε εγωιστικά όμως, είναι μια άλλη, που καλό είναι, να μην την έχουμε. Γιατί αυτά, δεν σκέφτονται έτσι. Το ξέρεις.

Πριν χρόνια, σε καιρό παραλογισμού κι εγώ, έλεγα στον γιατρό μας: Δεν τον αφήνω να τρέχει πια έτσι λυσσαλέα για τα κουκουνάρια, γιατί φοβάμαι για την καρδιά του. Θα μου μείνει. Μεγάλωσε πια. Δεν έχει ο κερατάς μέτρο και τα κυνηγάει μέχρι τελικής πτώσης. Και δεν θέλω και δεν τον αφήνω. Και μου έλεγε ο άνθρωπος: Δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις. Μπορεί να τρέχει ώρες, να είναι μια χαρά και να σβήσει στον ύπνο του ή να πάθει κάτι, σε ένα έντονο 5λεπτο που θα του έχεις επιτρέψει, να τρέξει. Αστον! Αφού, το ευχαριστιέται τόσο πολύ. Είναι κρίμα, να του το στερείς.

Εκτοτε έχουν περάσει πολλά χρόνια ευτυχώς. Και ακόμη ο διάολος, κάθε 3 βήματα πέφτει, αλλά αν έστω νομίσει ότι κρατάς κάτι να του πετάξεις, να πάει να το φέρει, αστράφτουν τα θολά ματάκια του. Και τρέχει σαν τρελλός. Λέμε τώρα :p Και αυτό, είναι πολύ πιο σημαντικό [για τον ίδιο, αλλά και για μένα βεβαίως], από το να σκέφτομαι εγώ [όχι εκείνος], ότι μπορεί κάτι να πάθει, εκείνες τις εκπληκτικές [για εκείνον] στιγμές :love:

Κατάλαβες; :)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αγαπητό mareco, σχεδόν συμφωνώ μαζί σου. Με μια μικρή διαφορά. Ο δικός σου, ο δικός μου, είναι διεγνωσμένοι. Ξέρουμε τι επιβαρύνουμε. Η Νεφέλη είναι αδιάγνωστη. Το καταλαβαίνω να μην θέλει να την επιβαρύνει μέχρι να δει τη διάγνωση και μετά να πάρει τις αποφάσεις της. Με μια διάγνωση στο χέρι, έχεις περισσότερα δεδομένα ώστε να ζυγίσεις υπέρ και κατά και να λάβεις αποφάσεις.