Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ταφ Λοβ, ο κοντός! :barefoot:
ότι του λείπει σε μπόι, το βγάζει σε τσαμπουκά ο μίστερ!! :sneaky:

Το τραγούδι "με σκότωσε γιατί την αγαπούσα" το ξέρεις; :ROFLMAO:
χαχαχαχα είναι χαλβάς το κορίτσι μου!! Δε κάνει τέτοια :D

Ζηλεύω κάπως... :love:
Πάρε δεύτερο να μη μας ζηλεύεις! χιχι (y):love:
 
  • Like
Reactions: SofiaEve


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Παιδιά, τα χρειάστηκα βραδιάτικα.
Βγάζω κατά τις 12 τον Αζόρ για την βραδινή βόλτα και ακούω γαβγίσματα από τη μεριά που είναι να τον πάω (2 αδέσποτα που σηκώνουν τον τόπο με τις αγριοφωνάρες τους). Αποφασίζω να τον πάω από την άλλη μεριά του τετραγώνου για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δε προλαβαίνω να φτάσω στην πιο πάνω γωνία και βλέπω τρία μικρόσωμα αδέσποτα, τα οποία δεν είχα ξαναδεί στη γειτονιά. Μας λοκάρουν και έρχονται με φόρα για επίθεση. Γρυλίζει και ο άλλος ο μπουχέσας, μη του πω τίποτα και αρχίζω να κοπανάω πόδια κάτω για να μη τον πλησιάσουν και να μπορέσουμε να φύγουμε πίσω πάλι. Αμ έλα που με τα γρυλίσματα έκαναν την εμφάνισή τους και άλλα 7 αδέσποτα..... Μεγάλα, τσομπάνια τα 2, εκ των οποίων το ένα πρέπει να είναι αυτός που μου ξεκοίλιασε τον μικρό. Ο Αζόρ με το που είδε τον ένα τεράστιο, άρχισε να κλαίει και να γρυλίζει ταυτόχρονα και όλη μαζί η αγέλη των 10 άρχισε να έρχεται προς εμάς. Ε, κάπου εκεί τα είδα όλα και ενώ ξέρω οτι δε πρέπει να σηκώνεις στην αγκαλιά το σκύλο σε τέτοιες περιπτώσεις, το έκανα και άρχισα να απομακρύνομαι με γρήγορο βήμα.
Ο μικρός κόντεψε να βγάλει την καρδιά του από το στόμα, από την τρομάρα του και ηρέμησε με το που περάσαμε κανά δύο τετράγωνα.
Ευτυχώς, δε μας ακολούθησαν για πολύ και χαλάρωσα και εγώ μετά από λίγο............

Ωραία, ήσυχη και χαλαρή βραδινή βόλτα (ΝΟΤ) :mad:
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Σαν σκηνή από ταινία τρόμου είναι. :eek:
ΥΓ: Γιατί δεν κάνει να σηκώνεις αγκαλιά το σκύλο; Εγώ αυτό θα έκανα αμέσως και μη με είδατε. :LOL:
 
  • Like
Reactions: mariatheo


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλημέρα @Tri !
Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, αλλά, όταν παίρνεις το σκύλο αγκαλιά σε τέτοια περίπτωση, του δίνεις το πλεονέκτημα της ασφάλειας στην αγκαλιά σου, κάτι που τον κάνει να νιώθει πιο "king of the world και πίσω και σας έφαγα ρεμάλια".
Αυτό το έκανε ο Αζόρ, μόλις τον πήρα. Τα γρυλίσματά του και τα air snaps (αν το λέω σωστά) έδωσαν και πήραν μέχρι να απομακρυνθούμε, ενώ συνήθως αρκείται σε λίγο γκρρρρ και το σταματάει.
Αλλά, ήταν δέκα και ήμουν μόνη με ένα 10κιλο άξεστο φασαριόζο. Δε το σκέφτηκα και πολύ μόλις άρχισαν να τρέχουν.
Ο ένας που νομίζω οτι μου τον δάγκωσε κιόλας, μας έχει στο μάτι εδώ και πολύυυυ καιρό. Με το που τον μυρίσει τον Αζόρ, μας παίρνει στο κατόπι.
Την τελευταία φορά που μας είδε, είχα τον Αζόρ ακόμα με ράμματα, φρεσκοχειρουργημένο και τον έτρεχα αγκαλιά 4 τετράγωνα, γιατί ξαμολύθηκαν από πίσω μας. :((n):eek:

Τα συγκεκριμένα αδέσποτα ζούνε σε ένα στρατόπεδο, πίσω από το σπίτι μου και όταν κατεβαίνουν προς την πόλη, γίνεται ο κακός χαμός μεταξύ αρσενικών. (Κάποια από τις σκύλες της αγέλης σέρνει συνήθως).
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and Tri


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ω ρε θρίλερ νυχτιάτικα... Εμένα αυτό που περιγράφεις είναι εφιάλτης μου!
Μπορείς τουλάχιστον να προβλέψεις διαδρομές που δεν θα τα ξανασυναντήσεις ?
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Καλημέρα @Lavernne!
Δεν το γνώριζα αυτό, αλλά να σου πω την αλήθεια με τόσα σκυλιά απέναντι, θα τον άρπαζα και θα εξαφανιζόμουν (θα είχε φτάσει το σκ@τό στην κάλτσα). Και ας ένιωθε και βασιλιάς των λιονταριών μετά. :ROFLMAO:
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ω ρε θρίλερ νυχτιάτικα... Εμένα αυτό που περιγράφεις είναι εφιάλτης μου!
Μπορείς τουλάχιστον να προβλέψεις διαδρομές που δεν θα τα ξανασυναντήσεις ?
Εμένα είναι ο εφιάλτης μου κάθε βράδυ! Δε μπορώ να ξέρω πότε κατεβαίνουν από το στρατόπεδο και σε ποιο σημείο βρίσκονται κάθε βράδυ. Τα έχω πετύχει κοντά στο σπίτι μου, στο κέντρο, στην παραλία κλπ. Όπου τα βγάλουν οι μυρωδιές πάνε βασικά.....
Η διαδρομή που κάνω πλέον τα βράδια είναι μακριά από τα σημεία που τα έχω συναντήσει, αλλά ποτέ δε ξέρεις.... :(

Καλημέρα @Lavernne!
Δεν το γνώριζα αυτό, αλλά να σου πω την αλήθεια με τόσα σκυλιά απέναντι, θα τον άρπαζα και θα εξαφανιζόμουν (θα είχε φτάσει το σκ@τό στην κάλτσα). Και ας ένιωθε και βασιλιάς των λιονταριών μετά. :ROFLMAO:
χαχαχαχαχαχα Δεν έχασα τόσο πολύ την ψυχραιμία μου, γιατί θα το έχανα το παιχνίδι μετά. Απλά τον σήκωσα αγκαλιά άρον άρον και απομακρυνθήκαμε από το οπτικό τους πεδίο.
Βασιλιάς των χεσμεντέν λιονταριών! Γιαλαντζί μάγκας είναι! :p
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Λαβέρν , αυτος που πιστευεις οτι σας δαγκωσε ειναι ο μαυρος με την ασπρη γραμμή σττο στήθος έτσι;
(όχι ο Σάννυ)
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Tον Άρη λες, Ιωάννα; Αν ναι, τσουκ. Ένας ημίαιμος τσομπάνος στα χρώματα του γκόλντεν ριτρίβερ είναι.
Συνήθως κυκλοφορούν από 5-6 σκυλιά και πάνω μαζί. Αυτός ο τσομπάνος είναι αρχηγός και έχει άλλα 3-4 αρσενικά μαζί του. Το ένα από αυτά έχει μία μεγάλη ουλή ανάμεσα στα μάτια και στη μύτη και τον φωνάζω scarface όταν τον βλέπω.
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Αν κρατούσες ένα κομμάτι ξύλο, π.χ. καμιά βέργα/μαγκούρα έστω να τα φοβερίσεις και να νιώθεις λιγο πιο ασφαλής; Το χεις δοκιμάσει ή θα εξαγριωθούν περισσότερο πιστεύεις;;
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
χαχαχαχαχαχα Δεν έχασα τόσο πολύ την ψυχραιμία μου, γιατί θα το έχανα το παιχνίδι μετά. Απλά τον σήκωσα αγκαλιά άρον άρον και απομακρυνθήκαμε από το οπτικό τους πεδίο.
Βασιλιάς των χεσμεντέν λιονταριών! Γιαλαντζί μάγκας είναι! :p
Όπου φύγει, φύγει λέμε! Πετάς και τις λιχουδιές για αντιπερισπασμό και εξαφανιζόλ!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Δε το έχω δοκιμάσει γιατί δε θα με κάνει να νιώσω πιο ασφαλής. Άσε που δε θέλω να τα εξαγριώσω τυχόν. Η μέθοδος "τσακώνω κοντό και φεύγω" φαίνεται να λειτουργεί μέχρι στιγμής :D :p
Εν τω μεταξύ, ο ίδιος, είχε κάνει κίνηση να επιτεθεί και στη Νεφέλη μία φορά που περάσαμε από τα λημέρια του (δεν ήξερα οτι είναι το μέρος τους) και ευτυχώς μπήκε στη μέση μία θηλυκιά και τον σβέρκωσε!!!!! Έμεινα κάγκελο εκείνη τη μέρα!
Η ψηλή χέστηκε πάνω της και δε ξαναπεράσαμε από το σημείο εκείνο.
 






kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Οι συμμορίες των δρόμων!!! Είναι πάντως κουκλιά! (Ο καημένος ο Αζορ δε θα είχε καμία ελπίδα αν δεν τον υιοθετούσες! Μπράβο σας - οικογενειακώς)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Πωπω εσείς εκεί ζείτε μεγάλες στιγμές...
Το μόνο που με παρηγορεί σ'αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι τα αδέσποτα συνήθως περιορίζονται να σε διώξουν από την άμεση περιοχή τους...Αλλά μόνο που διάβασα το περιστατικό έπαθα ταχυκαρδία :p
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Οι συμμορίες των δρόμων!!! Είναι πάντως κουκλιά! (Ο καημένος ο Αζορ δε θα είχε καμία ελπίδα αν δεν τον υιοθετούσες! Μπράβο σας - οικογενειακώς)
Nα είσαι καλά!! :) Είναι μόρτης και μας υιοθέτησε πριν μπορέσουμε να του πούμε όχι... Και εγώ αυτό πιστεύω. Δε θα είχε καλή τύχη με τους τσαμπουκάδες που ξεκινάει όταν βλέπει αρσενικά.
Πωπω εσείς εκεί ζείτε μεγάλες στιγμές...
Το μόνο που με παρηγορεί σ'αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι τα αδέσποτα συνήθως περιορίζονται να σε διώξουν από την άμεση περιοχή τους...Αλλά μόνο που διάβασα το περιστατικό έπαθα ταχυκαρδία :p
Τα συγκεκριμένα δε περιορίζονται στο να σε διώξουν... Τρανή απόδειξη το πόδι του Αζόρ τον Ιούνιο. Γενικά, όταν σέρνουν τα θηλυκά, πρέπει να κυκλοφορώ με σιγαστήρα στο στόμα του κοντού, για να μη γρυλίζει από δω και από κει και μας κυνηγούν οι γαμπροί!!! :eek::confused::cry:
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Τέλειες οι φωτογραφίες, ειδικά εκείνες που πίνει σόδα. :ROFLMAO:
Και ο δικός μου έτσι κοπροσκυλιάζει στο μπαλκόνι. :p
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki