Θέλω να μάθω για τα μπιζόν φριζέ


hliana

Member
5 Απριλίου 2012
7
0
Θεσσαλονίκη
Θα αγοράσω πολυ σύντομα μπιζόν φριζέ εχω διαβαζεί τα καλύτερα για την συγκεκτριμένη ράτσα!Μου αρεσει πάρα πολύ!Το κακό όμως είναι πως δεν έχω καταφερει να βρω καποιον με μπιζόν φριζέ να μου πει απο πρώτο χερι για την ράτσα!Αγαπάω πολυ τα σκυλιά και γνωρίζω πολλά για αυτα , ο πατέρας ου ειναι εκτροφέας ιαπωνικών ακιτα ινου και με συμβούλεψε πως για την περίπτωση μου ( διαμερισμα) ειναι τα καλυτερα!Αν καποιος εχει βριζε τον παρακαλω αν μπορεί και θέλει να με ενημερωσει για την ρατσα!ευχαριστώ πολυ! :D;):confused:
 










theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
ευχαριστως να ελθετε στο σπιτι μας και να δειτε bichon frise και να συζητήσουμε για αυτά,τη ζωή τους, την περιποίησή τους, επιπρόσθετατη παρούσα περίοδο ειναι εδω και μέλη του ΔΣ του bichon club του Βελγιου (χωρα καταγωγής) απο οπου μπορείτε να μαθετε και περισότερα, οτι θέλετε στη διάθεση σας
 












hliana

Member
5 Απριλίου 2012
7
0
Θεσσαλονίκη
Δυστυχως με την αναζητηση που εκανα δεν τα βρηκα τα Ελληνικα εκτροφεια!Οσο οφορα στο ονομα του εκτροφεα δεν το γνωριζω καθως εχει αναλαβει την αρμοδιοτητα αυτην ο πατερας μου που γνωρισει απο σκυλια,εκθεσεις,μορφολογιες!Μου ειπαν πως μεσα στο πασχα θα το εχω (θυλυκο) και πως η μαμας της ειναι εξαιρετη σκυλα!Δυστυχως δεν γνωριζω περισσοτερα για να σας ενημερωσω!εχω μια ερωτηση γαυγιζουν??(απο τους γονεις μου ξερω πως τα ακιτα δεν γαυγιζουν καθολου.Μια φιλη εχει ενα κανις ημιαιμο και γαυγιζει απο το πρωι μεχρι το βραδυ και ειναι και 3 ετων)
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Μουγκά δεν είναι... Θα γαυγίσουν, και απο όσο ξέρω είναι εκφραστικά.
Ρώτησε τον πατέρα σου ποιο είναι το εκτροφείο, σε παρακαλώ. Αν και θα έπρεπε εσύ να ξέρεις και να επικοινωνείς μαζί τους, μιας και εσύ θα το πάρεις στο σπίτι σου.
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Καλά βρε Ηλιάνα μου, είσαι στην πηγή με τα Ακίτα και ψάχνεις για άλλη φυλή??? :)))
χαχα... Δε πειράζει.... :p
Με το καλό να σου έρθει το κουτάβι....
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Δυστυχως με την αναζητηση που εκανα δεν τα βρηκα τα Ελληνικα εκτροφεια!
Αυτό έχει πλάκα!!! Δεν είναι δυνατόν να έγινε αναζήτηση και να μην βρέθηκε εκτροφέας στην Ελλάδα, και εκτός απο εμένα υπάρχουν και άλλοι, με το καλό να έλθει και εύχομαι να είναι άριστο
 
Last edited by a moderator: