Ιδανική τροφή


roud

Member
17 Αυγούστου 2012
24
0
Θέλω μια μικρή βοήθεια μιας και ακόμα μαθαίνω.... Ξέρω ότι "ιδανική" τροφή δεν υπάρχει. Υπάρχει "ιδανικός" συνδυασμός μεταξύ τροφής και σκύλου.... Θα ήθελα όμως σύμφωνα με την εμπειρία σας να μου προτείνετε κάποιες τροφές που βοηθούν στο να μην κάνει ο Roudi μου πολλές φορές την ημέρα κακά. Αυτήν την στιγμή χρησιμοποιώ την Arden Grange Chicken & Rise Adult και σκέφτομαι να πάρω την ARDEN GRANGE SALMON που έχω διαβάσει ότι είναι καλύτερη στην πέψη. Υπάρχει κάτι καλύτερο να μου προτείνετε???
Ευχαριστώ!
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Εγώ όταν έδεινα την Arden της είχε κάτσει καλύτερα ο κωδικός lamp&rice αντί για Chicken & Ris!!
Και για μεγάλο διάστημα έδεινα αυτή χωρίς κανένα παραπονο!:)
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Top Proffessional χρησιμοποιώ εγώ. Όχι μόνο λίγα κακά, αλλά και άοσμα αέρια! Μεγάλο πλεονέκτημα για σκύλο μέσα στο σπίτι.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εμενα που ειναι 7 μηνων την ταιζω 4 φορες τη μερα και θα ενεργηθει 4 φορες τη μερα,,, μια φορα μετα απο καθε γευμα,,,,,,,,, αν της δωσω να φαει τον αγλεουρα θα ενεργηθει και 6 φορες,,, αν την αφησω νηστικη δεν θα ενεργηθει καμια ==))
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
4 φορές είναι πολλές.
Μείωσε το στις 2 ή 3 βάζοντας την προκαθορισμένη ποσότητα σε ίσες ποσοτικά μερίδες.