Ιδανικό βάρος westie ανά μήνα ανάπτυξης!!!




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
elina την παχυσαρκια δεν την κρινουμε ετσι..,απο πινακες ,αλλα απο την εικονα που βλεπουμε εμεις στο σκυλι μας και σου ειπα εναν τροπο.
Παντως πιστευω οτι ειναι πολυ νωρις να ανησυχείς για κάτι τέτοιο..
Είναι πολύ μικρό ακόμα και δεν έχει ολοκληρωθεί η αναπτύξη του.
Καλύτερα είναι να επικεντρωθείς στα ωφέλιμα στοιχεια που πρέπει να πάρει αυτόν τον καιρό που χτίζεται ο οργανισμός του ,παρα να του κανεις δίαιτα..
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Βρε Kango μου μίλησα εγώ για δίαιτα??? :confused: :confused: :confused:

Μου φαίνεται πώς δεν καταλαβαινόμαστε εδώ πέρα! Πάλι καλά που ο λόγος είναι γραπτός γιατί διαφορετικά θα είχαμε διαμάχες!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Οταν εννοω διαιτα ,εννοω με το να κοιτας σε τετοιο βαθμο την αναπτυξη του βαρους του..
Επικεντρωσου στα ωφελιμα στοιχια που πρεπει να παρει..αυτο εννοω..;)
Aν με την αφη ειναι ενταξυ τα πλευρα του εισαι μια χαρα..
Aλλα και να μην ηταν ..,μεγαλώνοντας διαφοροποιείται το βάρος του όπως και τα γεύματα που με την ενηλικίωση πάνε στο 1 γεύμα..
Aρα είναι πολύ νωρίς για να ανησυχείς για αυτά..
Να θυμάσαι ότι το παρακολουθείς από τα πλευρά και ανάλογα στο μέλλον θα μειώνεις η θα αυξάνεις..
Τυπικά μπορείς να τον ζυγίσεις ,αλλα αυτό εξυπηρετεί περισσότερο για να ξέρεις τις αναλογιες της ξήρας...
Οχι για το ίδιο το σκυλί μιας και ο πιο αξιόπιστος τρόπος είναι αυτός και από εκεί καταλαβαίνουν και οι κτηνίατροι..;):):)
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Φυσικά τα κιλά αυτά δεν είναι φυσιολογικά. Δεν χρειάζεται όμως πίνακας, απλά αυτό το σκυλί είναι εκτός προτύπου ή ημίαιμο. Είναι σαν να λέμε ότι ένα rott 8 μηνών είναι 50 κιλά. ;)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
το λες με την εννοια οτι μπορει να παει 10-12 κιλα ε?
οχι οτι ειναι χοντρο?
 




Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Φυσικά τα κιλά αυτά δεν είναι φυσιολογικά. Δεν χρειάζεται όμως πίνακας, απλά αυτό το σκυλί είναι εκτός προτύπου ή ημίαιμο. Είναι σαν να λέμε ότι ένα rott 8 μηνών είναι 50 κιλά. ;)
Ελπίζω να μην λές για το δικό μου σκυλάκι denis! :twisted: :-k:-k:-k:-k :twisted:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981