ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΡΟΦΗ


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Μμμμαλιστα...
Καλο ειναι κ αυτο που λεει η Ειρηνη πιο πανω,να παρεις τηλ τον εισαγωγεα κ να ζητησεις να σου στειλει(ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ εξυπηρετικοι ανθρωποι).

Τωρα με οσες αναφερεις.Καλο θα ηταν να επιλεξεις μια απο τις επωνυμες RC,Euk,ProPlan...
Eγω ειχα μεινει ικανοποιημενος με την Eukanuba οσο ταιζα. H Ειρηνη 5 χρονια στον Φωντα με RC επισης ικανοποιημενη.
Ολη η δουλεια ειναι τι θα ταιριαξει στο σκυλουνι...:rolleyes:

Να πω οτι 29 ευρω για 1μιση κιλο τροφη ειναι ΛΗΣΤΕΙΑ.
Δωσε τα 29 ευρω κ παρε φρεσκα κρεατα κ λαχανικα καλυτερα...Πφφ...Αγιογδύτες...
ναι αστα..φοβαμαι να δωσω κατι αλλο εκτς απο ξηρα μηπως και δεν της δωσω οσα χρειαζεται..ασε που συχνα πυκνα θα ειμαστε στους γονεις μου και θα ειναι λιγο ζαλουρα να ψωνιζω για δυο μερες που θα κατσω..
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Μενω πειραια.παντος με την royal ειμουν ευχαριστημενη την ετρωγε με μεγαλη ευχαριστηση σαν τροφη μυριζε πολυ ωραια τα κακα του ηταν καλοσχηματισμενα και δεν μυριζανε καθως και η αναπνοη του δεν μου ειχε μυρισει ποτε.Πραγματικα στεναχωριεμαι που πρεπει να την αφησω και να πειραματιστω σε κατι αλλο:(
Αφου εισαι ευχαριστημένη καλύτερα να μην αλλάξεις τώρα.
Για adult μπορείς να πάρεις την Mini Sensible που είναι και για σκυλιά με δερματοπάθειες και γενικά αρέσει σε πάρα πολλά σκυλιά

 


sPId_x

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
145
1
Παιδια εδινα την Hill's Id μεχρι τωρα (για διαρροια κτλ..).
Αλλα τελειωνει και αυριο θα την αλλαξω.

Ποια προτεινετε εσεις?
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Τωρα ειναι σχετικο το τι προτείνει ο καθενας...

Κατι μεταξυ σε orijen,acana,arden grange,royal canin,eukanuba...:rolleyes:
 




sPId_x

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
145
1
Θα δοκιμαζα σιγουρα την Acana puppy (η οποια εχει σαν συστατικα της κοτοπουλο, αυγο και ψαρι) η την Arden Grange puppy.:)
Πω πω φανταζομαι τα κακα του....

Εγω παντως πηρα απο τον κτηνιατρο μια royal canin junior for small dogs.

Αλλα δεν μπορω να την βρω καπου στο ιντερνετ να τη δειξω. Υπαρχουν καπου ολες??
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Πω πω φανταζομαι τα κακα του....

Εγω παντως πηρα απο τον κτηνιατρο μια royal canin junior for small dogs.

Αλλα δεν μπορω να την βρω καπου στο ιντερνετ να τη δειξω. Υπαρχουν καπου ολες??

Εγω που τους εδινα την Acana Premium Adult (αυγο, κοτοπουλο, ψαρι) μια χαρα ηταν τα κακα τους!!!:)

Οσσον αφορα την royal που πηρες ειναι αρκετα καλη, δοκιμασε την να δεις πως θα κατσει και στον σκυλο σου!:)
 






sPId_x

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
145
1
Μου λεει να συνεχισουμε με Hill's?
Λεω καλυτερα royal. Ε τοτε θα παρεις αυτην.

2kg 17 ευρω
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το σκυλακι ειναι καλα στην υγεια του?? Η εχει καποιο προβλημα??

Δεν καταλαβαινω γιατι να σου δωσει απο την κτηνιατρικη σειρα της Royal.
Στη θεση σου θα πηγαινα σε ενα pet shop για να αγορασω τροφη. Που ειναι και πιο οικονομικες!

Επιλεγεις αναόγα το σκυλο απο εδω
http://www.royalcanin.co.uk/product_finder.aspx
 


sPId_x

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
145
1
Δεν εχει κανενα προβλημα. απλα πηγα στον κτηνιατρο για να με κατατοπισει. Αυτη μου εδωσε.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αρα δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεπαραδιαζεσαι για να του αγοραζεις την κτηνιατρικη σειρα της Royal!;)

Την επομενη φορα θα πας στο pet shop να αγορασεις τροφη της Royal που ειναι και πιο οικονομικες!:)
 


sPId_x

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
145
1
Εκει που διαλεγω size με ποιο κριτηριο? Κιλα που ειναι τωρα το κουταβι ή ποσο θα γινει κανονικα? :rolleyes::rolleyes:
 






sPId_x

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
145
1
Λοιπον παιδια επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τις τροφες θελω να το πιασουμε απο την αρχη.

Basset αυτη τη στιγμη 2 μηνων και 4 kg.

Κανονικα σε τι κατηγορια σκυλων (small medium..) και κιλων θα κοιταω.

Εχω αυτην την τροφη οπως ειπα http://www.royalcanin.co.uk/vet/lifestage_diets/vet_care_nutrition/junior_small_dog.aspx

Εχω κανει λαθος που ειναι για small dog?

Επισης κοιτοντας στην συσκευασια για na ypologisv την ποσοτητα παω οκ 2 Months, αλλα adult kg ποσο?
Εχει κατηγορια 2 4 6 8 μεχρι 10 kg.

Μπορειτε να με διαφωτισετε? :rolleyes:
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Λοιπον παιδια επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τις τροφες θελω να το πιασουμε απο την αρχη.

Basset αυτη τη στιγμη 2 μηνων και 4 kg.

Κανονικα σε τι κατηγορια σκυλων (small medium..) και κιλων θα κοιταω.

Εχω αυτην την τροφη οπως ειπα http://www.royalcanin.co.uk/vet/lifestage_diets/vet_care_nutrition/junior_small_dog.aspx

Εχω κανει λαθος που ειναι για small dog?

Επισης κοιτοντας στην συσκευασια για na ypologisv την ποσοτητα παω οκ 2 Months, αλλα adult kg ποσο?
Εχει κατηγορια 2 4 6 8 μεχρι 10 kg.

Μπορειτε να με διαφωτισετε? :rolleyes:

Στο Google που κοιταξα λεει οτι τα basset γινονται απο 23 εως και 29 κιλα οποτε νομιζω θα επρεπε να κοιτας τροφες για medium σκυλους και οχι για small.:)

Τωρα για την ποσοτητα, πας στο πινακακι (πισω απο καθε τροφη) και υπολογιζεις αναλογα με τα κιλα και την ηλικια σου λεει τα γραμμαρια που θα δωσεις αναλογα με το δοσομετρητη που εχεις. Δηλαδη πας 2 months και 4kg και βρισκεις ποσα του αναλογουν!

Λιγο με τα γραμμαρια το μπερδευω και εγω. . . :p


Παντως ξερω οτι τα basset ειναι αρκετα λαιμαργα οποτε να προσεχεις να μην του βαζεις πολυ φαγητο και σκαει!;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.933
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95