Κάλος σε κουτάβι


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
Καλησπέρα,
Διάβασα τα θέματα περί κάλων που υπάρχουν ήδη.
Παρατήρησα ότι οι καλοί σε όλους αρχίζουν και εμφανίζονται μετά από μια ηλικία του σκύλου.
Ο δικός μου κοντεύει 10 μηνών.
Έχουν δύο στρογγυλές κουκίδες στο ένα πόδι και ξεκινάει να εμφανίζεται και στο άλλο. Στα μπροστινά πόδια στο ύψος του ποδιού πάνω πάνω.
Δεν τον πονάει,δεν τον ενοχλεί τίποτα. Αλλά παραμένει περίεργο καθώς δε ξαπλώνει σε τραχύ επιφάνειες.
Αν βάλω καποια κρέμα σίγουρα θα την γλύψει.
Λέτε να κάνω κάτι ή να το αφήσω!;
Δεν είναι πρησμένο,δεν έχει υγρό.
Είναι σκληρό δερμα χωρίς τρίχωμα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν έχω ξανακούσει για κάλους σε αυτά τα σημεία.
Σίγουρα δεν είναι κάτι άλλο;
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Για κάποιο κουλό λόγο, κατάλαβα ότι ήταν πάνω στα δάχτυλα.
Οτι να 'ναι είναι το μυαλό μου o_O

Εκει λοιπόν ναι, έχει λογική. Αν δεν καταλάβεις ότι γίνεται διαφορετικό ή χειρότερο, βάζε αλοιφή/βαζελίνη/κεραλοιφή και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς εσύ καλύτερα, ακριβώς όταν ξεκινάτε να πάτε βόλτα. Δεν θα έχει την ευκαιρία να το γλύψει και θα προλαβαίνει να απορροφηθεί, για να κάνει την δουλίτσα του ;)
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
Για κάποιο κουλό λόγο, κατάλαβα ότι ήταν πάνω στα δάχτυλα.
Οτι να 'ναι είναι το μυαλό μου o_O

Εκει λοιπόν ναι, έχει λογική. Αν δεν καταλάβεις ότι γίνεται διαφορετικό ή χειρότερο, βάζε αλοιφή/βαζελίνη/κεραλοιφή και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς εσύ καλύτερα, ακριβώς όταν ξεκινάτε να πάτε βόλτα. Δεν θα έχει την ευκαιρία να το γλύψει και θα προλαβαίνει να απορροφηθεί, για να κάνει την δουλίτσα του ;)
Με την κεραλοιφη όλο σκεφτόμουν ότι θα την γλείψει κλπ. ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟΥΣ ΟΡΊΖΟΝΤΕΣ.
Σε ευχαριστώ πολύ,θα πάω να πάρω κεραλοιφη να ξεκινήσουμε.
 
  • Like
Reactions: mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μπορει να μην ξαπλωνει σε τραχιές επιφάνειες αλλα το καλοκαιράκια παρατάνε τους καναπέδες και τα στρωματα για το δροσερό πατωματάκι. Επίσης ολο και καποιο καφεδάκι θα πιουν εξω το καλοκαιράκι που θα ξαπλωσουν σε τσιμέντα και πλακες και διαφορα.
Μη ξεχνάς ειναι καλομαθημένα στους καναπέδες.

Και το γκρεμλιν καθε καλοκαίρι ψιλοβγάζει σε τέτοια σημεία και μετα απο οκτωβρη ξαναχανονται. Δε δίνω βαση να σου πω την αλήθεια.
 
  • Like
Reactions: mareco


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
Μπορει να μην ξαπλωνει σε τραχιές επιφάνειες αλλα το καλοκαιράκια παρατάνε τους καναπέδες και τα στρωματα για το δροσερό πατωματάκι. Επίσης ολο και καποιο καφεδάκι θα πιουν εξω το καλοκαιράκι που θα ξαπλωσουν σε τσιμέντα και πλακες και διαφορα.
Μη ξεχνάς ειναι καλομαθημένα στους καναπέδες.

Και το γκρεμλιν καθε καλοκαίρι ψιλοβγάζει σε τέτοια σημεία και μετα απο οκτωβρη ξαναχανονται. Δε δίνω βαση να σου πω την αλήθεια.
Θέλω να δω τι θα κάνει η κεραλοιφη από περιέργεια σε αυτό το σημείο. Οπότε θα το εφαρμόσω μερικές φορές. Και αν είναι θα το αφήσω
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Θέλω να δω τι θα κάνει η κεραλοιφη από περιέργεια σε αυτό το σημείο. Οπότε θα το εφαρμόσω μερικές φορές. Και αν είναι θα το αφήσω
εξτρα νοστιμια για να γλυφεται, αστο το χω δοκιμάσει οταν ηταν στη ηλικια του δικου σου :LOL:

Γενικα αυτα και διαφορα αλλα περιστασιακους εμετουληδες, μικροδιαροιοόλες, πληγουλες τα προσεχεις στην αρχη τα ψυριζεις κτλ και μετα τον δευτερο χρονο σου φευγει το αγχος του νεου γονιου και ουτε τα κοιτας :p
 
  • Like
Reactions: mareco


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
εξτρα νοστιμια για να γλυφεται, αστο το χω δοκιμάσει οταν ηταν στη ηλικια του δικου σου :LOL:

Γενικα αυτα και διαφορα αλλα περιστασιακους εμετουληδες, μικροδιαροιοόλες, πληγουλες τα προσεχεις στην αρχη τα ψυριζεις κτλ και μετα τον δευτερο χρονο σου φευγει το αγχος του νεου γονιου και ουτε τα κοιτας :p
Αυτος ο δευτερος χρονος ειναι ο καλυτερος χαχαχα εγω εχω παθει πλακα τπυ τα λεω αλλα δεν ακουει. Αμα δεν ειχαμε τα ποδια μας θα ημουν σε πελαγη ευτυχιας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Γενικα αυτα και διαφορα αλλα περιστασιακους εμετουληδες, μικροδιαροιοόλες, πληγουλες τα προσεχεις στην αρχη τα ψυριζεις κτλ και μετα τον δευτερο χρονο σου φευγει το αγχος του νεου γονιου και ουτε τα κοιτας :p
Επίσης, μετά τον δεύτερο, τρίτο σκύλο κοκ!
Αυτά και πολλά ακόμη. Ως μη γενόμενα!
 
  • Haha
Reactions: medusa




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
εξτρα νοστιμια για να γλυφεται, αστο το χω δοκιμάσει οταν ηταν στη ηλικια του δικου σου :LOL:

Γενικα αυτα και διαφορα αλλα περιστασιακους εμετουληδες, μικροδιαροιοόλες, πληγουλες τα προσεχεις στην αρχη τα ψυριζεις κτλ και μετα τον δευτερο χρονο σου φευγει το αγχος του νεου γονιου και ουτε τα κοιτας :p
Χαχαχαχαχ ισχύει τόσο πολύ αυτό
Μου τα λέει και η ans σε μερικά και με προσγειώνει από το νέφος του άγχους.