Κέδρος - σοκολατί λάμπραντορ ριτρίβερ






Rinos02

Member
31 Δεκεμβρίου 2013
5
0
Καλησπερα,

Πολύ όμορφο, έχω και εγώ μια μικρή τη Luna, 2,5 Μηνων και με έχει τρελάνει στο δάγκωμα.

Τι τροφή του δίνεις?
 




Rinos02

Member
31 Δεκεμβρίου 2013
5
0
τι ποσοτητες του δινεις ανα γευμα? εγω περιπου 50gr ανα γευμα (Sam's Field puppy) 3 φορες την ημερα.
Ειναι περιπου 5 κιλα το βαρος της.
 






vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
σήμερα στη βόλτα μας συναντήσαμε ένα γηραιό κύριο με ένα μπεζ λαμπραντόρ (ή κίτρινο, ή χρυσό)(τελος παντων όχι μαύρο ή σοκολά)

ενδιαφέρθηκε ο σκυλάκος να μας γνωρίσει -αν και αρσενικός- και ήταν ευγενέστατος. Και αν και φαινόταν γεράκος (σαν το αφεντικούλι του) ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, ούτε χοντρός ούτε αδύνατος, και το περπάτημά του μια χαρά.

Ρώτησα τον κύριο που τον είχε πόσο χρονών ειναι το σκυλάκι
Ήταν 14 χρονών! 14!
Ζεστάθηκε η καρδιά μου ρε παιδιά...
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Γιατί ρε παιδί, μας κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση; Επειδή είναι labrador; Δεν φτάνουν τόσο;
 
  • Like
Reactions: vaggelo


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Γιατί ρε παιδί, μας κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση; Επειδή είναι labrador; Δεν φτάνουν τόσο;
10-12 χρόνια το προσδόκιμο ζωής των Λαμπ, οπότε 12+, και 14 δε, είναι επιτυχία. Και ειδικά σε μια φυλή η οποία έχει θέμα με τις αρθρόσεις, το ότι στα 14 περπατούσε και δεν σερνόταν, είναι WOW.
 






nikos00

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2013
193
81
Αθηνα
δεν τον ρώτησαγαμώτοοοοο

αλλα ο ίδιος μου είπε "είμαστε 14. Δεν είμαστε όμως πολύ φίτ; "

Αρα τη ζημια την κανει η γυμναστικη !!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχχα

Πολυ ομορφο να βλεπεις τετοια ζωα !
 
  • Like
Reactions: vaggelo


cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
σήμερα πήρα του σοκολάτα τρια παιχνιδάκια καινούργια, έτσι για τις γιορτές ρε παιδι μου

και χαίρομαι επειδή τα χαίρεται

τελικά σκεφτομαι, οι σκυλάδες δεν χρειαζονται και πολλά για να χαρούν ε;







το ένα ειναι ενας κάστορας, γλύκα σκέτη, κάνει και σκουικ σκουικ
το άλλο ειναι ενα ρόζ γουρούνι και εχει και γουρουνοήχο :p

το τρίτο ειναι εκπαιδευτικό μπαλάκι, αυτό με τα βυζάκια και το σκοινί, το οποιο δεν ειναι ακριβώς παιχνίδι οποτε.....οπότε βαρέθηκα να το φωτογραφήσω :p
Κουκλι!!!!
 
  • Like
Reactions: vaggelo


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
εμένα μου φαινεται οτι ειναι ίδιος ο έλβις αλλα σε καφέ!

βέβαια δεν ξερω αν ο ελβις σου πέρδεται (πολλάκις και δυνατά) οπως τουτος δώ...
Bαγγέλω ίδιο ακριβώς γουρούνι του πήρε και του δικού μου ο μπαμπάς του και έχουν τρελαθεί όλα! :D
 
  • Like
Reactions: vaggelo




vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Χρυσά μου, σας έχω προβληματισμό. Σημερινή ιστορία που με αγχωσε και αγχώνει αρκετά θα έλεγα.

Ο Κεδρίτος μου ειναι καλά (φτου φτου το γομαρι μου). Σημερα στη βόλτα μας (ανοίγω παρένθεση)(η οποία βόλτα ήταν δίπλα σε σπίτια σε ένα λιβαδάκι)(κλείνω παρένθεση), εκεί που περπατάγαμε ανέμελη (ο κεδρος ελευθερος) εστριψε δεξιά μου ο μικρός και στα τρια μέτρα πετάχτηκε ένα ζαρκάδι αφού πρώτα έβγαλε έναν ήχο (σαν γαύγισμα).

Ο κέδρος πήγε στο σημείο (γύρω μας υπάρχουν ψηλά χόρτα) και τον βλέπω να μυρίζει προσεκτικά και διστακτικά το έδαφος. Και εκει ψηλιάστικα, και πλησιασα και είδα ένα μωρό ζαρκαδάκι να με κοιτάει. Η απόσταση μου απο τη "φωλία" ήταν γύρω στα δυο μέτρα, ο κεδρος δεν ακούμπησε το μωρό, αλλα σίγουρα το μύρισε και πάτισε εκει που ξάπλωνε η μαμά του.

Τον φώναξα και φύγαμε γρηγορα γρηγορα

Τι κάνω τώρα; Αν η μαμά του αποφασίσει να το εγκαταλείψει;;;;; Τι γίνεται;

ΥΓ) Το μωράκι ένα πλάσμα σκούρο με βουλίτσε και τεράστια μάτια που εξέπεμπαν μόνο ψυχή. Μόνο όμως. Ομορφιά που να σου πληγώνει την καρδιά.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981