Καθαρισμος ποδιων σκυλου


Arisdogs

Active Member
4 Ιανουαρίου 2021
41
2
30
Ηθελα να ρωτησω πως μπορω να καθαρισω τα πατουσακια του κουταβιου μου μετα τη βολτα και αν η χρηση μωρομαντιλων ειναι καλη λυση.
 


7 Ιανουαρίου 2021
16
26
27
Γεια σου! Υπάρχουν ειδικα μαντιλακια για τα πατουσακια του σκύλου στο εμπόριο,μπορείς να τα βρεις παντού
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
810
921
27
Γεια σου! Υπάρχουν ειδικα μαντιλακια για τα πατουσακια του σκύλου στο εμπόριο,μπορείς να τα βρεις παντού
ακομα και αυτα τα υγρα μαντηλια για σκυλους προκαλουν ερεθισμους. εγω δεν θα τα επελεγα. ενα πανακι μικροινων βρεγμενο με χλιαρο νερο και στιμμενο καλα καλα μια χαρα την κανει την δουλεια του.
 
Last edited:






Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Για τα πατούσια εγώ χρησιμοποιώ ένα ειδικό δοχείο με μια βούρτσα σιλικόνης μεσα. το γεμίζω με νερό και πολύ λίγο μηλόξυδο. Έχω βολευτεί παααρα πολύ. Το βρίσκεις στο ιντερνετ 7-10 ευρω. Αλλιώς πετσετάκι με νερόξυδο. Δεν θα έβαζα μαντηλάκια γιατί δε θέλω να βάζω χημικά στα πατουσίνια. Έχω ακούσει ότι "σκάνε" μετά από καιρό.
 
  • Like
Reactions: TheBestBoi


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ααααα!!! και για να είμαι σίγουρη ότι τα πατουσίνια θα είναι για πάντα μαλακά (γιατί και το ξυδάκι το φοβάμαι η αλήθεια είναι) τις μέρες που πάμε στο σκυλόπαρκο και γυρίζει πίσω ξεθεωμένη και ξέρω ότι θα πέσει στο κρεβάτι και δε θα ξανασηκωθεί της βάζω και ειδική κηραλοιφή, της κάνω μασαζ και κοιμάται ευτυχισμένη!!:LOL::LOL::LOL::LOL:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3