Καθαρισμός αυτιών


blanky

Member
20 Φεβρουαρίου 2013
18
0
αα περαστικα σας!
μωρομαντηλα ποτε γενικως υγρα περα απο το φαρμακο για να τα καθαριζει τα αυτια της δεν της βαζω, και τωρα που το λες θα της παρω γαζες αλλα σιγουρα δεν θα της προκαλεσω κατι στο αυτι με την γαζα???

και οι ωτιτιδες και οι δερματοπαθειες και οτι εκει που καθετε ο σκυλος κοιμαται και δεν εχει ενεργεια ειναι συμπτωματα του θυροειδους και εγω μην νομιζεις, περσυ τα εμαθα μεχρι τοτε οτι γιατρο ειχα αλλαξει μου ελεγε ναι μεν οτι εχει θυροειδη μου επερνε τα λεφτα για την εξεταση αλλα οταν ρωταγα τι μπορω να κανω μου λεγαν τιποτα ...ωσπου βρεθηκε μια γυναικα που μου ειπε οτι πρεπει να της δινω φαρμακο! και τρεχω τωρα συνεχεια και κανω εξετασεις και εδω και ενα χρονο απο 0.6 - 1΄.0 δεν εχουμε ξεκολλησει και πρεπει να ειμαστε μεταξυ 1.6-5 για να ειμαστε σε φυσιολογικα ορια και παιρνει 3 χαπακια (μικρη δοσολογια το ενα ειναι 0.1 ) για παμε στο 5 εστω!
 


kiriakos22

Well-Known Member
26 Μαϊου 2012
224
0
, και τωρα που το λες θα της παρω γαζες αλλα σιγουρα δεν θα της προκαλεσω κατι στο αυτι με την γαζα???
Ρωτα και τη γνωμη του κτηνιατρου σου αν και δεν νομιζω οτι μπορει να προκαλεσει κατι μια αποστειρωμενη γαζα,αλλωστε γιαυτο μου την προτεινε ο κτηνιατρος μου.

Ευχαριστω για τα περαστικα και ανταποδιδω με τις καλυτερες ευχες!
 


gondel_retriever

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2012
44
0
ATHENS
καλημερα, θα ηθελα και εγω να ρωτησω κατι σχετικα με τα αυτια! εχω ενα golden retriever και τα αυτακια της μυριζουν..βγαζουν κερι (καφε σκουρο) αρκετα συχνα. πριν λιγες μερες πηρα ενα καθαριστικο και τα καθαρισα και σημερα παλι εχει.. ειναι φυσιολογικο αυτο; να πω οτι δεν ξυνεται ή δε γερνει το κεφαλι της οπως διαβασα στο ιντερνετ για συμπτωματα ωτιτιδας.
 






blanky

Member
20 Φεβρουαρίου 2013
18
0
στο γιατρο επιγοντως!

εμενα σημερα που της εβαλα υγρο ειδα οτι απο χτες που εξυνε το αυτι της του εχει κανει μια μικρη πολυ μικρη πληγη μπορει να κανω κατι η θα περασει μονο του?
 


Loup-Garou

Member
13 Ιουνίου 2015
13
3
44
Βόλος
Καλησπέρα
Για να μην ανοιξω αλλο θεμα
Θελω να ρωτησω κατι για το καθαρισμα
Επαιρνα το Otiflush® Ear Solution πολύ καλό και είχε μια γαλακτώδη υφή που έκανε το αυτί λαμπικο
Δεν ξαναβρηκα το ίδιο και πηρα το Virbac Epiotic
Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι το ιδιο πραγμα και οτι καλυτερα ειναι να μην το παιρνω με το βαμπακι για να κανει καλυτερη δουλεια
Ξερει κανεις αν ισχύουν αυτα ή μου λέει μπούρδες;
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.566
5.977
Πειραιάς
εγω εχω το Epiotic, με το οποιο βρεχω μια γαζα και του τα καθαριζω.

δεν το εχω ξανακουσει αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου :).
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Με βαμβάκι ξέρω ότι δεν πρέπει, γιατί αφήνει υπολείμματα μέσα στο αυτί. Κι εγώ γάζα χρησιμοποιώ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.943
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel