"Καθαρόαιμος" σκύλος χωρίς χαρτιά έχει "μέλλον"?


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Καθαρόαιμος σκύλος λοιπόν χωρίς πραγματικά χαρτιά δεν έχει μέλον, με ψευτικα ακόμα λιγότερο
Αυτό λέμε!!!!!!!!!! Ξαναλέω το κορίτσι μου είναι από petshop αυτή την ταρίφα δίνουν!!!!!
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Καθαρόαιμος σκύλος λοιπόν χωρίς πραγματικά χαρτιά δεν έχει μέλον, με ψευτικα ακόμα λιγότερο
νομιζω οτι το "χωρις πραγματικα " ειναι το ιδιο με το ψευτικα ...........
ισως εννοεις
σκυλος που φαινεται σαν καθαροαιμος διχως χαρτια δεν εχει μελλον ,με πλαστα -ψευτικα ακομη λιγοτερο ...
αν κανω λαθος διορθωσε με ..
 
Last edited:




tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Οχι τα ψεύτικα είναι του περίπτερου, υπάρχουν και ενχρωμες φωτοτυπίες δυστυχώς,
Σε καθε περιπτωση ,
ειτε απο περιπτερο ειτε απο φωτοτυπαδικο ,
τα χαρτια δεν αφορουν το συγκεκριμενο σκυλου
αρα μιλαμε για ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
αλλα ο καθαρόαιμος σκύλος πρέπει να έχει πραγματικά χαρτιά , να υπάρχει κατατεθημένο DNA για νπορεί και ο κάθε ιδιοκτήτης να εξακριβώσει πραγματικλά αυτό που πήρε αν είναι αυτό, και ο εκτροφέας να είναι ήσυχος ότι έκανε το καθήκον του , για τίς ζωές που έφερε στον κόσμο
Τον καλό μπορεις να τον βρείς σε κάθε τόπο, και τον κακό επίσης, γενικός κανόνας δέν υπάρχει, το θέμα λοιπόν είναι αν κάποιος δεν δίνει ένα μικρό ποσο και δεν τηρει τίς στοιχειώδεις απαιτήσεις που θέτει η FCI και το kennel club της χώρας του για να βγάλει χαρτιά στα κουτάβια του θα τηρήσει και τα υπόλοιπα? ε σίγουρα όχι, μετά πήρε ενα σκυλάκι η μαμά στο παιδάκι δώρα για τα Χριστούγεννα το αγάπησε το παιδάκι, και καλά αυτό να φύγει... το να το έχει τυφλό να δούμε τι θα γίνει, βέβαια συνήθως έχουμε στην Ελλάδα σκουπιδοντενεκέδες και χωράφια αλλά όπιος θέλει μπορεί να έλθει να δεί ένα γεράκο poddle τυφλό απο PRA ειναι σοκαριστικο αλλα αλληθινο. Μαζί μας ζεί τυφλός δεν πρόκειται να πάει στα σκουπίδια , κάποτε πρίν τυφλωθεί μας τον ζητήσανε για επίβαση , ξέραμε τότε , είχαμε κάνει τα test και φυσικά το είπαμε ότι αυτός δεν κάνει γιατί έχει αυτό, η απάντηση ? Και τί με νιάζει, για πούλημα τα έχω , δεν ξέρω με έχει πιασει κρίση αληθείας. Παρε λοιπόν σκυλάκι για το σπίτι σου, για εσένα για το παιδάκι σου και έλα να το ζήσεις αυτό καλο μου παιδι, που μπορεί να σε είχα και κόρη μου, γιαυτό τα γράφω αυτά και δακρύζω.
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Τα οσα γραφεις ,που αποδεικνυουν οτι οι περισσοτεροι που προοθουν ΚΟΥΤΑΒΙΑ ειναι σχετικα- ασχετοι και πανω απο ολα αδιστακτοι μπρος στο κερδος , με βρισκει συμφωνο......

......, που μπορεί να σε είχα και κόρη μου, .........
Αυτο αποκλειεται εκ των πραγματων ...!!!! και λογο ...γενους
αλλα και λογω ηλικιας (θελω να πιστευω... - εκτος και αν εισαι πανω απο 70 ).
 




theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Τωρα πραγματικά τα χρήματα σκωτόσαν τον Χριστό, αλλά εάν ψάχνουμε για σύντροφο γιατι ο σκύλος είναι πρώτα απο όλα σύντροφος, τουλάχιστον μην πέσουμε σε αυτους, μπορούμε και το κυριότερο ας τους σταματίσουμε να κάνουν εμπόριο, τουλάχιστον τα κατοικίδια δεν πάνε για σφάξιμο, ας βρούμε λοιπόν τα πλέον κατάληλα και υγειή , και αν διαπ΄ρεψουν και σε εκθέσεις ακόμα καλύτερα, αλλά τουλάχιστον να έχουν τίς προδιαγραφές σε όσα μπορούμε να προβλέψουμε μέχρι σήμερα για αυτό
 






GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Τα σκυλιά γερνάνε όπως και εμείς, αρα σοβαρή η απόφαση, το παιδί θα μεγαλώσει θα δουλεψει θα ζήσει , αυτά όχι , πάντα θα μας έχουνε αναγκη
οτι πιο σοφο... εχει ειπωθει μεχρι στιγμης....
και ποτε δεν θαναι... οφ τοπικ...
 






theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Ελπίζω να είσαστε στη γενική συνέλευση του ΚΟΕ οπου υπάρχει τροποποίηση στον εσωτερικό κανονισμό για DNA test εγγεγραμμένων σκύλων στο γεννεαλόγιο , για να τελειώνουν αυτές οι ιστορίες τυπου τινος είναι ρε γυναικα τα παιδια.