Καινούρια δόντια...




little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
Δηλαδη ο δικός μου που είναι 7μηνων έχει τελειώσει;γιατί μου φαίνεται ότι τα μπροστινά είναι τα ίδια,μικρά..αν μπορέσω θα βγάλω φωτό..
 




maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
εμένα σήμερα μου έδωσε 2 στο χέρι. Ένα το πρωί και ένα τώρα... ο κακομοίρης τρόμαξε λίγο και με κοιτούσε σα καημένος
δύο μαζί την ίδια ημέρα?? είναι πέντε μηνών
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Καθε μερα ανακαλυπτω και ενα καινουριο κενο αναμεσα στα δοντακια της! Απο κατω φαινονται τα καινουρια, αλλα απο τα παλια δεν εχω βρει ουτε ενα!
 






Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
Για εμας ειναι πολυ νωρισ ακομα αλλα η ολη συζητηση ειναι απιστευτη και βγαζει πολυ γελιο με αποκορυφωμα το ":cuniaoo:". χαχαχα μπραβο.
Ελπιζω ολοι να το ξεπερασετε ευκολα και γρηγορα:D:D.
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
η δικιά μας μόλις άρχισε και βγάζει δοντάκια.. έχει μασήσει τα πάντα και προφανώς οτιδήποτε λαστιχένιο..

να φοβάμαι μη πάθει κάτι? αν κ τη βλέπω υγιέστατη..

θα της πάρω και παιχνίδια ειδικά για τέτοια δουλειά. σκέφτομαι να της αγοράσω και από εκείνα τα παιχνίδια που δίνουν στα μωρά όταν βγάζουν δοντάκια, που μπαίνουν στο ψυγείο, τι λέτε?

σήκωσε και τα αυτάκια της πριν ένα μήνα περίπου...

αρχίσαμε να κάνουμε και την ανάγκη μας έξω.. έχω χεστεί απ τη χαρά μου!!!
πόσο μάλλον ο Άκης που την μεγαλώνει :D:D:D
 


maraki23

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2009
169
0
ειχα ακουσει κ εγω οτι τα σοθταβια πεταν τα πρωτα τους δοντια κ βγαζουν καινουργια,μου το ειπε η γειτονισσα της οποιας ειχε αλλαξει το κουταβι,ετσι κ γω ρωτησα τον κτηνιατρο απο περιεργια ποτε θα πετξει τα πρωτα κ θα βγαλει τα αλλα.?κ τι μου λεει?τα σκυλια δεν ειναι μωρα ..αθτα τα δοντακια θα εχει σε ολη την πορεια της ζωης του κ γελουσε σαν να του ειπα κατι γελειο..κ του λεω οτι μου το ειπαν κ παλι γελουσε κ υσχιριζοταν οτι δεν αλλαζουν ?τωρα εχω παθει πλακα που το λετε ολοι,τοσο ασχετος δηλαδη..????που παω το σκυλι μου..???
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Κάτσε βρε συ....μήπως έχει ήδη αλλάξει δόντια κι ο κτηνίατρος εννοούσε αυτά που έχει τώρα ο σκύλος σου;
 


maraki23

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2009
169
0
οχι δεν εχει αλλαξει αυτα ειναι απο τοτε που την πηρα..κ αν ηταν ετσι θα μου ελεγε οτι εχει αλλαξει οταν τον ρωτησα ,,,κ οχι να μου το συγκρινει με μωρο..?τωρα που ειμαι σιγουρη οτι αλλαζει εφοσον ολοι το λετε,τοτε δεν μπωρουσα να το υποστιρηξω γιατι ηξερα ενα ατομο μονο που μου το ειπε,,
θα τον παρω τηλ κν θα του πω οτι ενημερωτικα κ μονο σας λεω οτι θα αλλαξει!!καλα ε τα νευρα μου!!
 




XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Μπήκαμε και εμέις στο club :cuniaoo:
Το πρώτο δοντάκι μας έπεσε εχθές, και έλεγα θα προλάβω να το πάρω γιατί το πέτυχα να κουνίετε άλλα παπαλα.
 


fantom14

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
70
0
ΑΘΗΝΑ
Εμεις εχουμε τελειωσει με τα δοντια πριν απο 26 μερες ακριβως!!! , ειχαμε μεινει "λιγο πισω"σε σχεση με τα αδερφια που ειχαν αλλαξει (κυνοδοντες) !! αλλα σε 2 μερες εκανε ενα "ΜΠΑΜ" και εχασε 5-6 δοντακια (4 κυνοδοντες) !!!
 


mariapro

Member
29 Νοεμβρίου 2009
9
0
Ρέθυμνο
Κι εμάς τώρα τα αλλάζει κι έχουμε παρατηρήσει ότι είναι πιο κινητική-νευρική και δεν εννοώ μόνο το μάσημα διαφόρων αντικειμένων αλλά γενικά. Έχει σχέση με την αλλαγή δοντιών αυτό;
 


Vampire

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2010
47
0
Κερκυρα
Βρε παιδια εμενα ο δικος μου εχει μανια να δαγκωνει ολα τα σκληρα αντικειμενα και οτι κοκκαλο βρει μπροστα του ή ακομα κ οτι ξεθαβει απο τον προηγουμενο σκυλο που ειχα κ λατρευει να τραβαει ενα λουτρινο απο αυτα που βαζουν πισω απο τις πορτες για να μην μπαζει η χαραμαδα! Να τον αφησω ή να του παρω ολα?????
Αιμα πολυ στα ουλα κλπ δεν εχει τα φυσιολογικα αλλα αν δεν του δωσω κοκκαλο δαγκωνει εμενα....Ειναι φυσιολογικο ας πουμε τωρα αυτο???Αμαν αυτο το κουταβι :p
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Φυσιολογικοτατο!Δωστου παιχνιδια να δαγκωνει για να ηρεμησεις κι εσυ και τα επιπλα σου και..και..και...