Καλημέρα απο Κρήτη.


manos sofianna

Active Member
21 Ιανουαρίου 2012
29
0
ΡΕΘΥΜΝΟ
Καλημερα σας.
Μας λενε Μανος και Σοφιαννα απο Ρεθυμνο /Κρητη.
Εχουμε:
1 labrador retriever 8 μηνων (μεσα στο σπιτι)
και τον φωναζουμε Σηφη.
1 Λυκοσκυλο Βελγικο Γκρενενταλ 7ετων (φυλακας στην επιχειρηση) και την φωναζουμε Λιτσα(απο το μπαλιτσα,που ηταν μικρη).
και 1 ποιμενικο καυκασου 40ημερων και τον φωναζουν τα ανηψια Μπουμπι!
Ο λογος εγγραφης μας ειναι η ενημερωση αφου προσφατα ειχαμε ενα ατυχες περιστατικο με το labrador και ψαχνοντας στο ιντερνετ για ενημερωση σας βρηκαμε!!!!(Μανος: και εγω που νομιζα οτι υπηρχαν φορουμ μονο για αμαξια :p ) !
Ελπιζω να βρουμε το σωστο τοπικ για το προβλημα με το γονατο του labrador
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Καλώς ήρθατε στο φόρουμ!

Ευτυχώς που το ανακαλύψατε, γιατί έχετε πάρα πολλά πράγματα να μάθετε, που ενδεχομένως αγνοούσατε μέχρι σήμερα.
Διάβαζοντας το εισαγωγικό σου ποστ, δεν ξέρω από που να πρωτοαρχίσω :rolleyes:
Ας ξεκινήσω από το τέλος...καυκάσου 40 ημερών;;; :(
Πως έχετε αποκτήσει τα σκυλιά σας και σε ποιές συνθήκες ζουν; Στο σπίτι; Εξω από το σπίτι; Εχουν την φροντίδα που έχουν ανάγκη; Την παρέα σας; Τις βόλτες τους;
 


iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
κ εμεις απο ρεθυμνο..με λαμπραντορ 10 μηνων..θα χαρουμε να σας δουμε απο κοντα!!!!
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Ελα η πατριδα να μεγαλωνει!!!!!

Μάνο και Σοφιαννα,ξεκινηστε το διαβασμα στα αρθρα και θεματα του φορουμ και θα δειτε ηδη πραγματα που δεν ξερατε και πραξατε λαθος.Για οποιαδηποτε απορια,γνωμη,κουβεντα,εδω ειμαστε.....
 








greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
40 μερων και καυκασου?
Χαρας το κουραγιο σας για αργοτερα μιας και το πηρατε σε πολυ λαθος ηλικια απο την τοκετοομαδα του,
και εχασε πολυ σημαντικα μαθηματα ιεραρχιας.
 


manos sofianna

Active Member
21 Ιανουαρίου 2012
29
0
ΡΕΘΥΜΝΟ
Ναι το Καυκάσου είναι περίπου 40 ημερών με 50 και ζυγίζει 12 κιλά, δυστυχώς το υοθετισαμε νωρίς γτ η μαμά του βρέθηκε κατω απο ρόδες αυτοκινήτου!Έτσι έτυχα εκει γτ φορτωναμε ένα φορτηγό απο τον ιδιωκτητη και είχε 2 και μου έδωσε το 1 !
Τον Σηφη πάλι δυστυχώς δεν γνώριζα και τον πήρα απο pet shop 500Ε 3,5 κιλά 60 ημερών, αντί απο εκτροφεα που επίσης δεν γνώριζα ότι έπρεπε!
Την Λίτσα την πήρα απο σπίτι Οικογενειακού φίλου όπου γνώριζα τους γονείς της απο μικρός και οι άνθρωποι έχουν πάθος με αυτούς!
Το μπουμπης και ο Σηφης μένουν σπίτι ( μέσα στο σπίτι) και έχουν δικο τους υπνοδωμάτιο παρακαλώ με μπαλκόνι!
Ο Σηφης έχει άριστη συμπεριφορά απο 3-4 μηνων μέσα στο σπίτι, ούτε ζημιές ούτε προβλήματα, την ανάγκη έξω απο το σπίτι και τα κλασικά! Το Καυκάσου είναι μωρό ακόμα και δύσκολο! Βέβαια ο Σηφης θα παραμείνει σπίτι ενω ο μπουμπης παει για φύλακας παρέα στη Λίτσα αργότερα!
Η Λίτσα είναι στη επιχείρηση φύλακας τα βραδιά, την ημέρα ύπνο, και τις Κυριακές παιχνίδια!
Γενικά πιστεύω ότι έχουν όση φροντίδα και αγάπη θέλουν και απο εμάς και απο τα μικρά ανηψια μου, την παρέα μας και τις βόλτες τους χειμώνα καλοκαίρι!και ειδικά απο φαγητό εάν σκεφτείς ότι έχω επιχείρηση ζωτροφων και γεωπονικων ειδών!
 


manos sofianna

Active Member
21 Ιανουαρίου 2012
29
0
ΡΕΘΥΜΝΟ
40 μερων και καυκασου?
Χαρας το κουραγιο σας για αργοτερα μιας και το πηρατε σε πολυ λαθος ηλικια απο την τοκετοομαδα του,
και εχασε πολυ σημαντικα μαθηματα ιεραρχιας.
Έτσι που το λέτε, νομίζω ότι θα πρέπει να μαθω κάτι συγκεκριμένο γιαυτα??