Καλημέρα (Ruud - γερμανικός ποιμενικός)




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Wow, καλή ανάρρωση, να μην ξανασυμβεί ποτέ πια. Γαστροπηξία έγινε;
Eνα βραδυ καραντινας(23:30 23/3) ειδα οτι κατι δεν παει καλα,τον παω στην κλινικη ακτινογραφιες,εισαγωγη,πλύση/χειρουργειο 3 μερες μεσα.
Να ξανασυμβει αυτο αποκλειεται,το εραψαν το στομαχι.Το καλο της υποθεσης εκτος απο το οτι τα καταφερε:) ειναι οτι δεν χρειαστηκε να του αφαιρεσουν νεκρους ιστους.Στα 45 λεπτα απο την στιγμη που το καταλαβα ηταν μεσα στο χειρουργειο.Με τον γιατρο μου που το συζητησα και ειδε εξετασεις/ακτινογραφιες μου ειπε λογω ηλικιας και ακινησιας μαζευτηκαν πολλα αερια.(αν το λεω σωστα).Τα ιδια μου ειπαν και απο την κλινικη
@vrmode τον μαθαμε και τον Λιαπη :eek:στο τσακ δεν πουλησα νεφρο.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Eνα βραδυ καραντινας(23:30 23/3) ειδα οτι κατι δεν παει καλα,τον παω στην κλινικη ακτινογραφιες,εισαγωγη,πλύση/χειρουργειο 3 μερες μεσα.
Να ξανασυμβει αυτο αποκλειεται,το εραψαν το στομαχι.Το καλο της υποθεσης εκτος απο το οτι τα καταφερε:) ειναι οτι δεν χρειαστηκε να του αφαιρεσουν νεκρους ιστους.Στα 45 λεπτα απο την στιγμη που το καταλαβα ηταν μεσα στο χειρουργειο.Με τον γιατρο μου που το συζητησα και ειδε εξετασεις/ακτινογραφιες μου ειπε λογω ηλικιας και ακινησιας μαζευτηκαν πολλα αερια.(αν το λεω σωστα).Τα ιδια μου ειπαν και απο την κλινικη
@vrmode τον μαθαμε και τον Λιαπη :eek:στο τσακ δεν πουλησα νεφρο.
Τυχερός και τυχεροί είσαστε...
Που έγινε το χειρουργείο Φώτη;
Για τους δίσκους σας πρότειναν χειρουργείο;
 
  • Like
Reactions: zouzounos




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Επισης ειναι αρκετα συχνο να "αδρανοποιειται" το στομαχι σε σκυλους μεγαλης ηλικιας γι αυτο παθαινουν πιο ευκολα συστροφες.

Τυχερος ο Ρουντ κι εσεις, πολυ καλο που δεν ειχε νεκρους ιστους, αυτο ειναι το πιο δυσκολο κομματι του χειρουργειου.

Να τον χαιρεστε για πολλα χρονια ακομα
 
  • Like
Reactions: zouzounos


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Παιδιά, συγκεντρώστε τις ερωτήσεις και τα σχόλια, να απαντήσει σε όλα μαζί, γιατί τόσα post στην ίδια 4ετία θα του πέσουν πιο βαριά κι απ' το κόστος της συστροφής :ROFLMAO:
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Παιδιά, συγκεντρώστε τις ερωτήσεις και τα σχόλια, να απαντήσει σε όλα μαζί, γιατί τόσα post στην ίδια 4ετία θα του πέσουν πιο βαριά κι απ' το κόστος της συστροφής :ROFLMAO:
οτι και να πεις το εχεις κερδισει!

Τυχερός και τυχεροί είσαστε...
Που έγινε το χειρουργείο Φώτη;
Για τους δίσκους σας πρότειναν χειρουργείο;
Πανε πανω απο 3 χρονια που το ψαχνω αυτο.(εχω γραψει παραπανω για μαγνιτικη/αξονικη και αλλεργια στο σκιαγραφικο,υδροθεραπειες και φυσικοθεραπειες)Ειναι 3 δισκοι "χαλασμενοι",σε αυτη την περιπτωση θα πρεπει ο γιατρος να διαλεξει ποιον απο τους 3 θα χειρουργησει και μετα να γινει αποκασταση(δυσκολο λογο ηλικιας και βαρους του σκυλου).Μετα να δουμε πως παει και αν δεν "φτιαξει" να γινει δευτερο χειρουργειο στον 2 δισκο και παλι απο την αρχη.Μετα απο σκεψη αποφασισαμε να μην μπουμε σε αυτην την διαδικασια γιατι πηγαινε καλα.Μετα την πλυση στομαχου(ενημερωσα την κλινικη για το προβλημα στην σπονδυλικη,να μην κανουν πλυση να παμε κατευθειαν σε χειρουργειο αλλα η απαντηση ηταν ετσι αντιμετωπιζουμε εδω την συστροφη :mad:)Μετα το χειρουργειο ηταν σε αθλια κατασταση,ταλαιπωρηθηκε.
Σιγα σιγα μπορει και περπαταει παμε χαλαρα τις βολτουλες μας και οταν τον χτυπαει στο νευρο και γονατιζει τον σηκωνω σιγα σιγα και συνεχιζουμε.
Στην Αγια Παρασκευη "Πλακεντιας" εγινε η φαση με 2,5 συνολικο κοστος.
Ευτυχώς τελικα όλα καλά πήγαν, το χειρουργείο το έκανε η Σταθοπούλου;
Να σου πω την αληθεια πανε 5 μηνες δεν θυμαμαι.Ολα καλα πηγαν!

Καλημερα!
Σου δινει υλικο για να γραψεις βιβλιο ο σκυλος σου.

Για πες, αν θες, τι ειδες στο σκυλο και σε ανησυχησε.
Οπως καθομασταν ερχεται κοντα μου και τον βλεπω σε φαση να μην εχει επαφη με το περιβαλλον και να εχει πετρωσει,οταν λεμε πετρωσει εννοω μπετο/πετρα ολο το σωμα του και να δυσκολευεται αναπνευσει,ασπρα σαλια ελαχιστα.Αγκαλια και κλινικη.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Η μονη μαχη απο τις τοσες που δωσαμε και δεν τα καταφεραμε:cry:.Καλο ταξιδι φιλε μου.Γνωρισα αξιολογους ανθρωπους απο εδω μεσα τους ειμαι ευγνωμων και το ξερουν.Σας ευχαριστω και το ξερετε οτι παντα θα ειμαι κοντα σας.Εκλεισε ο κυκλος μου σαν σκυλογονιος.
 








Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Λυπάμαι Φώτη, είχε μια υπέροχη ζωή μαζί σας, έχετε τόση πολλή αγάπη μέσα σας που του προσφέρατε και μόνο γι' αυτό το λόγο εύχομαι μια μέρα να αλλάξεις γνώμη και να τη δώσετε σε ένα ακόμη σκυλάκι.

Κουράγιο :cry:
 
  • Like
Reactions: zouzounos




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf