Καλημέρα!


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Καλημέρα και απο μένα στην παρέα του DogForum!

Ονομάζομαι Τζένη, είμαι 18 χρόνων και πάντα ήθελα απο μιρκή να αποκτήσω ενα σκυλάκι.

Σας διαβάζω αρκετούς μήνες και θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ γιατί χάρη σε σας έμαθα για τα πετ σοπ.

Η αλήθεια είναι πως ήθελα να πάρω κουτάβι απο εκεί αλλά μόλις άρχισα να ψάχνω για πληροφορίες έπεσα πάνω στο φόρουμ σας και έτσι κάθισα και σας διάβασα και ενημερώθηκα.

Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να πάρω κάποιο κουτάβι απο εκτροφείο γιατί οι τιμές είναι πολύ μεγάλες για μένα, καθώς οι γονείς μου είχαν πολλά έξοδα φέτος για να πληρώσουν τα φροντηστήριά μου και γενικά δεν έχουν μεγάλο εισόδημα. Εχω μαζέψει εγώ κάποια χρήματα απο την αρχή της χρονιάς για ότι χρειαζτεί το κουτάβι και εννοείτε πως θα με βοηθήσουν και οι δικοί μου με τα εμβόλια και όλα αυτά, απλά δεν μπορούμε να δώσουμε 800 ευρώ για ενα κουτάβι και μετά να έχουμε και τα εμβόλιά του, τις τροφές και όλα αυτά.

Έτσι θα πάρω κουτάβι απο μια φιλική μας οικογέννεια ενα κουτάβι λαμπραντορ που τα χαριζούν.

Στο μεταξύ ψάχνω και στις φιλοζωικές για κάποιο ενήλικο σκύλο αλλά βρίσκω μέχρι στιγμής.
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Καλημέρα Τζένη,καλώς ήλθες!!
Καλή επιτυχία και για αύριο!Τι σχολή θες?

Γενικότερα για το post σου:το μηνιάτικό του και πιθανά extra τα έχεις υπολογήσει?
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Καλωσήρθες.

Δεν έχεις διαβάσει προφανώς καλά το forum αλλιώς δε νομίζω οτι θα μας έλεγες για γέννα byb.

Οπότε για την διευκόλυνση σου κάποιες προτάσεις για να διαβάσεις http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/αγαπητέ.εκτροφέα.της.πίσω.αυλής-13271/

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/γιατι.δεν.ζευγαρώνουμε.τα.σκυλιά-273/
για αρχή :)
τα έχω διαβάσει αλλά δεν έχω άλλη επιλογή. Τα σκυλιά έχουν κριθεί άξια αναπαραγωγής και έχουν κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.

Καλημέρα Τζένη,καλώς ήλθες!!
Καλή επιτυχία και για αύριο!Τι σχολή θες?

Γενικότερα για το post σου:το μηνιάτικό του και πιθανά extra τα έχεις υπολογήσει?
Ψυχολογία. Ναι έχει υπολογιστεί.
;
 
Last edited:


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Καλως ηρθες
σας διαβαζω αρκετο καιρο!ντοινγκκκκκκκκκκκ ](*,)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Στο μεταξύ ψάχνω και στις φιλοζωικές για κάποιο ενήλικο σκύλο αλλά βρίσκω μέχρι στιγμής.
Τι ακριβώς εννοείς με το παραπάνω; Είναι σωστά γραμμένο;
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Παρε αδεσποτο εαν δεν εχεις ''τοσα'' λεφτα.

*Εχει πεσει γομολαστιχα η ειναι ιδεα μου;
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.


Τι ακριβώς εννοείς με το παραπάνω; Είναι σωστά γραμμένο;
Ευχαριστώ. Μάλλον δεν το διατπυπωσα σωστά!
Εννοώ οτι ψάχνω να υιοθετήσω εναν ενήλικο σκύλο για να βοηθήσω ενα αδεσποτάκι αντί να πάρω απο την γνωστή μας οικογέννεια.
Δεν έχει να κάνει με τα σκυλιά είναι εξαιρετικά. Αλλά είμαι της απόψης οτι εφόσον υπάρχουν τόσα αδέσποτα, γιατί να μην βοηθήσω ενα;
Οπότε ψάχνω για κάποιο εγκαταλλελημένο λαμπ.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Σας διαβάζω αρκετούς μήνες και θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ γιατί χάρη σε σας έμαθα για τα πετ σοπ.

Η αλήθεια είναι πως ήθελα να πάρω κουτάβι απο εκεί αλλά μόλις άρχισα να ψάχνω για πληροφορίες έπεσα πάνω στο φόρουμ σας και έτσι κάθισα και σας διάβασα και ενημερώθηκα.


Έτσι θα πάρω κουτάβι απο μια φιλική μας οικογέννεια ενα κουτάβι λαμπραντορ που τα χαριζούν.

Στο μεταξύ ψάχνω και στις φιλοζωικές για κάποιο ενήλικο σκύλο αλλά βρίσκω μέχρι στιγμής.
Πες οτι μας κάνεις πλάκα.
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Πες οτι μας κάνεις πλάκα.
Υποτίθεται οτι το φόρουμ δεν έχει πρόβλημα εαν τα σκυλιά έχουν κριθεί άξια αναπαραγωγής και έχουν κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Οπότε ψάχνω για κάποιο εγκαταλλελημένο λαμπ.
Τέλεια λοιπόν. Πολύ καλή ιδέα!
Και τι; Δεν βρίσκεις ημίαιμο labrador; !!!!

Πες μας που μένεις, να στο στείλουμε αύριο κιόλας.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Υποτίθεται οτι το φόρουμ δεν έχει πρόβλημα εαν τα σκυλιά έχουν κριθεί άξια αναπαραγωγής και έχουν κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις.
Μιλάμε πάντα για ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ και σωστούς εκτροφεις και όχι ΒΥΒ, καταλαβαίνεις τη διαφορά;
Σ'εκείνα τα λαμπραντόρ ποιός έκρινε οτι είναι άξια αναπαραγωγής;
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Τέλεια λοιπόν. Πολύ καλή ιδέα!
Και τι; Δεν βρίσκεις ημίαιμο labrador; !!!!

Πες μας που μένεις, να στο στείλουμε αύριο κιόλας.
Θεσσαλονίκ αλλά δεν υπάρχει πρόνλημα εαν το σκυλί είναι Αθήνα.
Μπορώ να κατέβω εγώ να το πάρω!
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Μιλάμε πάντα για ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ και σωστούς εκτροφεις και όχι ΒΥΒ, καταλαβαίνεις τη διαφορά;
Εγώ διάβασα πολλά θέματα όπου μέλη πήραν απο ιδιότες που κάναν γεννες με αυτά τα κρητήρια και κανένας δεν τους είπε τίποτα.
Και μέλη που σκοπεύουν να κάνουν τέτοιες γέννες με τέτοιες προϋποθέσεις
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Για πες κανά-δυό απ'αυτά τα μέλη;
Ετσι, για να δω, ποιός μου ξέφυγε...
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Τα μέλη που αναφέρεσαι αν πήραν σκυλιά θα ήταν από γέννες ιδιωτών που οι γεννήτορες έχουν κριθεί σε παραπάνω από μια εκθέσεις ότι είναι άριστα μορφολογικά και έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες εξετάσεις υγείας.

Σε ποιες εκθέσεις έχουν πάει οι σκυλιά που αναφέρεις και τι εξετάσεις υγείας τους έχουν κάνει?
 
Last edited:


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Για πες κανά-δυό απ'αυτά τα μέλη;
Ετσι, για να δω, ποιός μου ξέφυγε...
Δεν θυμάμαι το όνομα αλλά είναι ενας που είχε ανοίξει θέμα για ενα κουταβι επανιέλ που θα έπερνε απο εναν κυνηγό νομίζω που ήταν φίλος του. Ολοι του δίνατε ευχές.
Επίσης και ενα άλλο μέλος που περίμενε ελβετικό είπε οτι θα έκανε τέτοια γέννα σε ενα ποστ του.
Και ενας άλλος νομίζω βαγγεληςρας που έχει γερμανικό και είπε οτι θα το ζευγάρωνε αλλά μετά δεν ξέρω εαν ήταν πλάκα ή οχι γιατί κάτι τέτοιο υπόθικε στο θέμα του.
 


Τζένη

Well-Known Member
16 Μαϊου 2013
77
0
Τα μέλη που αναφέρεσαι πήραν σκυλιά που οι γεννήτορες έχουν κριθεί σε παραπάνω από μια εκθέσεις ότι είναι άριστα μορφολογικά και έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες εξετάσεις υγείας.

Σε ποιες εκθέσεις έχουν πάει οι σκυλιά που αναφέρεις και τι εξετάσεις υγείας τους έχουν κάνει?
Εχουν πάει σε εκθέσεις του ΚΟΕ.
Και είναι ελεύθερα δυσπλασίας και έχουν κάνει εξατάσεις αίματος και ότι άλλο είναι αναγκαίο.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Υποτίθεται οτι το φόρουμ δεν έχει πρόβλημα εαν τα σκυλιά έχουν κριθεί άξια αναπαραγωγής και έχουν κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις.
Τζενη Τζενη, μας κοροιδευεις? :rolleyes:

Εσυ προσπαθεις να εισαι σωστη κι ενταξει με ενα ματσο αγνωστους μεσω ενος φορουμ ή καταλαβες 2 πραγματα και προτιμας να εισαι σωστη με τη συνειδηση σου?

Ασε μας κατω λοιπον που εχεις και φιλους οικογειακους με τα σουπερ εκτροφικα σκυλια με ολες τις εξετασεις που στο χαριζουν κιολας.

Αν ειναι ετσι πες μας τα ονοματα που αναγραφονται στα πεντιγκρι των 2 σκυλων που ζευγαρωσαν, κι αν δεν τα ξερεις παρε τηλεφωνο και μαθε τα, 1 λεπτο ιστορια ειναι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.929
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95