Καλησπέρα από τις... "καινούριες" !








D

Deleted member 14614

Guest
Έχει φωτογένεια η Sheeva, ξεκάθαρα πράγματα! Επίσης, είναι φρεσκοπλυμένη ή είναι ιδέα μου? Πολύ αφράτο και λαμπερό το τρίχωμά της :)
 




Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Πραγματικά απίθανη φωτογραφία! Κούκλα το κορίτσι!

Το τούτο της εκεί που φουντώνει ο λαιμός και μέχρι το στέρνο είναι τέλειο και λαχταριστό, ίδιο με του δικού μου, ίδιο, από τα πιο αγαπημένα σημεία!
Μιας που αναφέρθηκε, πες αν δεν βαριέσαι πώς περιποιείσαι το τρίχωμα της.
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Νομιζω πως η καλη κατασταση της τριχας δεν οφειλεται μονο απο απο την περιποιηση που δεχεται αλλα και απο το dna.Ο πατερας της σκυλα σου προερχεται απο την γραμμη του VA7 Ghandi von Arlett οπου φημιζεται για τον τυπο που περναει στα σκυλια(καλη πυκνη τριχα,χρωματα)την οποια εχει και ο bandy αλλα οπως φαινεται και η σκυλα σου.

Πολυ ομορφη η μικρη να την χαιρεσαι!Αμα μπορεις βαλε καμια φορα και μια φωτο σε σταντ!
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Πολυ ομορφη η μικρη να την χαιρεσαι!Αμα μπορεις βαλε καμια φορα και μια φωτο σε σταντ!
Εγω να τη στήσω, αλλά πρέπει να έχουμε και κάποιον να μας βγάλει φωτογραφία... :p

Τη βουρτσίζω καθημερινά με απλή βούρτσα, οχι furminator, της εχω αλυσίδα που δεν κόβει το τρίχωμα, και βάζουμε λαδακι σολωμού κάθε μέρα στο φαγητό μας. Μπάνιο κάνει μια φορά το μήνα και ποτέ νωρίτερα, εκτός από μία φορά που της φανηκε ΥΠΕΡΟΧΗ ιδεα να πηδηξει μεσα σε μια λακουβα με λασπες ενω εβρεχε...
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Για να την κανεις σταντ πρεπει να εχει 3 ατομα.1 φωτογραφο 1 που στηνει και εσενα που θα πρεπει να ψαχνει η σκυλα η της φωναξεις για να τεντωθει και να στηθει.

Και εγω τα ιδια κανω στον δικο μου στο θεμα περιποιησης:)
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Νομιζω πως η καλη κατασταση της τριχας δεν οφειλεται μονο απο απο την περιποιηση που δεχεται αλλα και απο το dna.Ο πατερας της σκυλα σου προερχεται απο την γραμμη του VA7 Ghandi von Arlett οπου φημιζεται για τον τυπο που περναει στα σκυλια(καλη πυκνη τριχα,χρωματα)την οποια εχει και ο bandy αλλα οπως φαινεται και η σκυλα σου.
Ρε Κυριάκο ο Ghandi είναι μέσα στα αίματα σχεδόν όλων των Γερμανικών Ποιμενικών!:paletas::p

Μα δεν ειναι υπεροχη?????

το βλέμμα της στην 2η ειναι ολα τα λεφτά!!!
Ποια όλα τα λεφτά ρε 'συ!

Έχει το βλέμμα "Δεν μας χέζεις ρε Νταλάρα"!
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Καλα Στελιο δεν ειναι ετσι.Υπαρχουν πολλες γραμμες το ξερεις και εσυ.Vegas,Queen,Ghandi,Zamp,Esko,Baru και Remo η πιο προσφατη!Δεν δινουν ολες τα ιδια στοιχεια:p
 




Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Αυτό ακριβώς... Όταν της βαζω την κουκούλα, είναι να ανοοίξει η γη να την καταπιεί! Με τη μπλούζα δεν έχει πρόβλημα, αλλά η κουκούλα δεν της αρέσει!
 






Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Καλημέρα!
Μια που άνοιξε και πάλι το αγαπημένο μας Forum είπα να κάνω ένα update, αφού η οικογένεια της Sheeva μεγάλωσε κατά πολύ από πέρυσι!
Η μαμά της αποφάσισε να... "νοικοκυρευτεί" (;!; ), και κατά συνέπεια προστέθηκαν νέα μέλη στην αγέλη μας!
Το ένα μέλος είναι σκυλομέλος. Λέγεται Kira, και είναι Ιαπωνικό Akita 7 χρονών. Ο Kira είναι ένα εξαιρετικό σκυλί, υπομονετικός χαρακτήρας με γερά νεύρα, απίστευτα πειθαρχημένος για τη φυλή του και καχύποπτος με όοολους του ξένους. Το βασικό είναι πως η Sheeva και ο Kira έχουν εκπαιδευτεί με τον ίδιο τρόπο και έχουν μεγαλώσει με τους ίδιους κανόνες, οπότε έγιναν αγέλη πολύ πολύ εύκολα και φυσικά. Είχε όμως την ατυχία να παρουσιάσει ένα σοβαρό αυτοάνοσο νόσημα, συχνό στη φυλή, που λέγεται Σμηγματογόνος Αδενίτιδα (S.A), κι έτσι έχει χάσει μεγάλο μέρος από το τρίχωμά του.

Το άλλο μέλος που προστέθηκε στην οικογένεια είναι ο Θορ. Κι ενώ είχα μεγάλη αγωνία για το πως θα τον δέχονταν τα σκυλιά στο σπίτι, προς μεγάλη μου έκπληξη, τον λάτρεψαν και οι δύο! Ο Kira δεν είναι τόσο εκδηλωτικός, αλλά τον φιλάει συχνά, τον πλησιάζει. Η Sheeva όμως ήταν αυτή που πραγματικά με εξέπληξε... Παρ'οτι δε συμπαθούσε καθόλου τα παιδιά εξ'αιτίας των "τσιριδων" που βγάζουν, το μπέμπη το λάτρεψε. Δε τον δέχτηκε απλά, αλλά κάθεται πάντα κοντά του, με το που κλάψει έρχεται και με ειδοποιεί να τον σηκώσω αγκαλιά, τον φιλάει στα μάγουλα και χαίρεται όταν της γελάει! Μπορώ από τώρα να πω πως μεγαλώνοντας ο μπεμπάκος θα αναπτύξουν μια υπέροχη σχέση ( ελπίζω όμως να παραμείνω εγω ο.. "άνθρωπός" της!).

Το τρίτο μέλος που προστέθηκε στην αγέλη μας, είναι ο Kromm. Είναι ένα γατάκι που βρέθηκε μαζί με το αδερφάκι του στα σκουπίδια, λίγων μόλις ωρών. Τα πήραμε σπίτι και τα φροντίσαμε, δυστυχώς όμως το ένα δε τα κατάφερε. Ενώ ο Kira αποφεύγει- καθόλου διπλωματικά!- τον Kromm, η Sheeva είναι αυτή που τον φροντίζει συνέχεια. Τον κάνει μπάνιο, τον προσέχει, τον γλύφει για να τον βοηθήσει να ενεργηθεί όσες φορές είχε δυσκολία. Η Sheeva μου έχει παίξει πολύ σημαντικό ρόλο στο οτι κατάφερε- τουλάχιστον μέχρι τώρα- να επιβιώσει ο Kromm, καθώς είναι μόλις ενάμιση μήνα και περνάει γαστρεντερίτιδα. Κατέχει επάξια τον τίτλο της νταντάς του σπιτιού! Μας έχει εκπλήξει όλους και μπορώ να πω πως την αγάπησα ακόμη παραπάνω, αν αυτό είναι εφικτό.

Οι βόλτες μας δεν είναι πια ούτε 4 ούτε 5 την ημέρα, αλλά μόλις 2. Ευελπιστώ πως μόλις μεγαλώσει λίγο ο Θορ θα μπορέσω να της αφιερώνω πολύ περισσότερο χρόνο, ίσως όσο και πριν, παρά τα νέα μας δεδομένα. Το σημαντικό όμως είναι πως αν και έγιναν πολλές αλλαγές, η Sheeva παραμένει ένα πολύ ευτυχισμένο σκυλί, έχοντας βάλει κι αυτή το λιθαράκι της στο να είναι η οικογένειά της ευτυχισμένη. Ένα είναι το σίγουρο: η Sheeva κάνει τη διαφορά σε όλους μας...
 

Attachments



Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλή σου μέρα!
Πανέμορφη οικογένεια!!! Να τους χαίρεσαι όλους και να σου χαρίζουν μόνο ευτυχισμένες και όμορφες στιγμές!! :)
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Tα γατάκια στην φωτογραφία φαίνονται όντως λίγων ωρών, 1,5 μήνα και με γαστρεντερίτιδα τί παίρνει; Kromm αν θυμάμαι καλά λεγόταν μια θεότητα στο ''Kόναν ο Βάρβαρος''.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.121
Μηνύματα
895.905
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@