Καλησπέρα κι από εμάς. Rottie και Γιάννης!


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
το κρεβατάκι είναι πάρα πολύ όμορφο όπως και η ρότυ αλλά έχω μια ερώτηση μόνο... δεν το τρώει? Εγώ δεν μπορώ ούτε κουρελού να του βάλω , όλα τα κάνει παιχνίδι και τα τρώει...
Ειμαι απο τους τυχερους, που το σκυλι τους δεν τρωει χαλια,στρωματα,παιχνιδια.... ουτε μασουλανε οτιδηποτε δεν ειναι φαι...!
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Ειμαι απο τους τυχερους, που το σκυλι τους δεν τρωει χαλια,στρωματα,παιχνιδια.... ουτε μασουλανε οτιδηποτε δεν ειναι φαι...!
ναι γιατί είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ κορίτσι!! :love::love: (μη ξεχνιόμαστε)
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
παίζει να έχουμε το ίδιο κρεβατάκι αλλά εγώ σε καφέ
Εμας ειναι της εταιρειας yagu, το oxford rojo comfort. ειναι με υφασμα αδιαβροχο σαν μουσαμας καπως.
Και τωρα εδω που τα λεμε....εγω ημουν απο αυτους που ηταν κατα αυτων των πολυτελειων , θεωρουσα οτι ενα χαλακι η ενα μαξιλαρακι ειναι υπεραρκετο.....αλλα η αληθεια ειναι οτι το ειδαμε σε φιλικο σπιτι και πολυ μας αρεσε....και ετσι το πηραμε κι εμεις!
Πάντως, οντως το χρωμα ειναι ωραιο...και αργοτερα (μεταγενεστερα της ροτυ) αν καταληξω με ασπρου χρωματος σκυλο οπως εχω κατα νου, παλι θα δενει αρμονικα! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Σε ποιόν δεν αρέσει να κάθεται στα μαλακά;; :D Και εγώ θα το ζήλευα, με γειά σας!! (y)
Πολλές φορές η Ζούμπη κάθεται δίπλα μου στο χαλί, αλλά σύντομα επιστρέφει και θρονιάζεται στην μαξιλάρα της!! :love::love:
 
  • Like
Reactions: Giannis_Rottie


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Χαίρετε!! Πολυ όμορφο νημα!!
Να ρωτήσω, το κρεβατάκι,τι μάρκα είναι και τι μοντέλο?! Πως το ζηταμε δηλαδή...!!!!
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Βολτουλα στη παραλια μαραθωνα...βουτια δεν εγινε,φυσικα, μην βρεξουμε λιγο την γουνα...και χαλασει η κομη!!!
Βρηκαμε κι ενα κουκουναρι για ντεκορ και ιδου το αποτελεσμα:


φυσικα η ροτυ ειναι επικεντρωμενη σε ενα μπαλακι που επαιζε μαζι του ενα αλλο σκυλι...αλλα...το αποτελεσμα της φωτο ηταν καλο!
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Ηi all! Καιρο εχουμε να γραψουμε, αλλα να μαστε ξανα στα μερη τα παλια! Λοιπον μες στο καλοκαιρι (τελη αυγουστου) παθαμε καποιο τραυματισμο με αποτελεσμα να "χαζοπαταμε" το εμπρος ποδι αλλα για καλη μας τυχη οι ακτινογραφιες που καναμε και στα δυο μπροστινα δεν εδειξαν τιποτα το ανυσηχητικο. Η κτηνιατρος μας προτινε μιας και φετος κλεινουμε τα 8 μας χρονια να ξεκινησουμε βιταμινες canosan προληπτικα για να εξασφαλισουμε οτι μια μελλοντικη αρθριτιδα θα περασει οσο το δυνατον πιο ηπια!
Κατα τα αλλα το καλοκαιρι καναμε 5-6 μπανακια... και πλησιασαμε κι ενα κοπαδι προβατα σε ενα βοσκοτοπι, καθοτι η ροτι ηταν περιεργη να δει τι ειναι αυτα τα μπεζ τετραποδα.....φυσικα μας τραμπουκισαν 2 σκυλια που συνοδευαν το κοπαδι στην βοσκη...και αποχωρησαμε με συνοπτικες διαδικασιες.
Φωτογραφικο υλικο...οσονουπω!
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Για καποιο λογο δεν βρισκω τις καλοκαιρινες φωτο στην συσκευη του κνητου, ουτε στην καρτα sd. Παραυτα σαςς δινω φρεσκο υλικο, σημερινο:
1)

2)

3)
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Γιάννη οι φωτογραφίες δεν φαίνονται . Το photobucket θέλει πλέον συνδρομή για να σου επιτρέπει να ανεβάζεις φωτογραφίες.
Ανέβασε απευθείας από τον υπολογιστή σου.
 




Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Αγαπητοι σκυλοφιλοι/σκυλογονεις, σας γραφουμε μετα απο πολυ καιρο να σας πουμε, τα νεα μας.
Μπηκαμε στην φαση της υπερηλικιωσης πια.....9 ετη και ως γνωστον " το γηρας ου γαρ ερχεται μονο". Ετσι μαζι με τον ενατο χρονο μας...εμφανιστηκε και μια μικρη οστεοαρθριτιδα στον ωμο στο αριστερο μας ποδι. Σε πρωτη φαση θα ξεκινησουμε αμεσα συμπληρωμα χονδροιτινης/γλυκοζαμινης και πριν ξεκινησουμε τα αντιφλεγμονωδη χαπια για τον πονο...θα δοκιμασουμε την εναλλακτικη μεθοδο του βελονισμου. Ευχομαι κι ελπιζω να ανταποκριθει καλα στον εναλλακτικο τροπο αντιμετωπισης γιατι πραγματικα δεν ειμαι fun των ιατρικων σκευασματων.
Κατα τα αλλα τιποτα αλλο δεν εχει αλλαξει δραματικα....ισως τωρα τελευταια να χουμε γινει λιγο πιο "ζητιανοι στο φαγητο" αλλα ειπαμε στην υπερηλικη φαση...ερχονται και νεες καταστασεις!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μεγάλωσε μωρέ, κι αυτό το κορίτσι :love:
Το βάρος της να προσέξεις Γιαννάκο. Κράτα την όσο πιο αδύνατη γίνεται. Θα την βοηθήσει πολύ περισσότερο, από οποιοδήποτε σκεύασμα. Γιατί πράγματι, κακά τα ψέμματα, όσο μεγαλώνει κανείς... :rolleyes::)
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Συνομήλικοι και εμείς ας ελπίσουμε να περάσουν τα "γηρατειά" όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα..Που κάνουν βελονισμό σε σκυλιά και πιο είναι το κόστος αν επιτρέπεται; Για χειροπρακτικη έχω ακούσει μονο κάπου στο κολονάκι.
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Που κάνουν βελονισμό σε σκυλιά και πιο είναι το κόστος αν επιτρέπεται; Για χειροπρακτικη έχω ακούσει μονο κάπου στο κολονάκι.
Βελονισμο για καλη μας τυχη κανει η κτηνιατρος που παρακολουθει την Ροτι ολα αυτα τα χρονια, η κυρια Καστανά Ναυσικα (το κτηνιατρείο είναι στην Σαρωνίδα Αττικής).
Για χειροπρακτη μου συστησανε τον κυριο Σκαρπαθάκη Σταύρο ο οποίος έχει κέντρο χειροπρακτικής στην Αργυρουπολη Αττικής. [τιμές σε pm.]
 
  • Like
Reactions: Δέλτα