Καλησπέρα σας παιδιά!


Leonidass

Member
18 Ιανουαρίου 2013
6
0
Kalispera sas. eimai neo melos sto forum auto. thelo na kanw mia erwthsh.. hr8e periodos stin skulitsa mou prin kamia vdomada (einai peripou 8 mhnwn).. mporw na tin kanw mpanio enw exei periodo??
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Καλώς ήρθες.

Γράφε ελληνικά, είναι κανόνας του φόρμουν τον οποίο αποδέχτηκες κατα την εγγραφή.

Δε νομίζω οτι έχει καμια σχέση ο οίστρος με το μπάνιο αλλά περίμενε λίγο μήπως μπει κάποιος που ξέρε καλύτερα και διαφωνεί μαζί μου.
 


Leonidass

Member
18 Ιανουαρίου 2013
6
0
Ναι οκ σορρυ! απλα εχω συνηθισει greeklish. Απλα ρωτησα γιατι οι αποψεις διίστανται περι του θεματος.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εγω αφησα να περασει και η δευτερη εβδομαδα οπου λιγοστεψε σχεδον τελειως το αιμα και την εκανα μπανιο,,, με χλιαρο νερο αφρολουτρο σκουπισμα με πετσετα και μεσα με καλοριφερ,,,,
ετσι και αλλοιως τα σκυλια δεν κανει να κανουν συχνα μπανιο με αφρολουτρα,,, μια φορα το μηνα το πολυ μου ειπε ο κτηνιατρος το χειμωνα και αυτη με πολυ αραιωμενο αφρολουτρο,,,, αναλογα και τη ρατσα βεβαια ,,,,
 


Leonidass

Member
18 Ιανουαρίου 2013
6
0
Α μαλιστα καταλαβα.. απλα την μπανιαρισα τον προηγουμενο μηνα και επειδη μυριζει λιγο ειναι η αληθεια και κανονικα πρεπει να κανει τωρα μπανιο ,το ψιλοσκεφτομαι ειναι η αληθεια για να μην εχει τυχον επιπλοκες στο θεμα αυτο. Ευχαριστω πολυ παντως!
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Α μαλιστα καταλαβα.. απλα την μπανιαρισα τον προηγουμενο μηνα και επειδη μυριζει λιγο ειναι η αληθεια και κανονικα πρεπει να κανει τωρα μπανιο ,το ψιλοσκεφτομαι ειναι η αληθεια για να μην εχει τυχον επιπλοκες στο θεμα αυτο. Ευχαριστω πολυ παντως!
Ο κτηνιατρος σου τι λεει?? Παντως με ζεστο-χλιαρο νερακι δεν νομιζω να εχει προβλημα, απλα στην θαλασσα ισως δεν κανει να μπει οπως και οι γυναικες γιατι ειναι παγωμενη και εχει και μικροβια. Παντως πιστευω μπορεις να περιμενεις λιγο καιρο ακομα, ουτως η αλλως δεν κανει να κανουν και συνεχεια μπανιο.
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Λογω οτι μένουμε δίπλα στη θάλασσα και σχεδόν όλες μας οι βόλτες είναι εκεί, το νερό δεν τα επιρειάζει μόνο κόβεται το πολύ αίμα.
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Λογω οτι μένουμε δίπλα στη θάλασσα και σχεδόν όλες μας οι βόλτες είναι εκεί, το νερό δεν τα επιρειάζει μόνο κόβεται το πολύ αίμα.
Και σου φαινεται λογικο που κοβεται το πολυ αιμα?? Εχεις ρωτησει κτηνιατρο?
Μπορει να μολυνθει το ζωο, δεν ειναι και οτι πιο καθαρο η θαλασσα με ολα αυτα που πετανε μεσα..
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Και σου φαινεται λογικο που κοβεται το πολυ αιμα?? Εχεις ρωτησει κτηνιατρο?
Μπορει να μολυνθει το ζωο, δεν ειναι και οτι πιο καθαρο η θαλασσα με ολα αυτα που πετανε μεσα..
Και μπανιο στο σπιτι να την κανει οπως προτεινες ειναι το ιδιο πραγμα.
Ακριβως οπως στις γυναικες. Ειτε θα κοπει το πολυ αιμα ειτε θα ερθει περισσοτερο κ σε καποιες απλα δεν υπαρχει αλλαγη.

Οποτε καλυτερα να ΜΗΝ την κανεις μπανιο κ δεν μυριζει ο σκυλος σε εναν μηνα.
Ποτε προλαβε δλδ?
 


rossi

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2012
181
0
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μπορείς να καθαρίζεις τις επίμαχες περιοχές με μια βρεγμένη πετσέτα ή με υγρά μαντιλάκια, υπάρχουν και για σκύλους.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Μπορείς να καθαρίζεις τις επίμαχες περιοχές με μια βρεγμένη πετσέτα ή με υγρά μαντιλάκια, υπάρχουν και για σκύλους.
Οντως αρκει να'ναι για σκυλους ακριβως οπως γραφει ο rossi, κ οχι μωρομαντηλα.
Mαλλον το αιμα σου "μυριζει".
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Και μπανιο στο σπιτι να την κανει οπως προτεινες ειναι το ιδιο πραγμα.
Ακριβως οπως στις γυναικες. Ειτε θα κοπει το πολυ αιμα ειτε θα ερθει περισσοτερο κ σε καποιες απλα δεν υπαρχει αλλαγη.
Εγω παντως οταν κανω μπανιο δεν εχω δει καμια αλλαγη μετα :) Αλλα προσωπικα τον σκυλο μου δεν θα τον εκανα ουτε στην μπανιερα, ουτε στην θαλασσα. Οποτε δεν προτεινα κατι, βασικα προτεινα να ρωτησει τον κτηνιατρο, εκεινος ξερει. Απλα ειπα οτι πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα στην μπανιερα απο την θαλασσα. Anyway τωρα στειρωθηκε η δικια μου οποτε δεν με απασχολει πλεον, αλλα την πρωτη φορα που της ειχε ερθει δεν την ειχα κανει.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Εγω παντως οταν κανω μπανιο δεν εχω δει καμια αλλαγη μετα :)
Μη κρινεις εξ ιδιων..
Επειδη κ εγω δεν εχω δει αλλαγη σε μενα δε σημαινει πως συμβαινει το ιδιο σε ολες τις φιλες μου κ δε μιλησε κανεις για σενα κ για μενα αλλα για τα σκυλια κ το δικο τους αιμα κ ναι το ιδιο μπορει να συμβει εκτος κ αν στο μπανιο ΔΕΝ πλενουμε την γυρω περιοχη γιατι.... σιχαινομαστε!

-προτεινες με χλιαρο ή ζεστο νερακι αλλα μαλλον το ξεχασες :)-
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
-προτεινες με χλιαρο ή ζεστο νερακι αλλα μαλλον το ξεχασες :)-
Δεν το ξεχασα :) Στο τελος ομως γραφω αυτο "Παντως πιστευω μπορεις να περιμενεις λιγο καιρο ακομα, ουτως η αλλως δεν κανει να κανουν και συνεχεια μπανιο. " αλλα μαλλον αυτο το ξεχασες εσυ... Anyway....ας ρωτησει τον κτηνιατρο και τελειωσε το θεμα. Εχουμε κανει την τριχα τριχια.

Υγ. Παντως σε οοοοσες κοπελες-γυναικες ξερω δεν εχω ακουσει για καμια αλλαγη μετα. Αλλα δεν λεω οτι εχεις αδικο. Απλα δεν εχει τυχει σε ολες τις γνωστες μου. Ισως ομως σε καποιες να συμβαινει αυτο.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Δεν το ξεχασα :) Στο τελος ομως γραφω αυτο "Παντως πιστευω μπορεις να περιμενεις λιγο καιρο ακομα, ουτως η αλλως δεν κανει να κανουν και συνεχεια μπανιο. " αλλα μαλλον αυτο το ξεχασες εσυ... Anyway....ας ρωτησει τον κτηνιατρο και τελειωσε το θεμα. Εχουμε κανει την τριχα τριχια.

Υγ. Παντως σε οοοοσες κοπελες-γυναικες ξερω δεν εχω ακουσει για καμια αλλαγη μετα. Αλλα δεν λεω οτι εχεις αδικο. Απλα δεν εχει τυχει σε ολες τις γνωστες μου. Ισως ομως σε καποιες να συμβαινει αυτο.
Δεν λεω ποτε κατι σοβαρο γιατι απλα ετσι μου κατεβηκε χωρις να'χω απευθυνθει εκει που πρεπει πρωτα
(εκτος κ αν χωραει χαζολογηματος το θεμα)

ΥΓ. Μαλλον γνωριζω περισσοτερες γυναικες απ'οτι εσυ :)

Kαταληγουμε..
Μην κανεις μπανιο τωρα το σκυλι βρε παιδι μου..
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Δεν λεω ποτε κατι σοβαρο γιατι απλα ετσι μου κατεβηκε χωρις να'χω απευθυνθει εκει που πρεπει πρωτα
(εκτος κ αν χωραει χαζολογηματος το θεμα)

ΥΓ. Μαλλον γνωριζω περισσοτερες γυναικες απ'οτι εσυ :)

Kαταληγουμε..
Μην κανεις μπανιο τωρα το σκυλι βρε παιδι μου..
Σορρυ δεν ηξερα οτι ειχες μιλησει με τον κτηνιατρο σου γι αυτο :)
Συμφωνω μαζι σου, να μην κανει μπανιο το σκυλι. Στο κατω κατω ποσο βρωμικο μπορει να ειναι ενα σκυλι μεσα σε ενα μηνα?
Υγ. χαχα οντως μπορει να παιζει και αυτο ρολο. Συν οτι δεν εχω συζητησει αυτο το θεμα με οτι κοπελα-γυναικα ξερω χαχαχα :p
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
μολις τελειωσει ο οιστρος ενα χλιαρο μπανακι μια και καλη για να αισθανεσαι την σκυλιτσα σου καθαρη. εννοειται οτι μετα στεγνωνουμε καλα το σωμα και αφηνουμε την σκυλα σε ζεστο χωρο να τριφτει και να στεγνωσει οπως μονο αυτη ξερει! να σημειωσω οτι προσεχουμε πολυ κατα τη διαρκεια του οιστρου μεχρι και 15-20 μερες μετα το τελος των εκκρισεων για ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες... 24/7 υπο ελεγχο, περιορισμο γιατι τα "ατυχηματα" κοστιζουν...
 


Leonidass

Member
18 Ιανουαρίου 2013
6
0
Οντως αρκει να'ναι για σκυλους ακριβως οπως γραφει ο rossi, κ οχι μωρομαντηλα.
Mαλλον το αιμα σου "μυριζει".
Δεν ξερω αν φταει το αιμα η γενικα αλλα μια μυρωδια την εχει το σκυλι.Οπως και να χει ευχαριστω για τισ πληροφοριες! Δεν χανεται ο κοσμος με το να περιμενουμε λιγο ακομα!
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981