Καλός κτηνίατρος για διαβητικα σκυλιά


ektorakos

New Member
28 Απριλίου 2010
3
0
Καλησπέρα σας, δεν ξέρω πόσο μπορείτε να με βοηθήσετε εδώ και 4 μήνες ξεκίνησε ο Γολγοθάς με το σκύλο μου καθώς μετά τη λήψη κορτιζόνης εμφάνισε διαβήτη. Λόγω του ζαχάρου εμφάνισε καταρράκτη και πλέον σχεδόν τυφλωθηκε. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ πρόβλημα και στην ακοή του και πλέον είμαι σχεδόν βέβαιη πως ο σκύλος μου δεν ακούει. Προσπαθώ να αντέξω τόσο καιρό την έλλειψη όρασης αλλά και ακοής; Είναι πολύ σημαντικό για αυτά τουλάχιστον να ακούν. Τις προάλλες επισκέφτηκα τη γιατρό μας καθώς το ένα αυτάκι του είχε δυσοσμία και βρωμιά και το εξυνε, σαν λοίμωξη (γενικότερα είχε θέματα με τα αυτάκια του). Μου είπε ότι σταγόνες και να βάλουμε για θεραπεία έχουν κορτιζόνη και δεν γίνεται να πάρει τίποτα παρά μόνο του έκανε ένα καθαρισμό. Το αυτάκι του όμως συνεχίζει και σήμερα της ενημέρωσα πως το σκυλί δεν ακούει. Ενώ ψάχνοντας και διαβάζοντας και από άλλους πως υπάρχουν διαβητικα σκυλιά που χάνουν την ακοή τους εκείνη είπε πως δν ισχύει. Δν ξέρω αν είναι προσωρινή η κώφωση λογω της πιθανής λοίμωξης ή κάτι άλλο, όμως εχω απελπιστεί θέλω να βρω μια λύση αμεσα. Ζω στην επαρχία και δεν έχω την επιλογή ενός άλλου κτηνίατρου. Απο την εμπειρία του κάποιος έχει να μου προτείνει ένα καλό γιατρό Θεσσαλονίκη που να έχει και εμπειρία με διαβητικα σκυλιά; Είναι ο πιο κοντινός προορισμός που μπορεί να πάω κ πιστεύω εκεί ίσως βρω κάτι καλύτερο για εκείνον να τον δει. Γιατί έχω αντιληφθεί πως η δικιά μας δεν γνωρίζει και πολλά για το ζάχαρο και να με συμβουλέψουν γενικότερα.