Καλό σου ταξίδι φίλε Johnk!


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Απο χθες που το εμαθα δε μπορω να σταματησω να σκεφτομαι τη γυναικα του, τα παιδια του την οικογενεια του γενικοτερα... Μεσα σε λιγο καιρο εχασαν τον ανθρωπο τους και με τη σκεψη αυτη κλονιζομαι...
Ο Γιαννης εφυγε και μονο λογια αγαπης, σεβασμου και εκτιμησης ακουω και διαβαζω... Και ολα ειναι τοσο αληθινα...
Η σκεψη μου και οι προσευχες μου ειναι για αυτους... Ο Γιαννης ειναι σιγουρα εκει που ήθελε να παει οταν θα ερχοταν εκεινη η ωρα.
Καλη αντάμωση φιλε μας
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
ήρθε λοιπόν και για σένα το ''τέλος θανάτοιο'' να καλύψει και τους δικούς σου οφθαλμούς, που γράφει και ο Όμηρος..και εγκατέλειψες το φως του Ήλιου..

ας είναι..

δυστυχώς το γράφω με δάκρυα στα μάτια..

κάτι μέσα μου, λέει, οτι και εσύ ''νίκησες'', απάντησες σωστά (αφυπνισμένη Ψυχή), και σου έχουν δώσει νερό οι φύλακες από την κρήνη της λίμνης/Πηγής της Μνημοσύνης, πήρες τον ιερό δρόμο, θρονιάστηκες με τους άλλους ήρωες και θα συμποσιάζεσαι για πάντα με τους θεούς.. αυτός ήταν ο προορισμός της Ψυχής σου..επιστράφηκε.
 




Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Eιλικρινα δεν ξερω τι να πω...μπηκα σημερα για να παρω μερος σε καποια συζητηση και βλεπω αυτο..
Κριμα..κανεις δεν ξερει τι του ξημερωνει τελικα..
Ποσων ετων ηταν ο Γιαννης?

Αντιο φιλε και συνομιλητη.Ο καθαρος λογος σου και η αγαπη προς το ''ζωο'' που λεγεται σκυλος θα μου λειψει.
 






vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
όμορφος άνθρωπος , όμορφα λόγια που άγγιζαν την ψυχή μας.
Θα λείψει σε όλους μας και αυτό ειναι κατόρθωμα μόνο ξεχωριστών ανθρώπων.
Καλό ταξίδι Γιάννη..
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
"Ο Λένιν(johnk) ξαπλωμένος στο κρεβάτι του πόνου ζούσε τις τελευταίες του στιγμές.
Προφητικό;

Με παρηγορεί ,ότι νιώσατε κι άλλοι που τον γνωρίζατε μόνο από εδώ μέσα το ίδιο με εμένα. Ένας γλυκός άνθρωπος, που ποτέ δε συνάντησα από κοντά, και που είδηση του θανάτου του, μου προκάλεσε ένα κόμπο κι ένα πόνο στο λαιμό. Μια μεγάλη θλίψη σε υπαρξιακή σύγχυση. Κάποιος που γνώριζα αλλά και δε γνώριζα, κάποιος που ένιωσα σαν συγγενή μέσα από την αγάπη για τα σκυλιά που μας ενώνει, έφυγε από τον μάταιο τούτο κόσμο και τόσο έχω μπερδευτεί μέσα μου, που δε μπορώ να συλλάβω καλά καλά αν πέθανε ή αν δεν υπήρξε. Γνώρισα αυτή τη αξιοπρεπή και ευγενική ύπαρξη, μόνο μέσα από τα διαδικτυακά της ποσταρίσματα, και αυτά τα ίδια ηλεκτρόνια είναι το ζωντανό ίχνος αυτή της ψυχής που θα μας συντροφεύει μέσα από το φόρουμ. Δεν είχα την ευκαιρία να διαβάσω όλα τα ποστ του, αφού μετράω λίγα χρόνια εδώ. Από χθες, όμως, ξεκίνησα να παίρνω ένα ένα τα θέμα και να κάνω like στα μηνύματα του @johnk, ως ένα χαιρετισμό προς ένα φίλο που δεν πρόλαβα να συναντήσω. Κάτι μου λέει, ότι αυτές οι ηλεκτρονικές ειδοποιήσεις θα βρούνε το δρόμο τους, όπου κι αν πρέπει να φτάσουν.
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Τον JohnK τον γνώρισα όπως όλοι εδώ, μεσα από τα γραπτά του.
Τον Γιάννη όμως τον γνώρισα κάποια χρόνια νωρίτερα με τον τρόπο τον σωστό - τον πρόστυχο. Μέσα από κουβέντες. Πολλές κουβέντες, για δουλειές, για σχέδια, με καφεδες, για αυτοκίνητα, με μπύρες -πολλές μπύρες- για ταξίδια, για μουσική, στη Μύκονο, για πολιτική, μέχρι το πρωί, για όνειρα, για σινεμά, στο Baraonda, με παρέα, για σκυλιά, στον Παρναςςό, για σπουδές, για φαγητό, στο τηλέφωνο, για πούρα, με την τσίμπλα στο μάτι, στην παραλία, με κρασιά, για το στρατό, για βιβλία, στα Γρεβενά, για κοστούμια, για παιχνίδια, για φόβους, στα σπίτια μας, για τη σερβιτόρα, για παιδιά, με johnnie με 2 παγάκια -πολλά παγάκια- στη Βάθεια, για πελάτες, για τα νειάτα μας, για κρασιά, για γνωστούς, με ένταση, για τη Νίνα, με pm, στο καράβι για Σύρο, για δώρα, για ζημιές, για πάθη, για μας, για τα πάντα.
Και ήταν πολύ καλός συνομιλητής, indeed -σε άψογα ελληνικά.
Και πολύ καλός φίλος.

Υ.Γ. Σήμερα θα έκλεινε τα 59
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Το σκεφτηκα το ξανασκεφτηκα
ειπα μεσα μου "τι δικαιωμα εχεις εσυ να γραψεις για καποιον που ουτε καν τον ηξερες?"
μα αφου γυρναγα σαν το αρνι στη σουβλα ολη νυχτα χωρις να καταλαβαινω γιατι με ενοιαξε τοσο...λεω να γραψω,κατι σαν φορο τιμης...
μπας κ κοιμηθω αποψε...κ μου φυγει κ αυτος ο κομπος...

οι καλοι φευγουν παντα πρωτοι
κ αφηνουν πισω
παντα
εμας,τα υπολοιπα καθικια
να τα βγαλουμε περα μονοι μας
σε εναν κοσμο γεματη ασχημια
που μολις εχασε μια ακομη "ομορφια"...

Λυπαμαι,ειλικρινα λυπαμαι
ναναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει
και
καλη ανταμωση...
 




gikkat

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
51
29
Glyfada
Έχω πολλά χρόνια να γράψω σε forum πόσο μάλλον στο dogforum.
Κύριε Γιάννη δεν με γνωρίζατε ούτε προσωπικά, ούτε "ιντερνετικά".
Εγώ όμως σας γνώριζα. 'Ησασταν ο λόγος που "κρυφοκοιτούσα" το dogforum.
Εκεί που πήγατε τα ζώα που όλοι χάσαμε θα σας βρουν και θα τα κάνετε χαρούμενα.
Καλό ταξίδι.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Το σκεφτηκα το ξανασκεφτηκα
ειπα μεσα μου "τι δικαιωμα εχεις εσυ να γραψεις για καποιον που ουτε καν τον ηξερες?"
μα αφου γυρναγα σαν το αρνι στη σουβλα ολη νυχτα χωρις να καταλαβαινω γιατι με ενοιαξε τοσο...λεω να γραψω,κατι σαν φορο τιμης...
μπας κ κοιμηθω αποψε...κ μου φυγει κ αυτος ο κομπος...

οι καλοι φευγουν παντα πρωτοι
κ αφηνουν πισω
παντα
εμας,τα υπολοιπα καθικια
να τα βγαλουμε περα μονοι μας
σε εναν κοσμο γεματη ασχημια
που μολις εχασε μια ακομη "ομορφια"...

Λυπαμαι,ειλικρινα λυπαμαι
ναναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει
και
καλη ανταμωση...
Οι καλοι φευγουν 1οι γιατι ο Θεος τους θελει κοντα του...
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Δεν είχα την ευκαιρία να διαβάσω όλα τα ποστ του, αφού μετράω λίγα χρόνια εδώ. Από χθες, όμως, ξεκίνησα να παίρνω ένα ένα τα θέμα και να κάνω like στα μηνύματα του @johnk, ως ένα χαιρετισμό προς ένα φίλο που δεν πρόλαβα να συναντήσω.
Νομίζω ότι το ίδιο θα κάνουμε αρκετοί "νέοι" ..."παιδάκι μου"

Υγ. Νιώθω "τυχερός" που "πρόλαβα" να έχω έναν πολύ σύντομο διάλογο μαζί του σε pm
 


teo old english mastiff

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2010
84
106
xios
Ακομη δεν μπορω να το χωνεψω......
Σπανιος ανθρωπος!!!

Τα κειμενα του θα συνεχισουν για χρονια να ξεστραβονουν κοσμο και κοσμακι....αλλα θα ταξιδευουν και τους ρομαντικους σε αλλη διασταση....α ρε Γιαννη..ποσους αναπαυες...
Ο θεος να αναπαυσει τωρα εσενα.Δεν θα σε ξεχασω ποτε!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
φίλε Γιάννη...
είναι η πρώτη φορά που με ενδιαφέρει να είναι "ορθά" κι καλογραμμένα αυτά που θέλω να πω...
γράφω σβήνω και ξανά τα ίδια ..
είσαι ο μόνος που επιζητούσα την επαφή εντός κι εκτός φόρουμ...
θα είσαι πάντα η " εξαίρεση" στον κανόνα....

ρε Γιάννη...
σφύρα μια κι αγκάλιασε τα σκυλιά μου....

συγνώμη ρε φίλε ( ξέρεις εσύ)

αντίο...
όχι αντίο.... καλό ταξίδι και...
μια πρόποση μέχρι την επόμενη φορά...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.547
6.974
Πριν καποιο καιρο, οχι πολυ, που αραιωσες πολυ να γραφεις ξαφνικα, ανησυχησα και ηθελα να σου στειλω μηνυμα στο fb να δω αν εισαι καλα. Και τοτε μπηκες και εγραψες για τη Φλοξυ και ειπα οκ εχει τα ζορια του ας μην το ενοχλησω. Τελικα τα ζορια σου δεν ηταν μονο αυτα, ηταν και αλλα, πιο μαυρα.

Λυπαμαι που δεν το εστειλα αυτο το μηνυμα, οχι οτι θα μου λεγες τι ειχες αλλα για να καταλαβεις οτι η απουσια σου ειναι αισθητη και στον κοσμο που δε σε ηξερε προσωπικα και να νιωσεις οτι σε νοιαζονται πολυ και αυτοι οι "φιλοι", απο αυτο το μετεριζι, του σκυλου και της σκυλας...

Καλο παραδεισο Κυριε Γιαννη. Θα μου λειψετε - σε αυτο το μετεριζι και ακομα παραπερα.
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Πολλες φορες μπηκα μεσα στο thread για να γραψω ενα αντιο στον Γιαννη αλλα οσο και αν προσπαθουσα δεν μου ερχοταν λεξεις.Οταν κατα τυχη σχηματιζα καποιες υποτυπωδεις προτασεις μεσα στο μυαλο μου και ημουν ετοιμος να τις γραψω,τοτε διαβαζα τα μηνυματα ολων σας,παλιων και νεων μελων του φορουμ,προσωπικων φιλων και "ιντερνετικων" φιλων του Γιαννη,ανθρωπων που ειτε συμφωνουσαν ειτε διαφωνουσαν με αυτα που εγραφε (αληθεια υπαρχει κανεις που να διαφωνησε ποτε ; ) το σιγουρο ηταν πως τον εκτιμουσαν.Διαβαζα αυτα τα μηνυματα,βουρκωνα,δακρυζα και ανεβαλα το αντιο μου προς τον Γιαννη.

Το λιγοτερο λοιπον που μπορω να κανω για να ευχαριστησω αυτον τον ανθρωπο που προσεφερε τοσα πολλα σε αυτο το φορουμ (για εμας που δεν τον γνωριζαμε προσωπικα) και ακομα περισσοτερα στους δικους του ανθρωπους,ειναι να του ευχηθω καλο ταξιδι και ευχομαι να βρεθηκε στο ιδιο μερος με τους σκυλους που τοσο αγαπουσε.Τα συλληπητηρια μου στην οικογενεια του.
 
Last edited:


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
στην πραγματικότητα "πεθαίνουν"αυτοί που τους ξεχνάμε

ο κ.Γιάννης θα μείνει όμως "εδώ" μέσα στα γραπτά του, στη μνήμη τον φίλων του διαδικτυακών και προσωπικών και στη καρδιά της οικογένειας του(της δίποδης αλλά και της τετράποδης)

λυπάμαι που έφυγε αν και τον πρόλαβα πολύ λίγο
φαινόταν όμως να είναι ένας ιδιαίτερος άνθρωπος.....που σίγουρα άξιζε καλύτερη μοίρα

κουράγιο σε αυτούς που μείνανε πίσω
ας τους συντροφεύει τρυφερά η σκέψη του
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ένας υπέροχος Άνθρωπος.
Καλό ταξίδι Φίλε Γιάννη.
Να μου προσέχεις την Ζήνα μου και πες της ότι την λατρεύω.
Θα σε θυμάμαι στην προσευχή μου αδερφέ.
Ανείπωτη θα ήταν η χαρά του αν σε άκουγε λίγες μέρες πριν

Πάντα είχε αυτό το άγχος με τους φίλους/μέλη του φόρουμ που σταματούσαν κάποια στιγμή να γράφουν