Καλώς σας βρήκα εχω τα πρωτα μου γενεθλια.. :)


maxim

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2012
57
0
Καλώς να φτάσετε να γιορτάζετε γενεθλια μαζί και τα επόμενα χρόνια!!!

Μακάρι μακάρι ...και μακάρι να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο μέχρι τότε, σ'ευχαριστώ!!
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όταν το σκυλΊ πάσχει από καρδιακή ανεπάρκια...χάνει κιλά! Ένα αυτό... δεύτερον τρώει όσο θέλει...αλλά δεν πρόκειται να βάλει γραμμάριο με αυτά που ΚΆΝΕΙ να φάει ....πρωί βράδι..άντε κ λίγο το μεσημέρι τρώει..... κ τρίτων..αυτά τα διουρητικά χάπια τον έχουν λιώσει! Κ ναι μπραβο σου που το είπες....ο γιατρός μας είναι και πολύ μάγκας! Κανείς άλλος δεν μας έδινε ελπίδες! Και μεις φτάσαμε στα δεύτερα γενέθλιά μας:).
Όσο για το υγρό που μαζεύει...αν γινόταν κάτι να κάνουμε...θα το είχαμε κάνει.... αν διαβάσεις όλο το ποστ θα δεις να γράφω κ για το εξωτερικό ...απο παντού άκυρα φάγαμε...από τον γιατρό δεν έχω παράπονο...από την μοίρα έχω..................... Ευχαριστώ :rolleyes:
Δεν ξέρω αν παρεξήγησες κάτι από αυτά που έγραψα, ή μήπως παρανόησες κάτι, δεν εννοούσα ότι δεν κάνετε οτιδήποτε δυνατό. Το αντίθετο μάλιστα!
Έχω διαβάσει όλα τα ποστς σου και έχω καταλάβει πόσο το παλεύετε. Εύχομαι να γιορτάζετε τα γενέθλια του μέχρι τα βαθιά του γεράματα!
 


maxim

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2012
57
0
Δεν ξέρω αν παρεξήγησες κάτι από αυτά που έγραψα, ή μήπως παρανόησες κάτι, δεν εννοούσα ότι δεν κάνετε οτιδήποτε δυνατό. Το αντίθετο μάλιστα!
Έχω διαβάσει όλα τα ποστς σου και έχω καταλάβει πόσο το παλεύετε. Εύχομαι να γιορτάζετε τα γενέθλια του μέχρι τα βαθιά του γεράματα!

Οχι οχι...δεν παρεξηγηθικα ίσα ίσα...μπήκα σε λεπτομέριες για να περιγράψω τι γίνεται ακριβώς...γιαυτό μάλλον φάνηκε έτσι, σευχαριστώ :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Οχι οχι...δεν παρεξηγηθικα ίσα ίσα...μπήκα σε λεπτομέριες για να περιγράψω τι γίνεται ακριβώς...γιαυτό μάλλον φάνηκε έτσι, σευχαριστώ :)
Tέλεια τότε!
Και πολύ καλά κάνεις και μπαίνεις σε λεπτομέρειες, όχι μόνο για όσους έχουν ίδια πάθηση αλλά και για όλους όσους παραιτούνται των προσπαθειών εύκολα και κοιμίζουν τα ζώα τους επειδή ένας κτηνίατρος δεν τους έδωσε ελπίδα!
 


maxim

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2012
57
0
Tέλεια τότε!
Και πολύ καλά κάνεις και μπαίνεις σε λεπτομέρειες, όχι μόνο για όσους έχουν ίδια πάθηση αλλά και για όλους όσους παραιτούνται των προσπαθειών εύκολα και κοιμίζουν τα ζώα τους επειδή ένας κτηνίατρος δεν τους έδωσε ελπίδα!

Τώρα έπιασες ένα θέμα .... που μου ανεβάζει την πίεση.......... μου το είχαν προτείνει ! (Κ τώρα με αποφεύγουν ! Με την έννοια ότι...έφτασε 2 χρονων...δεν έπρεπε να της το πω..... )

! ! ! κ ζει καλά! Ναι έχουμε τα θεματάκια μας...αλλά τρέχουμε να τα διορθώσουμε αμέσως....να μην μου ταλεπορείται πολύ... δεν ξέρω πως το βλέπουν οι άλλοι...κ πως μπορούν και το προτείνουν σε ιδιοκτήτες σκύλων με καρδιακή ανεπάρκια... δεν είναι στα πατόματα το σκλυλί! Απλά θέλει περιποιηση ιδιαίτερη κ μόνιμη....ουφ ...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Είναι μεγάλο το ποσοστό ιδιοκτητών, που δεν αποφασίζει να μπει στην διαδικασία. Απαιτούν ευθανασία, ή παρατάνε τον σκύλο τους στους δρόμους, να πεθάνει μόνος του ή να γίνει πρόβλημα αλλουνού.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
! ! ! κ ζει καλά! Ναι έχουμε τα θεματάκια μας...αλλά τρέχουμε να τα διορθώσουμε αμέσως....να μην μου ταλεπορείται πολύ... δεν ξέρω πως το βλέπουν οι άλλοι...κ πως μπορούν και το προτείνουν σε ιδιοκτήτες σκύλων με καρδιακή ανεπάρκια... δεν είναι στα πατόματα το σκλυλί! Απλά θέλει περιποιηση ιδιαίτερη κ μόνιμη....ουφ ...
H ευθανασία προτείνεται πολύ εύκολα στα ζώα. Και όχι μόνο στην Ελλάδα, έξω να δεις με τι ευκολία τα κοιμίζουν..Ο θείος του άντρα μου χειρούργησε τον σκύλο του γύρω στα 12, με καρκίνο στα αφτιά, κοντά στον εγκέφαλο, και οι υπόλοιποι τον αντιμετώπιζαν σαν να είναι τρελός. Ακριβό χειρουργείο, χάλασε όλες του τις οικονομίες για να τον χειρουργήσει. Ο σκύλος έζησε άλλο ενάμιση χρόνο καλή ποιότητα ζωής. Ο ενάμιση χρόνος για εμάς μπορεί να μην φαίνεται σημαντικό διάστημα, αλλά για έναν σκύλο είναι πάαρα πολύ!

Απλά με είχε εντυπωσιάσει αυτή η ιστορία για αυτό την ανέφερα.
Σου εύχομαι τα καλύτερα!
 


maxim

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2012
57
0
Είναι μεγάλο το ποσοστό ιδιοκτητών, που δεν αποφασίζει να μπει στην διαδικασία. Απαιτούν ευθανασία, ή παρατάνε τον σκύλο τους στους δρόμους, να πεθάνει μόνος του ή να γίνει πρόβλημα αλλουνού.



παρατάνε τον σκύλο τους στους δρόμους, να πεθάνει μόνος του ή να γίνει πρόβλημα αλλουνού??? Αυτοί από τον θεό θα τα βρούν !
 




maxim

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2012
57
0
H ευθανασία προτείνεται πολύ εύκολα στα ζώα. Και όχι μόνο στην Ελλάδα, έξω να δεις με τι ευκολία τα κοιμίζουν..Ο θείος του άντρα μου χειρούργησε τον σκύλο του γύρω στα 12, με καρκίνο στα αφτιά, κοντά στον εγκέφαλο, και οι υπόλοιποι τον αντιμετώπιζαν σαν να είναι τρελός. Ακριβό χειρουργείο, χάλασε όλες του τις οικονομίες για να τον χειρουργήσει. Ο σκύλος έζησε άλλο ενάμιση χρόνο καλή ποιότητα ζωής. Ο ενάμιση χρόνος για εμάς μπορεί να μην φαίνεται σημαντικό διάστημα, αλλά για έναν σκύλο είναι πάαρα πολύ!

Απλά με είχε εντυπωσιάσει αυτή η ιστορία για αυτό την ανέφερα.
Σου εύχομαι τα καλύτερα!



Και εγώ στην θέση του θείου θα έκανα έτσι...μπράβο του........ φοβάμαι τους ανθρώπους που δεν είναι φιλόζωοι..
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το διαβασα στο φβ και με στενοχώρησε!
Τώρα θα ειναι ηρεμος ο Μαξιμάκος εκει που ειναι, χωρις να πονάει και να ταλαιπωρείται
Να εισαι παντα σίγουρη, οτι του πρόσφερες ό,τι καλύτερο στην τόσο μικρή ζωούλα του!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Είναι πολύ νωρίς για να μην πονάς τόσο. Παντα θα πονάς και θα σε καιει στην καρδιά σου, απλά καθως θα περνάει ο καιρός θα μάθεις να ζεις με τον πόνο αυτό. Είναι ο τρόπος να παραμένετε ενωμένοι μεσα από τις αναμνησεις!
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Λυπάμαι πολύ... Έκανες ό,τι καλύτερο μπορούσες όμως, και το σκυλάκι σου πήρε όλη την αγάπη και τη φροντίδα που του δώσατε απλόχερα.
 


maxim

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2012
57
0
ετσι οπως τα λες ειναι.... δεν ειναι πρωτη φορα που χανω οτι αγαπω..απλα αυτο εδω ειχε δυσκολη ζωουλα ημασταν μαζι 24ωρες .......... το αδικο με πνιγει ..οι εικονες σκληρες ! πολυ σκληρες! παραπολυ σκληρες