Καρκίνος μαστού...


afroditeness

Member
11 Μαρτίου 2011
5
0
Καλησπέρα...έχω ένα θηλυκό γκριφόν που έχει καρκίνο του μαστού.Θα ήθελα από προσωπικές σας εμπειρίες να μου πείτε αν υπάρχει θεραπεία και αν ξέρετε κάποιο κτηνιατρείο εξιδεικευμένο στους όγκους.
Είναι επείγον παρακαλώ!
Ευχαριστώ.
 






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
ΚΕΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 11
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
2106800255[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]

[/FONT]Μίλα και μαζί του, η σκυλίτσα που φιλοξενώ βρέθηκε στο δρόμο με καρκίνο στη μήτρα 13 χρονών και την έκανε καλά! Είναι πολύ καλός κτηνίατρος! και πολύ φιλόζωος.
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]

[/FONT]
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Kαλησπέρα!

Δεν είμαι από αττική ώστε να σου συστήσω κτηνίατρο,
είχα όμως σκύλα που έπαθε καρκίνο του μαστού στα 13 περίπου και έγινε καλά,
μετά από θεραπεία (δεν θυμάμαι ακριβώς την θεραπεία θυμάμαι ότι κόστισε όμως)
και έζησε μέχρι τα 17 περίπου όπου πέθανε από άλλο λόγο.

Οπότε αν θες την εμπειρία μου,
θεραπεύεται ο καρκίνος του μαστού.
 


daisy

Member
2 Μαρτίου 2011
10
0
Γεια σου.
Πολυ σημαντικο ειναι να μην χασεις χρονο και να το εγχειρησεις αμεσα. Η μονη περιπτωση στην οποια η εγχειρηση δεν συνισταται ειναι στον φλεγμονωδη καρκινο (5% των περιπτωσεων καρκινου του μαστου) οπου η εγχειρηση μπορει να επισπευσει την καταληξη του σκυλιου. Σ'αυτην τη περιπτωση εμφανιζεται κατι σαν μαυρο εξανθημα επανω στον ογκο ή στην κοντινη περιοχη, ο καρκινος δεν ειναι αντιμετωπισιμος και το σκυλι καταληγει σε 30-60 ημερες περιπου.
Στο 95% των περιπτωσεων ομως (οπου ελπιζω συγκαταλεγεται και του σκυλου σου) η αμεση αφαιρεση των μαστων και των λεμφαδενων μπορει να επιτρεψει στο σκυλι σου να ζησει πολλα χρονια.
Το δικο μου σκυλακι πεθανε απο φλεγμονωδη καρκινο (οπως σου ειπα ομως ειναι σχετικως σπανια περιπτωση καρκινου) και οι πληροφοριες που σου εδωσα ειναι αυτες που πηρα απο τον κτηνιατρο μου αλλα και απο το ιντερνετ. Εγω δεν εγχειρησα το σκυλακι μου μιας και ηταν ανωφελο. Αν δεν υπηρχε το εξανθημα ομως θα προχωρουσα σε αμεση εγχειρηση μιας και στο 95% των περιπτωσεων time is of the essence και δεν θα περιμενα βιοψιες.
Δυστυχως δεν γνωριζω καποιον ογκολογο κτηνιατρο.
Σου ευχομαι ολοψυχα την ολοκληρωτικη αναρρωση του σκυλου σου.:)
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
ΚΕΣΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 11
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
2106800255[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]

[/FONT]Μίλα και μαζί του, η σκυλίτσα που φιλοξενώ βρέθηκε στο δρόμο με καρκίνο στη μήτρα 13 χρονών και την έκανε καλά! Είναι πολύ καλός κτηνίατρος! και πολύ φιλόζωος.
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]

[/FONT]

Οτι και να πω γι'αυτον τον ανθρωπο θα ειναι λιγο! Τον συνιστω ανεπιφυλακτα!
 


afroditeness

Member
11 Μαρτίου 2011
5
0
Η διαγνωση έχει γίνει από ψιλάφηση.Από τον ίδιο λόγο πέθανε και η μητέρα της.Τωρα θα την πάω στον Κέστη γιατί πήρα και από γνωστούς κάτι γνώμες και εχω ακούσει τα καλύτερα για αυτόν.Σήμερα θα κλείσω κιόλας ραντεβού.Σας ευχαριστώ πάντως όλους θερμά για το ενδιαφέρον σας και τις απόψεις σας και αν γνωρίζετε κάτι καλύτερο θα είμαι εδώ να το διαβάσω.Ελπίζω με το καλό να πάνε όλα καλα.Και πάλι σας ευχαριστώ!!!!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Καλημέρα!

ευχομαι όλα να πανε καλά! Περιμένουμε να μας πεις τα κλα νεα:)
 




afroditeness

Member
11 Μαρτίου 2011
5
0
Καλημέρα σε όλους σας...θα σας ξαναπώ ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες σας.Επίσης να σας ενημερώσω ότι πήγα τελικά τη σκυλίτσα μου στον παραπάνω κτηνίατρο και είναι πολύ καλός....την εξέτασε και είπε ότι θεράπεύεται ο καρκίνος της και μας είπε ότι θα χρειαστεί δύο εγχειρήσεις λόγου της μεγάλης έκτασης του,καθώς της βρήκε και ένα ορμονολογικό πρόβλημα που είχε και δεν το γνωρίζαμε.Η πρώτη εγχείρηση έγινε χτες το βράδυ και πήγε πολύ καλά...εύχομαι και στο μέλλον να πάνε το ίδιο καλά τα πράγματα.
Το γέλιο, όμως, το κάναμε χτες το βράδυ που τη πήραμε γιατί αφού μας είδε και χάρηκε και πήγαμε να φύγουμε εκείνη ξαναπήγε πίσω στα ιατρεία, πράγμα ασυνήθιστο για τον χαρακτήρα της σε κτηνιατρείο.Μάλλον θεωρώ ότι εκτός από πολυ καλή εξυπηρέτηση και δουλειά, της φέρθηκαν και πολύ καλά, πράγμα που το θεωρώ σημαντικό...
Να'στε καλά όλοι και εδώ θα είμαστε να βοηθάει ο ένας τον άλλον.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Πολύ ωραία νέα!!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και με τη δεύτερη εγχείρηση και να τα αφήσετε όλα πίσω...
Περαστικά της!
 






Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Άντε περαστικά σας! Όλα καλά να πάνε και στην δεύτερη επέμβαση! Άντε η κοπελάρα να γίνει καλά!!!
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Ωραια νεα αντε περαστικα σας και ολα να πανε καλα και στο δευτερο....!!!
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.822
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU