Καταστημα πετ σοπ στο ιντερνετ


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
...Αλλά όπως έχω ξανα πει και 5 μήνες να έχει ημ.λήξης σημαίνει ότι αυτή ή τροφή έχει παρασκευαστεί τουλάχιστον ένα χρόνο πριν...
Ok... και τι σήμαινει αυτό;; Εσύ δηλάδη το γάλα αν λήγει σε δυο μέρες το πετάς; Μην γινόμαστε παράλογοι όπου δεν υπάρχει λόγος.
Συμφώνω πάντως πως είναι ύποπτο το ότι έχουν σταλεί σακιά χωρίς ημερομηνίες λήξης και επιβάλλεται όποιος αγοράζει απο εκεί να ελέγχει το LOT! Εφόσον όμως το κατάστημα δέχεται επιστροφές με επιστροφή χρημάτων για εμένα είναι μια χαρά.

Υ.Γ. Πιθανολογώ πως παίρνει κάποιες τροφές με σύντομες ημερομηνίες λήξης[όχι ληγμένες] και έσβησε το LOT σε αυτές που του έληξαν για να μην έχει χασούρα και όποιος το προσέξει απλά αποζημιώνουν. -lol
 
  • Like
Reactions: GRDANE and epial


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
2η ή 3η φορά...έχουμε πάρει πολλοί σακιά και ήταν μια χαρά!

Μην κολλάτε στον έναν που πήρε και ήταν σβησμένη...
Στην τελική mail στην εταιρία να του κοπεί ο βήχας...
 
  • Like
Reactions: GRDANE


skar

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2014
81
158
27
Ελλάδα
Πριν απο λιγες μερες, παρελαβα κ γω ενα σακι brit ( μ φανηκε πολυ φτηνη, αλλα ειπα να την δοκιμασω),
ουτε εμενα ειχε ημερομηνια ληξης.... (μαλλον σβησμενη?) και προσεξα οτι εκει που ανοιγει η τροφη, ειχαν βαλει επιπλεον κολλα, επισης η τροφη απο την μεση κ κατω, ειναι σαν να την εχουν πατησει, ολο τριμματακια, αλλα αυτο μαλλον ειναι ευθυνη του κουριερ...
Επισης αλλο ενα παραπονο που εχω, οταν παραγγελνεις ΔΕΝ σου στελνουν tracking number, το κανουν μονο σε μενα, η δν δινουν κ σε αλλους?
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Σημαίνει το αυτονόητο.... Αλλιώς να έχει μεταφερθει και αποθηκευτεί έστω και σε κατάλληλες συνθηκες μια τροφή για ένα μήνα και αλλιώς για ένα χρόνο... Όταν αγοράζεις γάλα αγοράζεις το ληγμένο ή ψαχνεις το πιο φρέσκο??
Για να μην παρεξηγηθω είμαι εν δυνάμει πελάτης της zoofast αλλά δε μπορώ να μην λαμβάνω υπόψιν τα πάντα ειδικά αν πρόκειται για τη διατροφή του ζώου μου.
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Υπόθεση εργασίας κάνω:
Αποκλείεται μαζί με τις κανονικές τροφές που παίρνει το εν λόγω petshop να αγοράζει σε εξευτελιστικές τιμές και αυτές που απορρίπτει η γραμμή παραγωγής των εργοστασίων γιατί έχουν κάποιο ελάττωμα;
Πχ.
Αποτυχία εκτύπωσης της ημ. λήξης ή/και του lot λόγω αστοχίας του μηχανήματος.
Κακό σφράγισμα του τσουβαλιού, ή "πάτημα" του κατά την διαδικασία.
Χρησιμοποιώ παραδείγματα από αυτά που έχετε δει/παρατηρήσει.

Συνήθως αυτά τα τσουβάλια, ανάλογα με την πολιτική του κάθε εργοστασίου πάνε για ανακύκλωση ή πωλούνται σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές σε ενδιαφερόμενους.
Μια ακριβή τροφή αγορασμένη (ή "απαλλοτριωμένη" από την ανακύκλωση) τόσο φτηνά, του επιτρέπει να μοιράζει το κέρδος σε όλες του τις τροφές πουλώντας φτηνότερα.
 


mechsilk

Well-Known Member
9 Μαϊου 2015
135
159
41
@skar
Στην brit κανονικά πρέπει να είναι στο πάνω μέρος της σακούλας.
Επίσης όταν λες εκεί που ανοίγει η τροφή που εννοείς? γιατί εγώ στο σακί δεν είδα να έχει κάποιο συγκεκριμένο μέρος ανοίγματος όπως η προπλαν έπρεπε να το κόψω με ψαλίδι.
tracking number δεν μου έχουν στείλει μου έρχονται μαιλ συνήθως 3-4 όπου με ενημερώνουν ότι πήραν την παραγγελία, 2 ότι είναι έτοιμη προς αποστολή, 3 ότι την έστειλαν, 4 ότι έχει έρθει στην μεταφορική της περιοχής. Τα σακιά πως σου ήρθαν? εμένα είχαν χοντρό σελοφαν γύρω γύρω με ταινία νομίζω ήταν διαφημιστική του zoofast.
 

Attachments





st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
WoW ανέβηκε ο αριθμός σακιδίων χωρίς ημερομηνία λήξης. Πλέον είναι 2 στους 100(2%)!
It's a fucking awesome...:D

Υ.Γ.: Σας πειράζω...
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Δε διαβάζω ότι θέλω... Να το θέσω αλλιώς εσύ μπορεί να είσαι πρόθυμος να αγοράσεις μια τροφή που λήγει σε 2 μήνες αλλά εγώ προτιμώ να αγοράσω μια που έχει παραχθεί πριν 2 μηνες...
Το οτι έχει τη δυνατότητα το zoofast να πουλήσει τη τροφή δε σημαίνει πως εγώ πρέπει να την αγορασω... Εδώ χωρίς κανένα κόλλημα πουλάει ληγμενες εκεί θα κολλήσει?
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.822
5.052
patra
grdane.blogspot.com
ειναι πολυ απλο
απο τη στιγμη που δεν εχουμε εμπιστοσυνη σε καποιον πωλητη για συγκεκριμμενο προιον
παραδειγμα τα τσουβαλια χωρις ημερομηνια ληξης
ειτε αλλαζουμε προιον παραδειγμα τροφη διαφορετικη απο αυτη που θελουμε αλλα γραφει ημερομηνια ληξης ειτε παμε αλλου
εδω ομως παρατηρω
το ποσο ευκολο ομως ειναι και μας βγαινουν οι κατηγοριες ειδικα πισω απο την πλατη καποιου που δεν ειναι παρων ......
ειναι αξιοζηλευτο....
 
  • Like
Reactions: Aslan


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
WoW ανέβηκε ο αριθμός σακιδίων χωρίς ημερομηνία λήξης. Πλέον είναι 2 στους 100(2%)!
It's a fucking awesome...:D

Υ.Γ.: Σας πειράζω...
εδω ομως παρατηρω
το ποσο ευκολο ομως ειναι και μας βγαινουν οι κατηγοριες ειδικα πισω απο την πλατη καποιου που δεν ειναι παρων ......
ειναι αξιοζηλευτο....
Να μας συγχωρεί η μεγαλειότητά σας και τους δύο (σας πειράζω που λέει κι ο Στέλιος), αλλά γι αυτό είναι τα φόρουμ.
Και 4 περιπτώσεις στο σύνολο 8 που περιγράφονται στο θέμα, δεν βγάζει καθόλου 2% Στέλιο! Μάλλον έχεις πρόβλημα με τις ποσοστώσεις όπως στο ποστ 72 (σε πειράζω :D ).
Και ακόμα και αν θεωρείτε ότι κάποιος μπορεί να έχει συμφέροντα ή να ρίχνει λάσπη, έχει πολυυυυυυυυυ καπνό η ιστορία και καλό είναι να μην υπερασπιζόμαστε πιο άκριτα από ότι οι άλλοι κατηγορούν.
 
  • Like
Reactions: zaher


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
Και με μένα γίνονται 5 σε σύνολο 9 (Acana, 2 κωδικοί, 4 σακιά).
Έβαλα νέα παραγγελία TOTW μόλις παραλάβω θα ενημερώσω.
 






GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.822
5.052
patra
grdane.blogspot.com
σημωλ δεν διαφωνησα καθολου με αυτους που εστειλλαν μυνμα αναφεροντας το προβλημα στην μητερα εταιρεια...
και η απαντηση της με προβληματιζει πολυ περισσοτερο...
διαφωνησα που ενω συμβαινει σε συγκεκριμμενη μονο εταιρεια αν δεν κανω λαθος...
βγαινει ευκολα το συμπερασμα της λαμογιας των εν λογω..
μπορει να συμβαινει ... μπορει και οχι ..
τα σεναρια φαντασιας (κι απολα το καταθετω..) με ενοχλουν κι οχι οι σωστες αντιδρασεις...
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Λάθος κάνεις. Αναφέρθηκε και στην Brit το ίδιο πρόβλημα.
Καλά, @sea-mol ...
Κάτσε πρώτα να γλυτώσουμε, να μη μας δαγκώσει ο σκύλος μας την ώρα που τρώει...
Και μετά βλέπουμε αν είναι καλό αυτό που τρώει!!!:p:D
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.581
7.018
Αφού η zoofast δεν είναι επίσημος προμηθευτής της ακανα (ή οριτζεν ήταν αυτή που έστειλε το μέλος μέιλ στη μητρική; ) από κάπου ή μέσω μιας οδού κάποιων τις αγοράζει. Από τότε που φύγαν από το εργοστάσιο, που αναμφισβήτητα θα φύγαν με λοτ κ ημερ.λήξης, κάπου σε αυτή την οδό γίνεται κουτσουκέλα. Μπορεί να την κάνει η ζοοφαστ, ή όπως τα περιγράφετε, αφού κάποιες τροφές έχουν κ κάποιες συγκεκριμένες δεν έχουν, το πιθανότερο είναι να γίνεται η στραβή από τον προμηθευτή αυτπων που δεν έχουν.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ρε παιδιά έλεος, κρατιέμαι κρατιέμαι....
Είναι δυνατόν να το βάλεις στο μαγαζί σου και να μην δεις LOT και ημερομηνία????
Και να γίνει η βλακεία μια να είναι τυχαίο. Να είναι επαναλαμβανόμενη?
Πού "κάπου σε αυτή την οδό" γίνεται η κουτσουκέλα?
Η την κάνουν οι ίδιοι, ή την κάνει κάποιος άλλος και αυτοί του τα προωθούν! Η ευθύνη είναι δική τους 100%
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc