Κατορθώματα μεγάλων ανδρών...


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
Ευχαριστώ όλους για τις οικογενειακές ιστορίες που μοιραστήκατε μαζί μου κατά την υποδοχή του Χάρη.
Γελάω πολύ με όλα αυτά.
Ο λόγος που έκανα 2 μέρες να δω τα μηνύματά σας είναι απλά ότι το τρελό αγόρι ονόματι Χάρης έκοψε το καλώδιο του ΟΤΕ με τα δόντια του κ ήμουνα 2 μέρες χωρίς ίντερνετ...
Δεν τον είχα ικανό για τέτοια ανδραγαθήματα είναι αλήθεια.
Τις πρώτες μέρες κοιμότανε 18 ώρες το 24ωρο...
Τη φαγούρα την έχει πολλές εβδομάδες κ επειδή δεν είναι ψύλλοι, είπε ο γιατρός ότι είναι από τις κακουχίες της ζωής και ότι έχει ταλαιπωρηθεί, οπότε του δίνω αντιβίωση γιατί δεν περνάει. (Ξυπνάει και τη νύχτα και ξύνεται).
Κατά τα άλλα προσαρμόστηκε πολύ εύκολα, βγάζει έναν φανταστικό χαρακτήρα,
ήπιο, υπάκουο, δεν λερώνει μέσα(απίστευτο;;;;;;;;;;;;;;;), νομίζω ότι τα πράγματα πάνε καλά τελικά...
Αλλά, θα νιώσω άσχημα αν μονοπωλήσω τη συζήτηση.
Αχ, πείτε μου τί απίστευτα σας έχουν κάνει μέσα στα σπίτια σας...
ghelly είμαι σίγουρη ότι κάτι θα έχεις να μοιραστείς μαζί μας...
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
το καλωδιο του ιντερνετ ηταν το πρωτο θυμα του δικου μου.μετα ειχε σειρα το καλωδιο της κεραιας και το καλωδιο του φορτιστη του κινητου.
 


giouli4

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
398
0
εμένα μου έχει κόψει 3 φορτιστές,τις αγαπημένες μου παντόφλες,ένα τόμο που ακόμα πληρώνω(όχι όλο αλλά σε αρκετά σημεια)και πάρα πολλά άλλα!
 


veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Η δικιά μου ξεκίνησε από το καλώδιο του τηλεφώνου. Μετά έφαγε το καλώδιο δικτύου, τον φορτιστή της φωτογραφικής, τον φορτιστή του λαπτοπ, τον καλώδιο από το σίδερο, το καλώδιο της ηλεκτρικής σκούπας και τέλος το δεύτερο καλώδιο δικτύου. Αν ξεκινήσουν με καλώδια δεν έχουν σταματημό, μάζεψε τα όσο προλαβαίνεις! ;)
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Eμείς ξεκινήσαμε από το κάλυμμα του καναπέ (κάλτσες, φόρμες, παντόφλες) αλλά όλα αυτά δεν τα έσκιζε, τα έτρωγε ΚΑΝΟΝΙΚΑ! Είχαμε και αποδείξεις στα κακάκια της! Συνεχίσαμε πηδώντας στο καλάθι των απλύτων όπου είχαμε ιδιαίτερη προτίμηση σε εσώρουχα (τι κυρίες θα ήμασταν;;), περάσαμε σε οτιδήποτε χάρτινο, κυρίως στο περιεχόμενο του καλαθακίου του μπάνιου το οποίο όποτε μπορούσαμε περιφέραμε μέσα στο σπίτι με καμάρι (κι εγώ πολλαπλά εγκεφαλικά!!), προχωρήσαμε σε βιβλία με σκληρά εξώφυλλα (και επειδή είμαστε και γλωσσομαθείς ανάμεσα σε αυτά ήταν ένα λεξικό αγγλικών και ένα ιταλικών!), κάναμε ένα πέρασμα από τις ξύλινες καρέκλες της βεράντας, κάναμε κομματάκια οτιδήποτε σε μολύβι και στυλό (πάμε για διδακτορικό φαίνεται!) και επειδή είμαστε και καλές νοικοκυρές απλώσαμε τα δίχτυα μας και τα μαχαιροπίρουνα! :) Αμέ αμέ!

Σε καλώδια δεν καταδεχτήκαμε να δώσουμε ποτέ σημασία, καθώς ναι μεν τα ψιλομασουλούσαμε αλλά μέχρι εκεί! Λατρεύουμε να τρώμε μανταλάκια και έχουμε περιποιηθεί ΔΕΟΝΤΟΣ ένα ξύλινο επιπλέκι στο σαλόνι του σπιτιού! Μία εποχή, τρώγαμε τις τρίχες μίας σκυλίτσας που φιλοξενούσαμε μέχρι να βρει σπίτι, γιατί την είχαμε βρει παιχνίδι κι αυτή καθότανε γιατί της άρεσε (αλλά δεν πιάσαμε δέρμα ποτέ, προσέχαμε!).

Αλλά γενικά δεν είμαστε σνομπ! Τρώμε τα πάντα! Ό,τι κι αν μας δώσουν και λέμε και ευχαριστώ! Βασικά, αυτή τρώει, εγώ την κυνηγάω αν και πλέον είμαι πεπεισμένη πως το στομάχι της έχει αναπτύξει αντοχές και δεν νιώθει ό,τι κι αν χλαπακιάσει! Το κοριτσάάάκι μου!!
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Εχει σκισει το χαλι, εχει φαει τα χερουλια απο τα συρταρια, το πλαινο της πορτας, πιτζαμες, παντοφλες, κινητο, τηλεκοντρολ,το κρεβατι ολο γυρω γυρω, μια βενετσιανικη μασκα, βασικα αυτα μου ερχονται τωρα στο μυαλο :p
 


joan&mpuraki

Member
25 Μαϊου 2012
20
0
greece
Α! εμείς τρώμε τα πάντα οταν λέμε τα πάντα ΤΑ παντα! ξεκινάμε με τα εσώρουχα! ΜΟΝΟ φορεμενα! τσάντες(την gucci μιας φιλης μου αφήστε τα μην τα συζητατε) λουτρινα παντοφλες ταμπόν(γιατι μάθαμε να ανοιγουμε κι το καλαθακι του μπάνιου) μπουκάλια(αδεια γεμάτα δεν κάνουμε διακρίσεις)καλώδια μπατονέτες οτιδηποτε που σκιζετε και κάνει θορυβο(π.χ η εργασια της μαμάς) το πιατάκι μας το πλαστικό για να δείχνουμε στην μαμά πόσο πεινάμε και φυσικά τραβάμε ότι κρέμεται τραπεζομάντιλο? κορδώνια από παπούτσια ? πετσετες? τα πάντα! της δείχνω οτι θυμώνω ενώ από μέσα μου γελάω με τις χαζομάρες της...ε το μόνο που ΣΙΧΑΘΗΚΑ ήταν η φάση με τα ταμπόν και 2-3 μερες που ετρωγε τα κακά της αλλά επειδη την κοροϊδευα το σταμάτησε !!!
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εμείς σας ξεπερνάμε by far....Το Σάββατο που μας πέρασε, αποφάσισα (επιτελους) να κρύψω χειμωνιάτικα...οπότε έβγαλα από τη ντουλάπα μου όλη μου τη χειμωνιάτικη προίκα...πουλόβερ, μακρυμάνικα, παντελόνια, κολλεγιακά, πουκάμισα....τέλος πάντων 3 ντάνες ρούχα...Επειδη, μένω σε μεζονέτα, όπου το δωμάτιο μου είναι στο κάτω όροφο και βλέπει στο κήπο, βαρέθηκα να τα ανεβάσω επάνω για να τα κρύψω και τα άφησα επάνω σε μια πολυθρόνα και στο έπιπλο της τηλεόρασης για να το κάνω τη Κυριακή....

Τη Κυριακή το πρωί....(όπως και κάθε καταραμένο πρωί), ο Μπού με ξύπνησε να του ανοίξω να βγει στο κήπο από τις 6.30...Τώρα το καλοκαίρι, του ανοίγω και ξανά κοιμάμαι....Σας λέει κάτι αυτό?
Στις 09.00 που ξύπνησα το κάθαρμα είχε κουβαλήσει ΄΄ενα, ένα ΟΛΑ μου τα ρούχα και τα είχε απλώσει τακτικά επάνω στο γκαζόν....Δεν είχε αφήσει ούτε ένα εκατοστό ακάλυπτο...Δεν τα έφαγε...δεν τα έσκισε...απλά το παιδί τα έβγαλε για να αεριστούν!!!
Beat that...λοιπόν!! Εσάς ο σκύλος σας βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού? Ε, βοηθάει? ](*,)
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Τη Κυριακή το πρωί....(όπως και κάθε καταραμένο πρωί), ο Μπού με ξύπνησε να του ανοίξω να βγει στο κήπο από τις 6.30...Τώρα το καλοκαίρι, του ανοίγω και ξανά κοιμάμαι....Σας λέει κάτι αυτό?
Αμέ, ο Μπού σας έχει εκπαιδεύσει μια χαρά. χε χε χε
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
...
Στις 09.00 που ξύπνησα το κάθαρμα είχε κουβαλήσει ΄΄ενα, ένα ΟΛΑ μου τα ρούχα και τα είχε απλώσει τακτικά επάνω στο γκαζόν....Δεν είχε αφήσει ούτε ένα εκατοστό ακάλυπτο...Δεν τα έφαγε...δεν τα έσκισε...απλά το παιδί τα έβγαλε για να αεριστούν!!!
Beat that...λοιπόν!! Εσάς ο σκύλος σας βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού? Ε, βοηθάει? ](*,)
Φωτο εβγαλες? Δεν πιστευω τιποτα αλλιως.... :p :D

Χθες πηραμε καινουρια μαξιλαρια για το μπαμπου σαλονακι της βεραντας. Μεσα σε 2 ωρες που εμεινε μονος του εσκισε το μεγαλο του καναπε κι εβγαλε το αφρολεξ. :mad:

Δεν παιζει με τιποτα, ουτε καν με κονγκ με λιχουδια μεσα δεν ασχολειται. Μονο να μασησει που και που κανενα παπουτσι μου και τωρα το μαξιλαρι το οποιο πριν 2 ωρες βγαλαμε καινουριο απο τη σακουλα. :( Απορω τι ευχαριστηση βρισκει σε αυτα. :confused: :cool:
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Αν αρχίσω να μετράω οτι έχει δαλύσει μέσα στο σπίτι δεν ξέρω πότε θα τελειώσω! Πάντως τα πιο ακριβά πράγματα που έφαγε κ έπρεπε οπωσδήποτε να αντικαταστήσουμε ήταν γυαλιά μυωπίας 150ευρω, (απλά τα διέλυσε, δεν κατάπιε τπτ), το καινούριο πρεσοσίδερο της μαμάς μου 300+ευρω (2 μήνες τ άκουγα καθημερινά γι αυτό), το χαλί του δωματιου 200ευρω, αρκετα ζευγάρια παπούτσια, αξία ανεκτίμητη!! :lloroso:
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο προς το παρόν αλλα η λίστα συνεχίζεται........................
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
και εμένα ο Χάρης (συνονόματα τα έχουμε:p) εκτός απο τα ριχτάρια στα σαλόνια και κάτι γρατσουνιές στην κάσα της εξώπορτας, δεν έχει κάνει κάτι άλλο.
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Τώρα που είπατε παπούσια, θυμήθηκα κι εγώ ότι μου έχει φάει παπούτσια κατά το παρελθόν και μάλιστα το σκατούλι, φρόντιζε να τα βάζει πάλι στη θέση τους για να μην το καταλαβαίνω παρά μόνο την τελευταία στιγμή!!
 


joan&mpuraki

Member
25 Μαϊου 2012
20
0
greece
Τώρα που είπατε παπούσια, θυμήθηκα κι εγώ ότι μου έχει φάει παπούτσια κατά το παρελθόν και μάλιστα το σκατούλι, φρόντιζε να τα βάζει πάλι στη θέση τους για να μην το καταλαβαίνω παρά μόνο την τελευταία στιγμή!!
αχαχαχχα σκατούλι εμένα μου τα έκρυβε και έπρεπε να της δώσω το αλλό για να το πάει στην κρυψώνα της αλλιώς δεν τα βρίσκεις αχαχαχ
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Για κάποιο ανεξήγητο λόγο ο Μπου ΠΕΘΑΙΝΕΙ να κουβαλάει ότι πιάσει το στόμα του έξω στο κήπο...Από παπούτσια, βιβλία....γυαλιά, το κινητό μου μαζί με το φορτιστή και τη μπρίζα....τα κοντρόλ της τηλεόρασης, το ασύρματο τηλέφωνο....μαξιλάρια, το ριχτάρι της πολυθρόνας....πετσέτες....Προχθές τον πρόλαβα στο τσακ που είχε αρπάξει το καλώδιο της τηλεόρασης και προσπαθούσε να τραβήξει τη τηλεόραση....έτσι και δεν τον έπιανα θα του είχε έρθει η τηλεόραση καπέλο....
Τραγικό!!! Κάθε βράδυ ευχαριστώ τον Θεούλη που κατάφερε να μείνει ζωντανός ο Μπου για άλλη μια μέρα!!
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Aυτά δεν είναι σκυλιά! Είναι οι επικίνδυνες αποστολές 1, 2 και 3 μαζί! Αλλά γι αυτό τα αγαπάμε μωρέ! Εμένα δηλαδή αν μου γίνουν φυσιολογικά θα στενοχωρηθώ πολύ!!!
 


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
Καλά, πρώτον έχω κατουρηθεί στο γέλιο... αλλά πω πω τί γίνεται στον κόσμο ρε παιδί μου...
Δεν είναι αστείο να σκέφτεσαι τις απώλειες του μασουλήματος και να μετράς ένα δύο αντικείμενα και μετά να έρχεται όλος ο κόσμος και να σου παραθέτει φορτηγά κατεστραμμένων αντικειμένων;;;;;;;;;;;;;;;;; (κ΄ πανάκριβων ίσως- αυτό με το πρεσοσίδερο μ'έστειλε!)
Κι επίσης, εντάξει να μην φωνάζουμε ποτέ στα ζωντανά, αλλά δεν σου'ρχεται ένα εγκεφαλικό ενίοτε με αυτά που κάνουν;;;
Καλό απόγευμα
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Για κάποιο ανεξήγητο λόγο ο Μπου ΠΕΘΑΙΝΕΙ να κουβαλάει ότι πιάσει το στόμα του έξω στο κήπο...Από παπούτσια, βιβλία....γυαλιά, το κινητό μου μαζί με το φορτιστή και τη μπρίζα....τα κοντρόλ της τηλεόρασης, το ασύρματο τηλέφωνο....μαξιλάρια, το ριχτάρι της πολυθρόνας....πετσέτες....Προχθές τον πρόλαβα στο τσακ που είχε αρπάξει το καλώδιο της τηλεόρασης και προσπαθούσε να τραβήξει τη τηλεόραση....έτσι και δεν τον έπιανα θα του είχε έρθει η τηλεόραση καπέλο....
Τραγικό!!! Κάθε βράδυ ευχαριστώ τον Θεούλη που κατάφερε να μείνει ζωντανός ο Μπου για άλλη μια μέρα!!
χαχαχαχαχαχα
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
αλλά δεν σου'ρχεται ένα εγκεφαλικό ενίοτε με αυτά που κάνουν;;;
Eμένα μου ερχόντουσαν πολλαπλά, όχι μόνο ένα!! Για να μη θίξω (εντάξει εκεί δεν κατέστρεψε κάτι με την κυριολεκτική έννοια) που όταν ήταν να παραδώσω την πτυχιακή μου, μία βδομάδα πριν έπαθα μεγάλο κάζο και έπρεπε να κάνω όλη την ανάλυση της έρευνας (που μου είχε πάρει μήνες) μέσα σε 7 μέρες! Και την ημέρα που έγινε το κακό και χτυπιόμουν και έκλαιγα απαρηγόρητη, ήρθε έκατσε στην αγκαλίτσα μου και εκεί που σκέφτηκα "το πλασματάκι μου καταλαβαίνει πως είμαι στενοχωρημένη" με κατούρησε ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ (μιλάμε για πλυμμήρα!!) και μετά κυρία επέστρεψε στο σπιτάκι της! Και όλα αυτά επειδή κανείς δεν της έδινε σημασία και είχαν επικεντρωθεί όλη στην κρίση που βίωνα τη δεδομένη στιγμή! Αλλά κρατάω τα καλά, γιατί κατάφερα να παραδώσω μετά κόπων και βασάνων στην ώρα μου, οπότε μεταφράζω το κατούρημα ως γούρι! :)