Κιλα ημιαιμου σκυλιου


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
8 εβδομαδων...ζυγιζε 2.800...
Με βάση τον εμπειρικο τύπο που βάλαμε παραπάνω, αλλά και αυτό που βλέπω στις φωτογραφίες, νομίζω τελικά πως μπορεί να φτάσει ή και να ξεπεράσει τα 10, 12 κιλά.
 
  • Like
Reactions: elinapol2


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Με βάση τον εμπειρικο τύπο που βάλαμε παραπάνω, αλλά και αυτό που βλέπω στις φωτογραφίες, νομίζω τελικά πως μπορεί να φτάσει ή και να ξεπεράσει τα 10, 12 κιλά.
και το γκρεμλιν 2.800 ζυγιζε :LOL::LOL::LOL:
Μαλλον πρεπει να υπολογισει με τον τυπο για μεσαιου μεγεθους (βαρος 14 εβδομαδες επι 2,5)
Εμας επεσε ακριβως.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Πόσα κιλά είναι τώρα το γκρεμλιν;

Μη τρομοκρατησω την θεματοθετρια. Καταρχας δεν ξερουμε αν το γκρεμλιν ηταν οντως 8 η 7 εβδομαδων αφου βρεθηκε παρατημενο. Και η 1 εβδομαδα κανει διαφορα σε αυτο το σταδιο και τα διαφορετικα γονιδια σιγουρα.

Συμφωνα με τις μετρησεις μου οταν το πηρα (που το βαφτισαμε 8 εβδομαδων) 2.800, στις 14 εβδομαδες 8.4, τωρα 21:)

Παντως επειδη και μενα για 12-15 κιλα το πολυ μου ελεγαν αρχικα και τοσο εψαχνα να υιοθετησω περιπου για πρακτικους λογους ... Τελικα ειναι μια χαρα μεγεθος , μικροκαμωμενος μου φαινεται τωρα :LOL:

ΥΣ. τα κιλα επισης δε λενε τιποτα 21 κιλα ειναι και ενα φιλικο μας σκυλουνι που ειναι πολυ πιο κοντο και μαζεμενο απο το γκρεμλιν
 
Last edited:


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Μη τρομοκρατησω την θεματοθετρια. Καταρχας δεν ξερουμε αν το γκρεμλιν ηταν οντως 8 η 7 εβδομαδων αφου βρεθηκε παρατημενο. Και η 1 εβδομαδα κανει διαφορα σε αυτο το σταδιο και τα διαφορετικα γονιδια σιγουρα.

Συμφωνα με τις μετρησεις μου οταν το πηρα (που το βαφτισαμε 8 εβδομαδων) 2.800, στις 14 εβδομαδες 8.4, τωρα 21:)

Παντως επειδη και μενα για 12-15 κιλα το πολυ μου ελεγαν αρχικα και τοσο εψαχνα να υιοθετησω περιπου για πρακτικους λογους ... Τελικα ειναι μια χαρα μεγεθος , μικροκαμωμενος μου φαινεται τωρα :LOL:

ΥΣ. τα κιλα επισης δε λενε τιποτα 21 κιλα ειναι και ενα φιλικο μας σκυλουνι που ειναι πολυ πιο κοντο και μαζεμενο απο το γκρεμλιν
Θα συμφωνήσω με το θεμα των κιλων...
Οταν πηγα τελευταια φοτα τον Μελμπερκ για ζυγισμα λεει η γιατρος, πω πανω απο 40 κιλα τεραστιος κλπ, τελικα ηταν 37 απλα δεν εχει κοντα ποδια οπως πολλα λαμπραντορ κ ξεγελαει.
Ο Λεοναρντο απο την αλλη ενω ειναι χοντρος κ πολλα κιλα για τη ρατσα του (ρατσα τουo_O) επειδη ειναι κοντος δεν του φαινεται. Νομιζεις οτι ειναι 1.5κιλο ενω ειναι 3.5κιλα.

Ολα σχετικα λοιπον, κ τα μεγαλα εχουν τη χαρη τους...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.606
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3