Κοκονι,κουρεμα?


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Διαβαζω οτι δεν πρεπει να τα κουρευουμε,υπαρχει καποιος τροπος να τα κανουμε να νοιωθοιυν λιγο πιο ανετα τωρα το καλοκαιρι?
Ευχαριστω
 






d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Διαβαζω οτι δεν πρεπει να τα κουρευουμε,υπαρχει καποιος τροπος να τα κανουμε να νοιωθοιυν λιγο πιο ανετα τωρα το καλοκαιρι?
Ευχαριστω
Air condotion και δροσερο νερο. Πιο ανετα δεν παιζει
 






The Saint

Well-Known Member
25 Μαϊου 2018
103
205
45
Ε μια χαρα ειναι. Αντε και κανενα στρωματακι να κραταει δροσια με νερο κατι εχει παρει το ματι μου εδω μεσα
Στρώμα νερου εννοεις;
Sorry για το spam.
 


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Στρώμα νερου εννοεις;
Sorry για το spam.
Ναι κάτι τέτοιο υπάρχουν κάτι στρώματα που κρατάνε υγρασία/χαλημη θερμοκρασία και την απελευθερώνουν σταδιακά. Οι εχωντες βραχυκεφαλα ξέρουν καλύτερα

@vrmode
 
  • Like
Reactions: The Saint


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ναι κάτι τέτοιο υπάρχουν κάτι στρώματα που κρατάνε υγρασία/χαλημη θερμοκρασία και την απελευθερώνουν σταδιακά. Οι εχωντες βραχυκεφαλα ξέρουν καλύτερα

@vrmode
Ναι, υπάρχουν στρώματα ψύξης που λειτουργούν/ψύχουν δια της αφής, προσοχή να αναφέρει ότι δεν είναι τοξικό.
 
  • Like
Reactions: d3ac0n




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Βρηκα αυτο, εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμενο;
https://petshop4u.gr/skylos/peripoi...imac-pet/strwma-psy3hs-cooling-mat-24921.html
Γενικως αξιζουν τα λεφτα τους;
Nαι, κάνει δουλειά, αυτό πήρα εγώ. Φαίνεται αν το δοκιμάσεις με το χέρι σου κιόλας, όσο το πατάς αυτό δροσίζει. Δεν είναι ανθεκτικό σε γρατζουνιές. Αν σκύλος δεν αποφασίσει να τροχίσει τα νύχια επάνω του είναι οκ. Το συγκεκριμένο μοντέλο γράφει κιόλας ότι δεν είναι τοξικό - ενώ κάποια άλλα δεν αναφέρουν τίποτα.
 
  • Like
Reactions: Hammer


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Nαι, κάνει δουλειά, αυτό πήρα εγώ. Φαίνεται αν το δοκιμάσεις με το χέρι σου κιόλας, όσο το πατάς αυτό δροσίζει. Δεν είναι ανθεκτικό σε γρατζουνιές. Αν σκύλος δεν αποφασίσει να τροχίσει τα νύχια επάνω του είναι οκ. Το συγκεκριμένο μοντέλο γράφει κιόλας ότι δεν είναι τοξικό - ενώ κάποια άλλα δεν αναφέρουν τίποτα.
Θενκ γιου, ναι απ οσα ειδα μου φανηκε κι εμενα το πιο σωστο.
 
  • Like
Reactions: vrmode


The Saint

Well-Known Member
25 Μαϊου 2018
103
205
45
Nαι, κάνει δουλειά, αυτό πήρα εγώ. Φαίνεται αν το δοκιμάσεις με το χέρι σου κιόλας, όσο το πατάς αυτό δροσίζει. Δεν είναι ανθεκτικό σε γρατζουνιές. Αν σκύλος δεν αποφασίσει να τροχίσει τα νύχια επάνω του είναι οκ. Το συγκεκριμένο μοντέλο γράφει κιόλας ότι δεν είναι τοξικό - ενώ κάποια άλλα δεν αναφέρουν τίποτα.
Εντυπωσιάζομαι!
 
  • Like
Reactions: Marilia L.


Marilia L.

Active Member
19 Απριλίου 2018
30
11
31
Διαβαζω οτι δεν πρεπει να τα κουρευουμε,υπαρχει καποιος τροπος να τα κανουμε να νοιωθοιυν λιγο πιο ανετα τωρα το καλοκαιρι?
Ευχαριστω
ισχύει όμως ότι δεν πρέπει να την κουρεύουμε? γιατι εγώ της κάνω κανένα κουρεματάκι να μην σκάει! πείτε ρε παιδιά...
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
ισχύει όμως ότι δεν πρέπει να την κουρεύουμε? γιατι εγώ της κάνω κανένα κουρεματάκι να μην σκάει! πείτε ρε παιδιά...
Εγω πιστευω οτι η φυση κατι ξερει καλυτερα, αν ηταν θα επεφτε απο μονη της η τριχα το καλοκαιρι. Ο δικος μου παντως (κοπρος οχι κοκονι) μολις καλοκαιριασει βγαζει μακρυτερο τριχωμα.
 
Last edited:


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Το τρίχωμα προσφέρει μόνωση οχι μόνο απο το κρύο αλλά και απο τη ζέστη. Προστατεύει επίσης από τις ακτινες του ηλίου και σημαντικότερο απο την σκνιπα κοινώς καλαζάρ. Μην τα κουρευετε.
 


Marilia L.

Active Member
19 Απριλίου 2018
30
11
31
Το τρίχωμα προσφέρει μόνωση οχι μόνο απο το κρύο αλλά και απο τη ζέστη. Προστατεύει επίσης από τις ακτινες του ηλίου και σημαντικότερο απο την σκνιπα κοινώς καλαζάρ. Μην τα κουρευετε.
δεν το ειχα σκεφτει αυτο, σε ευχαριστουμε πολυ! δεν θα την ξανακουρέψω τν κοκόνα μου.
 
  • Like
Reactions: ChrisApo and mareco


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Νομίζω ότι τα σκυλιά με διπλο τρίχωμα δεν κουρεύονται,αλλά δεν είμαι και σίγουρη.
Πιο δροσερά θα αισθάνεται με κοιλίτσα βρεγμένη/νωπή, δοκίμασε πετσέτα βρεγμένη ή/και ντουζάκι με το λάστιχο :)
 


Marilia L.

Active Member
19 Απριλίου 2018
30
11
31
Νομίζω ότι τα σκυλιά με διπλο τρίχωμα δεν κουρεύονται,αλλά δεν είμαι και σίγουρη.
Πιο δροσερά θα αισθάνεται με κοιλίτσα βρεγμένη/νωπή, δοκίμασε πετσέτα βρεγμένη ή/και ντουζάκι με το λάστιχο :)
ευχαριστω πολυ τα ντουζακια ειναι οντως απαραιτητα αυτην την εποχη!
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU