Κρέμα για συγκάματα?


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Εδώ κ 2 μέρες η Τζέση έκανε διάρροια(κάνει συχνά τόσα χρόνια,δεν είναι κάτι σοβαρό),σήμερα ευτυχώς τα κακά της ήτανε ημιστερεα αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι πίσω,έχει κοκκινίσει η περιοχή με αποτέλεσμα η καημένη να έχει ενοχλήσεις.
Η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάποια κρέμα που να μπορώ να της πάρω τώρα από το φαρμακείο,να της βάλω.
Σκέφτηκα penaten που είναι κ για μωρά αλλά δε ξέρω αν κάνει.
Καμιά ιδέα?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Βαλε μπεταντιν να αποστειρωσεις τα μικροβια..!!
Δεν ειναι κατι..,θα περασει..

Προσεχε μονο μην βγαλει καποιο σπυρακι εκει ,γιατι ειναι αλλο..και θα θελει αντιβιωση και σιγουρα να το δει γιατρος.
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Βαλε μπεταντιν να αποστειρωσεις τα μικροβια..!!
Δεν ειναι κατι..,θα περασει..

Προσεχε μονο μην βγαλει καποιο σπυρακι εκει ,γιατι ειναι αλλο..και θα θελει αντιβιωση και σιγουρα να το δει γιατρος.
Μα δε θα 'καεί' αν της βάλω μπενταντίν? :confused:

Για penaten/kenacomp είναι οκ να υποθέσω,ε?

Σπυράκια δεν έχει,την τσεκάρω συνέχεια!
 
Last edited:


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Γιατι να καει??
Πρεπει να βαλεις για να αποστειρωθει η περιοχη..

Η Κενακομπ ειναι για δερματικα..
Δεν ξερω αν ενδικνεται για την περιπτωση..
Πρεπει να ρωτησεις γιατρο.
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Την κενακομπ και την bepanthol μας τα είχε συστήσει ο παιδίατρος για τη μικρή μου όταν ήταν νεογέννητη και συγκαιόταν από τις πάνες. Πάντως κάνε ένα τηλεφωνάκι στον κτηνίατρο, μπορεί να έχει καμία καλύτερη ιδέα πιο προσαρμοσμένη στις ανάγκες του σκύλου σου, περαστικά.
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Την κενακομπ και την bepanthol μας τα είχε συστήσει ο παιδίατρος για τη μικρή μου όταν ήταν νεογέννητη και συγκαιόταν από τις πάνες. Πάντως κάνε ένα τηλεφωνάκι στον κτηνίατρο, μπορεί να έχει καμία καλύτερη ιδέα πιο προσαρμοσμένη στις ανάγκες του σκύλου σου, περαστικά.
Γιαυτό το είπα κ εγώ,επειδή ενδείκνειται για μωρά.
Της έβαλα λίγη kenacomp πάντως γιατί θα ξενυχτήσει πάλι η καημενούλα :(
Αύριο πρωί πρωί,θα πάρω οπωσδήποτε τον κτηνίατρο,μήπως χρειαστεί να βάλουμε κάτι άλλο,δε θέλω να σκέφτομαι ότι της έκανα κακό βάζοντάς της αυτή την κρέμα..
Σε ευχαριστώ :)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Εμένα το έχει πάθει μερικές φορές ο μικρός μου και τον πλένω με betadin-σαπούνι ή εαν είναι ελαφριά τον καθαρίζω με οξυζενέ. Φαντάζομαι ότι θέλεις κάτι για να ανακουφήσει τον ερεθισμό αλλά σίγουρα η περιοχή θα πρέπει να απολυμανθεί.Περαστικά σας.
 




Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Τελικά με λίγο μπενταντίν κ kenacomp,είμαστε σε καλό δρόμο :)
Ο κτηνίατρος ήτανε λίγο επιφυλακτικός από ότι κατάλαβα κ είπε να βάλουμε 1-2 φορές ακόμα κ θα περάσει.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22