Κρυψορχια


chris7777

New Member
3 Μαϊου 2022
3
0
31
Γεια σας σε ολους!
Ειμαι νεο μελος στο φορουμ και ηθελα να σας κανω την εξης ερωτηση.

Εχω ενα labrador αγορακι 8 μηνων.
Οι ορχεις του δεν φαινονται και απ' οτι καταλαβαινω οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος μας (θα παει δηλαδη σε αναγκαστικη στειρωση). Διαβαζω γενικα και μου εχει πει και ο γιατρος οτι μπορει μεχρι ενος ετους να εμφανιστουν αλλα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα συμβει αφου δεν εχουν φανει μεχρι τωρα.

Ηθελα αν μπορει καποιος να μου εξηγησει το εξης. Καποιες φορες (οχι παντα) πιανω και τους 2 ορχεις (στρογγυλο σχημα) στο πισω μερος. Αν ξαναπροσπαθησω μετα απο λιγα λεπτα μπορει να μην τους βρισκω. Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι η διαφορα απο το να βγαινουν οι ορχεις απο το οσχεο και απο το να "πεφτουν"? Ειναι το ιδιο πραγμα ή κατι διαφορετικο? Ηθελα απλα να καταλαβω πως ειναι δυνατον να τους πιανω μερικες φορες στο σωστο σημειο και μετα απο λιγο να χανονται.

Σας ευχαριστω!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.046
patra
grdane.blogspot.com
θα σου φανεί περίεργο και ίσως αστείο... αλλά...
αν υπάρχουν φορές που διακρίνονται και τους πιάνεις και τους δύο... τότε εκείνη την ώρα κρατα τους και κανε ένα ελαφρύ μασάζ σαν να τους κρατάς και τραβάς προς τα κάτω, αυτά αν κι εφόσον θέλεις να αποφύγεις την στείρωση ελπίζοντας να παραμείνουν στην θέση τους... διαφορετικά μην το παιδεύεις
 


chris7777

New Member
3 Μαϊου 2022
3
0
31
Οχι δεν μου φαινεται αστειο.
Απλα δεν ηθελα να τον στειρωσω (οχι για να κανει γεννες, απλα εχω διαβασει και τις 2 αποψεις και αποφασισα πως καλυτερα ετσι).

Θα κανω αυτο που μου ειπες και ελπιζω να πανε ολα καλα! Ιατρικα αυτο ομως τι σημαινει, μηπως γνωριζεις? Εννοω που αλλες φορες ειναι στη θεση τους και αλλες οχι.
 




chris7777

New Member
3 Μαϊου 2022
3
0
31
Ηθελα αν μπορει καποιος να μου εξηγησει το εξης. Καποιες φορες (οχι παντα) πιανω και τους 2 ορχεις (στρογγυλο σχημα) στο πισω μερος. Αν ξαναπροσπαθησω μετα απο λιγα λεπτα μπορει να μην τους βρισκω. Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι η διαφορα απο το να βγαινουν οι ορχεις απο το οσχεο και απο το να "πεφτουν"? Ειναι το ιδιο πραγμα ή κατι διαφορετικο? Ηθελα απλα να καταλαβω πως ειναι δυνατον να τους πιανω μερικες φορες στο σωστο σημειο και μετα απο λιγο να χανονται.
Σχετικα με το παραπανω, μηπως ξερει καποιος να μου απαντησει?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.468
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma