Κτηνίατροι υπερ ωμής διατροφής


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Τι εννοείς δε κατάφερε να τη φάει??Δε του άρεσε?[/
Την μάσαγε, την έφτυνε μέχρι που την παράτησε.Δεν έδειξε να μην θέλει να την φάει μόλις τις έψησα λίγο, πολύ λίγο, ίσα ίσα, πάλι σαν ωμές ήταν(για μένα) τις έκανε ΝΑ!!
 
  • Like
Reactions: Eroe


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Α κατάλαβα...μάλλον ειναι εκλεκτικος η σιχασιαρης.Χαχαχα..ποσο χρονών είναι,??
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
μπορει και να του γλιστρουσαν λιγακι απλα :LOL: τη πρωτη φορα που του ειχα δωσει ετσι εκανε, μετα τις καταβροχθιζε
 
  • Like
Reactions: marria-ektwras




marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
μπορει και να του γλιστρουσαν λιγακι απλα :LOL: τη πρωτη φορα που του ειχα δωσει ετσι εκανε, μετα τις καταβροχθιζε
Λες ε; Δεν το σκέφτηκα...θα ξαναδοκιμάσω γιατί διάβασα ότι με το μαγείρεμα χάνει το 80% από τις βιταμίνες και πρέπει να παίρνει ω3
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Είναι 12...
Ε ίσως είναι γεροντοπαραξενος.
Χαχαχ πάντως πέρα από τη πλάκα και ο δικός μ τη πρώτη φορα που δοκίμασε λαιμό από κοτόπουλο έκανε τα ίδια ακριβώς.Αφου έφαγε πρώτη φορά δε προλαβαίνει να πέσει κάτω
 
  • Like
Reactions: Eroe


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Ε ίσως είναι γεροντοπαραξενος.
Χαχαχ πάντως πέρα από τη πλάκα και ο δικός μ τη πρώτη φορα που δοκίμασε λαιμό από κοτόπουλο έκανε τα ίδια ακριβώς.Αφου έφαγε πρώτη φορά δε προλαβαίνει να πέσει κάτω
Γεροπαράξενος ε; χεχε κι εμένα μιά χαρούλα το κατεβάζει το κοτόπουλο ο γερομπισμπίκης :)
Θα το ξαναδοκιμάσω προτιμώ να τις τρώει ωμές. Το όνομα και η ηλικία του όμορφου;
 
  • Like
Reactions: Eroe


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
δοκιμασε να τις δωσεις ωμες αλλα αφου τις βαλεις λιγες ωρες καταψυξη... παγωμενες δεν εχουν γλιτσερη υφη εξωτερικα
 


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
δοκιμασε να τις δωσεις ωμες αλλα αφου τις βαλεις λιγες ωρες καταψυξη... παγωμενες δεν εχουν γλιτσερη υφη εξωτερικα
Σούπερ (εκεί τις έχω τώρα τις υπόλοιπες).Δεν παίζει να του φύγει κάνα δόντι σωστά;
 
  • Like
Reactions: Eroe


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Σούπερ (εκεί τις έχω τώρα τις υπόλοιπες).Δεν παίζει να του φύγει κάνα δόντι σωστά;
εδω σπανε κοκαλα.....:LOL: Βεβαια επειδη ειναι μεγαλος θα εχει ισως πιο ευαισθητα δοντακια .
Εγω του δινω απο 4-5 μηνων ετσι παγωμενες. Τις βαζω στη καταψυξη σε πιατακι πλαστικο η μια διπλα στην αλλη να ξεκολλανε ευκολα, και του δινω 1 την ημερα περιπου. Τη ξεπλενω λιγο και τη δινω Τωρα για γευμα ολοκληρο δε ξερω αν κανει παγωμενες, εκει θα πρεπει να βρεις μαλλον αλλο τροπο να τις συμπαθησει !
 


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Μία την ημέρα μου κάνει!!!! Θα την δίνει ο θείος μου "μεζέ" που τον έχει καλομάθει με πατέ αλλά τώρα με την καρδία του δεν κάνει να τρώει ωραίο τιπ!! Μερσί
 
  • Like
Reactions: Eroe and medusa


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Δοκίμασε έτσι ωμή όπως είναι να την τεμαχισεις σε 3-4 κομματάκια .
Στο λέω γιατί ο δικός μου μόνο έτσι τις τρώει , αλλιώς απλά τις γλύφει κ τις παρατάει .
 
  • Like
Reactions: marria-ektwras


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Γεροπαράξενος ε; χεχε κι εμένα μιά χαρούλα το κατεβάζει το κοτόπουλο ο γερομπισμπίκης :)
Θα το ξαναδοκιμάσω προτιμώ να τις τρώει ωμές. Το όνομα και η ηλικία του όμορφου;
1 χρόνου και 2 μηνών και το όνομα Διας
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Δεν εχει να κάνει με την ηλικία εδώ και του Ήρωα όλο του φεύγουν απο το στόμα :)

Εξάσκηση θέλει. Μην τα τεμαχίζεις τα ψαρια για να μην τα συνηθίσει σε νιανια μορφή (εκτός αν δεν σε πειράζει :) ) αλλα αν θες μπορεις να τα ανοίξεις οπως θα εκανες πχ για σαρδέλα παντρεμένη.
 
  • Like
Reactions: marria-ektwras




marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Δεν εχει να κάνει με την ηλικία εδώ και του Ήρωα όλο του φεύγουν απο το στόμα :)

Εξάσκηση θέλει. Μην τα τεμαχίζεις τα ψαρια για να μην τα συνηθίσει σε νιανια μορφή (εκτός αν δεν σε πειράζει :) ) αλλα αν θες μπορεις να τα ανοίξεις οπως θα εκανες πχ για σαρδέλα παντρεμένη.
Να την φιλετάρω κιόλας; Αυτό μας έλειπε χαχαχα Το πολύ να τις κόψω στην μέση θα συνηθίσει κι εγώ πιστεύω...
 
  • Like
Reactions: Eroe


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Να την φιλετάρω κιόλας; Αυτό μας έλειπε χαχαχα Το πολύ να τις κόψω στην μέση θα συνηθίσει κι εγώ πιστεύω...
Μπα εγω δεν βγάζω τη ραχοκοκκαλιά απλά σκίζω την κοιλιά κ το ανοιγω το ψάρι για να γινει επίπεδο (πω ρε καφρίλες που λέω νυχτιάτικα! :D:D)
Πάντως έτσι δεν γλιστράνε κ τα τρωει αμέσως ;)
 
  • Like
Reactions: marria-ektwras


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Μπα εγω δεν βγάζω τη ραχοκοκκαλιά απλά σκίζω την κοιλιά κ το ανοιγω το ψάρι για να γινει επίπεδο (πω ρε καφρίλες που λέω νυχτιάτικα! :D:D)
Πάντως έτσι δεν γλιστράνε κ τα τρωει αμέσως ;)
Μία δοκιμή θα μας πείσει... ;)
 


marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
δοκιμασε να τις δωσεις ωμες αλλα αφου τις βαλεις λιγες ωρες καταψυξη... παγωμενες δεν εχουν γλιτσερη υφη εξωτερικα
Ωμές τις έφαγε από την κατάψυξη,δυό μπουκιές την έκανε !!Μια χαρά!!
 
  • Like
Reactions: medusa