Κτηνίατρος Θεσσαλονίκη για πρόβλημα στα αυτιά σκύλου


GiannisKS

Member
24 Οκτωβρίου 2020
19
5
42
Καλησπέρα σας. Είναι το πρώτο μου post και θέλω την γνώμη σας για καλό κτηνίατρο στην Θεσσαλονίκη. Εχω ένα θηλυκό Labrador-Pit Bull Mix που έχει θέμα με το ένα αυτί της. Στην αρχή ο κτηνίατρος είπε για λοίμωξη αλλά παρόλη την θεραπεία η βελτίωση ήταν μικρή και τα συμπτώματα (φαγούρα, ερεθισμός και κερί στο εσωτερικό) επανήλθαν με το πέρας αυτής. Η επόμενη διάγνωση ήταν αλλεργία. Πήρε κάποια χάπια και σε συνδυασμό με μία (πανάκριβη) υποαλλεργική τροφή είχε βελτίωση αλλά και πάλι με το πέρας της θεραπείας τα συμπτώματα επέστρεψαν. Δεν ειναι εφικτό να της δίνω χάπια συνέχεια (ήταν η πρόταση του κτηνίατρου) γιατί το κόστος ειναι εξαιρετικά μεγάλο και θα ήθελα μία μόνιμη λύση. Δυστυχως δεν με αφήνει και να της βάλω και υγρό γιατί την πονάει και γίνεται ένας μικρός χαμός (πρώτα την κυνηγάω να της βάλω υγρό και μετά με κυνηγάει αυτή). 'Εχεις κάποιος, ιδέα για το τι μπορεί να την βοηθήσει καθώς αν μπορείτε να μου προτείνεται κάποιον κτηνίατρο στην Δυτική Θεσσαλονίκη που απο την προσωπική σας εμπειρία να ειναι αξιόπιστος αλλά και τίμιος. Αν θεωρείται διαφήμιση ας μου απαντήσει κάποιος σε προσωπικό μήνυμα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf