Κτηνίατρος Θεσσαλονίκη,μια βοήθεια(sos)


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Όπως έγραψα και σε αλλο ποστ το σκυλι μου κολλησε ψωρα.Πήγα σε μια κτηνίατρο που μου σύστησαν μιας και δεν είμαι πολύ καιρό στην Θεσσαλονίκη ,και αρχίσαμε θεραπεία για ψώρα όμως μου είπε οτι το σκυλι τα σημαδια που εχει στο υπολοιπο σώμα είναι από αλλεργια και όταν τελειωσουμε με την ψωρα θα του χορηγησει κορτιζονη για την αλλεργια.΄Πήγα και σε 2ο κτηνιατρο ο οποιος μου ειπε οτι το σκυλι εχει μονο αλλεργια πήγα και σε 3ο που μου ειπε οτι το σκυλι εχει μονο ψωρα.Παιδιά έχω σκάσει δεν ξέρω ποιον ν'ακουσω για να μην υποβαλλω το σκυλί μου σε επιπλεον διαδικασιες τζαμπα και να το παιδευω.Να σημειωσω οτι ειμαστε στην 2η εβδομαδα θεραπειας με ενεσεις για την ψωρα.Ξέρετε να μου συστησετε καποιον εγγυημενα καλο κτηνιατρο που να εχετε παει στην Θεσσαλονικη?Εχω μπερδευτει δεν ξερω τι να κανω
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Έχεις πάει μόνο σε 3 κτηνιάτρους;.. εγώ είμαι στον όγδοο (για άλλο πρόβλημα φυσικά)... υπομονή και καλή τύχη...
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Έχεις πάει μόνο σε 3 κτηνιάτρους;.. εγώ είμαι στον όγδοο (για άλλο πρόβλημα φυσικά)... υπομονή και καλή τύχη...
Σ'ευχαριστώ,το θεμα ειναι οτι κανουμε ηδη ενεσεις και δεν ξερω καν αν πρεπει ή οχι !!
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Σ'ευχαριστώ,το θεμα ειναι οτι κανουμε ηδη ενεσεις και δεν ξερω καν αν πρεπει ή οχι !!
η μόνη λύση νομίζω είναι να επισκευθείς και άλλους κτηνίατρους μέχρι να βρεις τουλάχιστον 3 που να έχουν την ίδια άποψη μεταξύ τους, και βάσει και του πως σου μιλάνε και πως χειρίζονται το σκυλάκι σου να καταλήξεις.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Όντως, πήγαινε σε περισσότερους αν έχεις τη δυνατότητα μέχρι να αρχίσουν να συγκλίνουν κάποιων οι απόψεις.

Δες τα στοιχεία της δικιάς μου κτηνιάτρου από δω: Κτηνίατρος, Θεσσαλονίκη | Βιγγοπούλου Ελπίδα

Ένας ακόμα που διάβασα πολύ καλά σχόλια όταν έψαχνα κτηνιάτρους, οι φιλοζωικές της πόλης ας πούμε τον ευχαριστούν συχνά που αναλαμβάνει περιστατικά τους και δύσκολα, αλλά δε με βόλεψε εκεί που είναι (δυτική Θεσ/νίκη), είναι ο Κυριάκος Αγαθαγγελίδης, καλύτερα ψάξε στο νετ γιατί δεν έχω πρόχειρα στοιχεία.

Είναι και κάποιος στην Καλαμαριά νομίζω που επίσης όταν έψαχνα είχα ακούσει πολύ καλά σχόλια, αν θέλεις μπορώ να ψάξω λίγο να τον βρω.
 
  • Like
Reactions: kanarini


Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
Ηλιας Κορσαββιδης 2310950705 6977340840 κυνιατρος Ολυνθου 46Α Τουμπα
Κυριάκος Αγαθαγγελίδης 2310666318 6936119191 Ωραιοκαστρου 88 Σταυρουπολη
Μηνας Μινασιαν 2310709542 6937878032 Μαιανδρου 56 Ευοσμος

Και οι 3 ειναι παρα πολυ καλοι(ειδικα ο πρωτος)

 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Ηλιας Κορσαββιδης 2310950705 6977340840 κυνιατρος Ολυνθου 46Α Τουμπα
Κυριάκος Αγαθαγγελίδης 2310666318 6936119191 Ωραιοκαστρου 88 Σταυρουπολη
Μηνας Μινασιαν 2310709542 6937878032 Μαιανδρου 56 Ευοσμος

Και οι 3 ειναι παρα πολυ καλοι(ειδικα ο πρωτος)



Όντως, πήγαινε σε περισσότερους αν έχεις τη δυνατότητα μέχρι να αρχίσουν να συγκλίνουν κάποιων οι απόψεις.

Δες τα στοιχεία της δικιάς μου κτηνιάτρου από δω: Κτηνίατρος, Θεσσαλονίκη | Βιγγοπούλου Ελπίδα

Ένας ακόμα που διάβασα πολύ καλά σχόλια όταν έψαχνα κτηνιάτρους, οι φιλοζωικές της πόλης ας πούμε τον ευχαριστούν συχνά που αναλαμβάνει περιστατικά τους και δύσκολα, αλλά δε με βόλεψε εκεί που είναι (δυτική Θεσ/νίκη), είναι ο Κυριάκος Αγαθαγγελίδης, καλύτερα ψάξε στο νετ γιατί δεν έχω πρόχειρα στοιχεία.

Είναι και κάποιος στην Καλαμαριά νομίζω που επίσης όταν έψαχνα είχα ακούσει πολύ καλά σχόλια, αν θέλεις μπορώ να ψάξω λίγο να τον βρω.
Σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις στο Κέντρο και στην Τούμπα μου πέφτουν πιο κοντά θα το κανονίσω.Ναι αν μπορείς να τον βρεις και αυτόν στην Καλαμαριά με βολεύει .Σ 'ευχαριστώ
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Οι 2 έχουν πει ψώρα,τι δύσκολο αυτό το θέμα με τους γιατρούς είναι δυνατόν ο κάθε ένας ξεχωριστά να κάνει κι άλλη διάγνωση?Τι να πω
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Επίσης μπορείς να επισκεφθείς την κτηνιατρική σχολή -δεν είναι στο campus, αλλά κάτω από το Σταθμό (ΟΣΕ).
Ευτυχώς δεν έχουμε πάει για κάτι σημαντικό οπότε δε μπορώ να σου πω σοβαρή γνώμη. Αυτό που σίγουρα θεωρώ καλό πάντως είναι ότι είναι εξειδικευμένοι.
 


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Επίσης μπορείς να επισκεφθείς την κτηνιατρική σχολή -δεν είναι στο campus, αλλά κάτω από το Σταθμό (ΟΣΕ).
Ευτυχώς δεν έχουμε πάει για κάτι σημαντικό οπότε δε μπορώ να σου πω σοβαρή γνώμη. Αυτό που σίγουρα θεωρώ καλό πάντως είναι ότι είναι εξειδικευμένοι.
Πήγα τον πρώτο μου σκύλο εκεί και δεν θα ξαναπλησίαζα εκτός αν δεν είχα επιλογή...

Ένας πολύ καλός είναι στην 28ης Οκτωβρίου λίγο κάτω από Δελφών
Ασλανίδης Κωνσταντίνος | Κτηνιατρείο - Κούρεμα Κατοικίδιων Ζώων, Κτηνιατρεία & Κτηνιατρικές Κλινικές | Θεσσαλονίκη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ , 2311213598 | vrisko.gr

Δεν έχω δει ποτέ πιο καθαρό (και μοσχομυριστό) ιατρείο οσα κι αν έχω επισκεφθεί σε Γιάννενα, Θεσσαλονίκη, Χανιά...
Όταν πρέπει να στειρώσω τον δικό μου εκεί θα τον πάω...
Δεν είναι αυτός ο βασικός κτηνίατρός μας, αλλά για τα πιο σοβαρά του έχω περισσότερη εμπιστοσύνη
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Πήγα τον πρώτο μου σκύλο εκεί και δεν θα ξαναπλησίαζα εκτός αν δεν είχα επιλογή...

Ένας πολύ καλός είναι στην 28ης Οκτωβρίου λίγο κάτω από Δελφών
Ασλανίδης Κωνσταντίνος | Κτηνιατρείο - Κούρεμα Κατοικίδιων Ζώων, Κτηνιατρεία & Κτηνιατρικές Κλινικές | Θεσσαλονίκη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ , 2311213598 | vrisko.gr

Δεν έχω δει ποτέ πιο καθαρό (και μοσχομυριστό) ιατρείο οσα κι αν έχω επισκεφθεί σε Γιάννενα, Θεσσαλονίκη, Χανιά...
Όταν πρέπει να στειρώσω τον δικό μου εκεί θα τον πάω...
Δεν είναι αυτός ο βασικός κτηνίατρός μας, αλλά για τα πιο σοβαρά του έχω περισσότερη εμπιστοσύνη
Αυτός μου πέφτει πιο κοντά ακόμα σε ευχαριστω κι εσένα !!! :)
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Αυτός μου πέφτει πιο κοντά ακόμα σε ευχαριστω κι εσένα !!! :)
Εμένα όχι; :rolleyes:
Πέρα από την πλάκα πάντως αν σε βολεύει αυτός στην 28ης Οκτωβρίου ίσως γεωγραφικά σε βολεύει και αυτό που είναι στο makedonia palace:
Πρότυπο Ιατρείο Ζώων - Αρχική Σελίδα
Εγώ είχα διαβάσει καλά σχόλια στο φόρουμ και πήγα.
Προσωπικά προτιμώ τον Κλαδάκη (και όχι τον Κυριαζή) γιατί, πέραν του ότι παρότι του φάνηκε ότι ο σκύλος δεν είχε τίποτα την εξέτασε πολύ προσεκτικά, μου φαίνεται ότι είναι πιο συζητήσιμος, εξηγεί καλύτερα.
Έχω θετική εντύπωση με μόνη επιφύλαξη ότι
δεν έχουμε πάει για κάτι σημαντικό οπότε δε μπορώ να σου πω σοβαρή γνώμη

Πάντως, χωρίς να ξέρω πόσο συχνή είναι η ψώρα ή πόσο ειδικές γνώσεις χρειάζεται, εφόσον έχεις ήδη αντικρουόμενες απόψεις θα σου πρότεινα αν μπορείς να ψάξεις για κάποιον πιο εξειδικευμένο -υποθέτω δερματολόγο, που θα σου ξέρει κάτι παραπάνω.


Πήγα τον πρώτο μου σκύλο εκεί και δεν θα ξαναπλησίαζα εκτός αν δεν είχα επιλογή...
Illuminaughty για να το λες έτσι μάλλον θα ξέρεις κάτι παραπάνω.
Ελπίζω μόνο η εμπειρία σας να μην άφησε “σημάδια”...
Η αλήθεια είναι και σε εμένα δεν πολυάρεσαν κάποια (ίσως γενικότερα) πράγματα αλλά δύο άνθρωποι που εκτιμώ τη γνώμη τους έχουν καλή εικόνα οπότε αν χρειαζόταν μάλλον θα πήγαινα να πάρω μια γνώμη.
Έτσι και αλλιώς βέβαια εκεί δε μιλάμε μόνο για έναν γιατρό και πάντα σημαντικός παράγοντας είναι ο άνθρωπος.
 
  • Like
Reactions: kanarini




LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
1. Αυτός μου πέφτει πιο κοντά ακόμα
2. σε ευχαριστω κι εσένα !!! :)
Η απάντηση μου πήγαινε στο δεύτερο μέρος της πρότασης σου! :)
Και το επαναλαμβάνεις! Στο τέλος θα το πάρω προσωπικά! :-k:cool:
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Η απάντηση μου πήγαινε στο δεύτερο μέρος της πρότασης σου! :)
Και το επαναλαμβάνεις! Στο τέλος θα το πάρω προσωπικά! :-k:cool:

Κι εσένα ευχαριστώ εννοείται αυτό χαχαχα.. Είναι δυνατόν να μην πω σ'εσένα ευχαριστώ που είμαστε μάλλον και γειτονάκια ?? !! Δεν έχω ακούσει πολυ καλά λογια για την κτηνιατρική σχολή η αλήθεια είναι και ψιλοφοβαμαι να την παω.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Επίσης μπορούν να πάρουν δέρμα και να κάνουν βιοψία για να δεις αν όντως έχει ψώρα, ή μύκητε, τι είδους κλπ.
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
Με ξυσμα δερματος και μικροσκοπιο μπορουν σε 1 λεπτο να δουν αν ειναι ψωρα και τι ειδους ειναι ,αν θελουν θα σε βαλουν και εσενα να το δεις,τα πραγματα ειναι απλα οταν γινονται σωστα απο την αρχη που δεν εχει δωθει φαρμακευτικη αγωγη ,ποτε μα ποτε δεν δινουμε φαρμακα χωρις τις αναλογες εξετασεις ,αν ο πρωτος γιατρος εκανε αυτη τη διαδικασια και μετα σου εδωσε αγωγη τοτε ολα οκ,,αν οχι τα πραγματα μπερδευονται,αν υποθεσουμε οτι πραγματι εχει ψωρα (δεν μας ειπες ποιο ειδος) και ανταποκριθικε σωστα στην αγωγη τοτε στις επομενες εξετασεις τα αποτελεσματα μπορει να ειναι αρνητικα ετσι λοιπον μπορει ο επομενος γιατρος να σου πει οτι δεν εχει ,παιζουν πολλα ρολο και ετσι οπως μας λες την κατασταση υπαρχουν ανακριβιεςς
 






dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Εντάξει... δεν είναι και ό,τι καλύτερο αλλά τώρα που είστε σίγουροι (;) μπορεί να δοθεί και η σωστή θεραπεία. Έλα -- δες το θετικά, θα πάνε όλα καλά!!