Κτηνίατρος για 2η γνώμη


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Καλημέρα, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον κτηνίατρο για 2η γνώμη;
Στη δική μου έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη, αλλά θέλω να πάρω και 2η γνώμη για τον Μικρό...

Προσπαθώ να κλείσω ραντεβού στον Κέστη από την προηγούμενη Πέμπτη ένα πρωινό, αλλά δεν έχουν χρόνο...
Τους εξήγησα για πιο λόγο θέλω να πάω, αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη

Ευχαριστώ πολύ
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Διαβάζοντας κ από προσωπική εμπειρία είναι δύσκολο προσωπικά ν σου προτείνω κάποιον. Τν κτηνίατρο μου τ θεωρώ πολύ καλό κ έχω καλή επικοινωνία αλλά πάλι αφουγκράζομαι τ συμβαίνει γύρω μου. βρίσκεται ο γιατρός μου Πειραιά αν σ βολεύει ν στο στείλω μ μήνυμα
 
  • Like
Reactions: manin




manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Δεύτερη γνώμη για ποιο θέμα; Και σε ποια περιοχή;
Καλησπέρα...ναι δεν εξήγησα...
Έχουμε καρκινο στους πνευμονες...

Ανω Λιόσια μένουμε, αλλά δεν εχουμε ιδιαίτερο προβλημα με διαδρομή
Να είναι καλός ανθρωπος, φιλόζωος και έμπειρος θέλω!!!!
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι να είναι λάθος!!!

Φερλέμης Δημήτρης http://movet.gr/

Λιάπης Ιγνάτιος http://plakentiavet.gr/gr/

Και στις δυο επιλογές υπάρχει όλος ο εξοπλισμός που απαιτείται για διάγνωση και μεγάλη εμπειρία.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Καλησπέρα...ναι δεν εξήγησα...
Έχουμε καρκινο στους πνευμονες...

Ανω Λιόσια μένουμε, αλλά δεν εχουμε ιδιαίτερο προβλημα με διαδρομή
Να είναι καλός ανθρωπος, φιλόζωος και έμπειρος θέλω!!!!
Λυπάμαι πολύ και ελπίζω να το ξεπεράσετε σύντομα. Αν ζητάς εμπειρία θα προτείνω την κλινική του κ. Λιαπή. Αλλιώς υπάρχουν και άλλες δυο κλινικές που εμπιστεύομαι προσωπικά αλλά είναι Μαρκόπουλο & Κερατέα δεν ξέρω αν σε βολεύει.
 


ΜΙΜΙΚΙ

New Member
12 Σεπτεμβρίου 2017
2
1
49
Καλημέρα, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον κτηνίατρο για 2η γνώμη;
Στη δική μου έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη, αλλά θέλω να πάρω και 2η γνώμη για τον Μικρό...

Προσπαθώ να κλείσω ραντεβού στον Κέστη από την προηγούμενη Πέμπτη ένα πρωινό, αλλά δεν έχουν χρόνο...
Τους εξήγησα για πιο λόγο θέλω να πάω, αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη

Ευχαριστώ πολύ
Με κλειστά τα μάτια θα σου προτείνω την κλινική Πλακεντία! Εζησα πριν από μερικές ημέρες το αδιανόητο και επιβεβαιώνω των υπολοίπων την πρόταση και επισημάνω ότι και 4 διαφορετικοί κτηνίατροι με έστειλαν εκεί. Ίσως αν το ήξερα νωρίτερα να ζούσε το δικό μου αγγελούδι!
Εύχομαι καλή υγεία στο δικό σου!
ΥΓ. το οικονομικό είναι λίγο τσουχτερό...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
@ΜΙΜΙΚΙ καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Αν θες την γνώμη μου...με κλειστά μάτια, μην ορκίζεσαι για κανέναν και μην συστήνεις κανέναν. Για όλους ανεξαιρέτως, υπάρχει και η αντίθετη άποψη.
 


ΜΙΜΙΚΙ

New Member
12 Σεπτεμβρίου 2017
2
1
49
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Έχεις απόλυτο δίκιο, απλώς μετά από λάθος γνωματεύσεις και λάθος φάρμακα μετά την διαπίστωση του πραγματικού προβλήματος (4 επιφανών κτηνιάτρων) χάθηκε μία ζωούλα άδικα.

Μπορεί οι εξετάσεις που ζήτησαν να ήταν πολλές αλλά έμαθα ακριβώς τι είχε μέσα σε 2 ώρες. Δυστυχώς όμως ήταν αργά για να αντιστραφούν τα λάθη 25 ημερών.

Επίσης θα αναφέρω, προς τιμήν τους, ότι 4 άλλοι ικανότατοι κτηνίατροι (2 από αυτούς ιδιοκτήτες 24ωρων κλινικών ολοκληρωμένων κτηνιατρικών υπηρεσιών) πρότειναν την Πλακεντία καθώς ήταν σοβαρό περιστατικό και ότι μόνο εκείνοι θα παρέχουν νοσηλεία πραγματικής εντατικής.

Παρ' όλα αυτά ξαναλέω ότι έχεις απόλυτο δίκιο να μη βάζει το χέρι του στην φωτιά κανένας για κανέναν...
 
  • Like
Reactions: mareco


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Επικοινώνησα με τις 2 κλινικές που μου προτείνατε....
Με τον Φερλέμη Δημήτρη μιλήσαμε καυθείαν στο τηλέφωνο.
Στην Πλακεντία δεν υπήρχε κάποιος γιατρός διαθέσιμος, οπότε άφησα τηλέφωνο και με πήραν αργότερα

Προς τιμήν τους με καλέσανε κατά τις 21.00 το βράδυ...

Επέλεξα να πάω στον Φερλέμη Δημήτρη, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο..Από ένστικτο...
Μου έδωσε 2 εναλλακτικές να κοιτάξω κι έχουν μπει και οι 2 σε εφαρμογή...

Σας ευχαριστώ πολύ όλους
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU