Λαμπραντορ


Jochara

Member
10 Δεκεμβρίου 2021
7
1
28
Γεια σε ολους!! Αυτη την περιοδο βρισκομαι σε αναζητηση ενος κουταβιου λαμπραντορ. Εχω μιλησει με δυο εκτροφεια το secret melody και το palmhill ταυτοχρονα προσπαθω να ερθω σε επικοινωνια με το amalthea και το iris land . Θελω να μου πειτε αν εχει καποιος απο εσας εμπειρια με καποιο απο αυτα τα εκτροφεια.
ευχαριστω πολυ.
 


manolisp

New Member
11 Δεκεμβρίου 2021
2
0
www.lightgear.gr
καλή επιτυχία, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, όμως θυμήθηκα μια φίλη μου που βρήκε ένα κουταβάκι λαμπραντόρ πριν από 3 χρόνια όταν αμάξι σταμάτησε έξω από του Φιλοπάππου και ένα άτομο κατέβηκε και άφησε το σκυλί μέσα από τα κάγκελα! Η ανθρωπιά και η απανθρωπιά συμπυκνωμένες μέσα σε ένα διάστημα 5 λεπτών. :)
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Να μιλήσεις με όλους δια ζώσης. Η δική μου εμπειρία μπορεί να είναι ένα δείγμα αλλά δεν σε εξασφαλίζει.

Έχεις κατά νου τα απαραίτητα που πρέπει να ζητήσεις ;
 
  • Like
Reactions: GRDANE


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Εγώ έχω δει τα 2 λαμπραντόρ ενός καλού φίλου που τα πήρε από amalthea απ' όσο ξέρω αυτό το εκτροφείο δεν έχει τώρα γέννες
 


Jochara

Member
10 Δεκεμβρίου 2021
7
1
28
Εγώ έχω δει τα 2 λαμπραντόρ ενός καλού φίλου που τα πήρε από amalthea απ' όσο ξέρω αυτό το εκτροφείο δεν έχει τώρα γέννες
Ναι μιλησαμε και δεν εχει γεννες τωρα ουτε καν εχει προγραμματισει..
 


Jochara

Member
10 Δεκεμβρίου 2021
7
1
28
Να μιλήσεις με όλους δια ζώσης. Η δική μου εμπειρία μπορεί να είναι ένα δείγμα αλλά δεν σε εξασφαλίζει.

Έχεις κατά νου τα απαραίτητα που πρέπει να ζητήσεις ;
Να ζητησω ; Οπως πιστοποιητικο υγειας ;
ειμαι πρωταρα και φοβαμαι πως θα με φανε λαχανο..
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Διάβασε αυτό αλλά μην "τρομάξεις".

Κάποιες από αυτές τις ερωτήσεις είναι απαραίτητες και πρέπει να συνοδεύονται από απαντήσεις οι οποίες θα σε πείσουν για το επίπεδο εκτροφής.

Κάποιες υποχρεωτικά πρέπει να συνοδεύονται από ιατρικές εξετάσεις.

Στον Κυνοτρόφο δεν πάμε μόνο επειδή έχει σκυλιά τα οποία έχουν πεντιγκρι άρα είναι με την "βούλα" η φυλή που αναζητάμε ( κάποιοι τα λένε καθαρόαιμα.. ).

Πως και θες Λαμπ ;
 


Jochara

Member
10 Δεκεμβρίου 2021
7
1
28
Διάβασε αυτό αλλά μην "τρομάξεις".

Κάποιες από αυτές τις ερωτήσεις είναι απαραίτητες και πρέπει να συνοδεύονται από απαντήσεις οι οποίες θα σε πείσουν για το επίπεδο εκτροφής.

Κάποιες υποχρεωτικά πρέπει να συνοδεύονται από ιατρικές εξετάσεις.

Στον Κυνοτρόφο δεν πάμε μόνο επειδή έχει σκυλιά τα οποία έχουν πεντιγκρι άρα είναι με την "βούλα" η φυλή που αναζητάμε ( κάποιοι τα λένε καθαρόαιμα.. ).

Πως και θες Λαμπ ;
Εγω λαμπακι ειχα μεχρι προσφατα αλλα δυστυχως εφυγε απο τη ζωη 7,5 ετων λογω καρκινου στο συκωτι τον οποιο καταλαβα αργα.. Αυτο το λαμπακι λοιπον το ειχα παρει απο εναν φιλο φιλου που τα εδινε ως καθαροαιμα αλλα χωρις λεφτα, ομως κατα καιρους ειχαμε θεματακια υγειας οπως δυσπλασια την οποια την ελεγχαμε πολυ καλα, ειχε βγαλει και ενα σαν κουνουπιδι πανω στο βλεφαρο ειχε ψιλοδερματικα τα οποια ενταξει δεν ειναι κατι μετα τα 3 δεν ξαναεβγαλε τελος ο καρκινος ο οποιος δεν γνωριζω αν ηταν κληρονιμικος αλλα εν τελει την πατησαμε. Επειδη λοιπον με αυτην την ρατσα θεωρω οτι ειμαστε ο ενας για τον αλλον μου ταιριαζει και της ταιριαζω θελω παλι λαμπραντορ.. αλλα αυτη τη φορα ειπα θελω απο εκτροφεα (χωρις να με νοιαζει τοσο το πεντιγκρι οσο η γεια που εχει να κνει με κληρονομικους παραγοντες και φυσικα ο χαρακτηρας).
 
  • Like
Reactions: GRDANE


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Η κ. Μαργαρίτα του Palmhill έχει μακρόχρονη εμπειρία με τα λαμπραντόρ και πιστεύω πως μπορεί να λύσει όλες τις απορίες σου.

Είναι πολυάσχολη και ίσως έχεις μια δυσκολία στην επικοινωνία αλλά παρ' όλα αυτά υπάρχουν ερωτήσεις που οφείλεις να κάνεις και να πάρεις απαντήσεις.

* Στις εξετάσεις υγείας μόνο τα γραπτά δίνουν επιβεβαίωση και όχι τα προφορικά ούτε η εμπειρία του Κυνοτρόφου.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU