Λαμπραντόρ πρόβλημα στο μάτι;;


Sakis_zml

New Member
12 Μαρτίου 2019
3
1
26
Γεια σας,
Μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει περί τίνος πρόκειται;;
Να σας πω ότι δεν συμβαίνει συνέχεια αλλά το έχω παρατηρήσει αρκετές φορές μέσα στην μέρα.
Είναι θηλυκό λαμπραντόρ 2 μηνών
 

Attachments







ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Μια ερώτηση στον κτηνίατρο ή σε ειδικευμένο κτηνίατρο όπως ο Κος Λιάπης θα σου λύσει την απορία.

* Τους γονείς δεν τους είδες φαντάζομαι.. εκτροφέας δεν παίζει να ρωτήσεις ; ( κουταβάκιας ; ).
 


Sakis_zml

New Member
12 Μαρτίου 2019
3
1
26
Μια ερώτηση στον κτηνίατρο ή σε ειδικευμένο κτηνίατρο όπως ο Κος Λιάπης θα σου λύσει την απορία.

* Τους γονείς δεν τους είδες φαντάζομαι.. εκτροφέας δεν παίζει να ρωτήσεις ; ( κουταβάκιας ; ).
Ο κουταβακιας μας την έκανε...στάθηκα τυχερός και βρήκα από φάρμα...οι γονείς και οι δύο μία μία είναι
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.653
19.887
Ο κουταβακιας μας την έκανε...στάθηκα τυχερός και βρήκα από φάρμα...οι γονείς και οι δύο μία μία είναι
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς γράφεις, αλλά φαίνεται σαν να έχεις κάποιον, να σου λύσει την απορία. Γιατί δεν τον ρωτάς;
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Μια ερώτηση στον κτηνίατρο ή σε ειδικευμένο κτηνίατρο όπως ο Κος Λιάπης θα σου λύσει την απορία.

* Τους γονείς δεν τους είδες φαντάζομαι.. εκτροφέας δεν παίζει να ρωτήσεις ; ( κουταβάκιας ; ).
Eνώ ο άλλος χρήστης εδώ με το διπλό cherry eye https://www.dogforum.gr/community/threads/Τη-καλησπέρα-μας.37017/, στο εκτροφικό ωστόσο κουτάβι δέχεται τα συχαρήκια αλλά κανείς δεν τον ρώτησε τι του είπε ο εκτροφέας... :whistle:

@Sakis_zml πήγαινε σε έναν εξειδικεμένο κτηνίατρο οφθαλμίατρο όπως Ζάκκα, Παπαϊωάννου, Λιαπής.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Θα συμφωνήσω με όλα τα παραπάνω ποστ(οξύμωρο αλλά όλα είναι σωστα).
Μήπως απλά παρατηρείς το σκυλί όταν έχει γυρισμένο το μάτι με αποτέλεσμα να φαινεφαί πιο πολύ άσπρο?
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Eνώ ο άλλος χρήστης εδώ με το διπλό cherry eye https://www.dogforum.gr/community/threads/Τη-καλησπέρα-μας.37017/, στο εκτροφικό ωστόσο κουτάβι δέχεται τα συχαρήκια αλλά κανείς δεν τον ρώτησε τι του είπε ο εκτροφέας... :whistle:
Ρώτησα καθαρά από περιέργεια μιας και είχαμε "κουβέντα" με τον @Sakis_zml σχετικά με τον κουταβάκια όταν αναζητούσε λαμπ. Θέλησα να μάθω από που πήρε το σκυλί.

Το θέμα που ανέφερες δεν το είχα δει αλλά όπως ξέρεις άλλη τροπή έχει ένα post, με το ίδιο πρόβλημα υγείας, αν η απόκτηση είναι από εκτροφέα ή από άλλη πηγή. Σαν παλιά "καραβάνα" εδώ το έχεις εμπεδώσει νομίζω.

Αν πούμε για δυσπλασία, στην μία περίπτωση είναι πολυπαραγοντικός παράγοντος ( εκτροφέας ) στην δεν άλλη ( κ. Κούλα ) κληρονομικό. Όποιος θέλει αναζητά ανάλογα θέματα στο παρελθόν ( το κουμπάκι αναζήτηση παραπάνω ). Το λέω χοντρά για να καταλαβαινόμαστε, στις λεπτομέρειες θα γράφουμε 700 σελίδες μέντολες.

Δύο μέτρα και τέσσερα σταθμά υπάρχουν αρκετά εδώ μέσα, αν διαβάσει κάποιος προσεκτικά θα τα βρει.

Κ' επειδή φόρτωσα πολύ σήμερα περί σκύλων, μέχρι σημείου να τραβιέμαι σ' αστυνομικά τμήματα, θα πω πως το δόγμα απόκτησης με ενδιαφέρει το λιγότερο. Ο τρόπος που φέρεται στην κοινωνία ο έχων σκύλο και η ευζωία του σκύλου με ενδιαφέρουν τα μέγιστα.

* Έχω αφήσει ένα θεματάκι ανοιχτό, εκεί που η σωστή εκτροφέας φορά το άλλο καπέλο προς υπεράσπιση της ΒΥΒ ενώπιον της δικαιοσύνης. Πως το λέμε ; Ελαστική ηθική ;
 
  • Like
Reactions: vrmode


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki