Λαμπραντόρ-σημάδια φύλαξης χώρου


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Μα καλά... μόνο το δικό μου είναι ΟΥΦΟ και πάει και κ**οτρίβεται σε όποιον πλησιάσει;; :p
Ειναι και το που μενει ο σκυλος και τι ερεθισματα δεχεται (πχ μπορει να αντιγραψει τη συμπεριφορα αλλων σκυλων) Καλα το λαμπ σου στη φωτο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο με τη δικια μου...σα να βλεπω τη Ναλα...χαχα...ιδια εκφραση...
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Και εμένα άμα είναι στο μπαλκόνι και έρθω και εκείνη την ώρα περνάει κανένας κάνει ένα σαν γαύγισμα από μέσα της και με προιδοποιεί!!!
Και ένα βράδυ που ανέβεναν στην σκάλα(αυτό δε είναι συνήθες)και άκουσε τα βήματα πήγε πίσω από την πόρτα και γαύγισε!!Και όταν βλέπει γενικά κόσμο και ξένους είναι το γνωστό τρελοκομείο!!
Και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι αν δει τα παιδάκια στην πλατεία που παίζουν και γελούν-φωνάζουν κάνει όπως βλέπει άλλα σκυλιά,δηλαδή κλαψουρίζει και θέλει να πάει κοντά!!
Πάντος όταν εκείνο το βράδυ γαύγισε εγώ έμεινα, λέω μπράβο και ''συναγερμός'':p;)
 


Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
Μα καλά... μόνο το δικό μου είναι ΟΥΦΟ και πάει και κ**οτρίβεται σε όποιον πλησιάσει;; :p
ΟΟΟΟΧΧΧΧΙΙΙΙ :D:D:D:D

Μπα, αν δεν πάει ο Μοαμέθ στο βουνό θα πάει το βουνό στον Μοαμέθ να κ**οτριφτεί!!
χαχαχαχα Θεϊκο :rolleyes:

Εμενα ο μικρος εχει ακουστει μια φορα μεσα στη νυχτα. Ή εδιωξε καποιον ή ειδε ονειρο :flip: χαχαχα.
Κατα τα αλλα ποτε δεν γαβγιζει.
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Im so proud!!!
Πάντα πίστευα οτι θα μπει ο κλέφτης στο σπιτι και θα του πει περάστε ελάτε να σας δείξω που τα εχουν!
Πριν λίγο μου απέδειξε το αντίθετο!
Ειναι στη βεράντα ο αδερφός μου και τα 2 ξαδερφακια όλοι κάτω των 10 ετών και παίζουν μπάσκετ! Τ σκυλι μπαινοβγαίνει.
Εμεις μέσα στο σπιτι περιμένουμε το πίτσα μπου.
Ξαφνικά απο μέσα που ηταν αρχίζει και τρέχει στη βεράντα πανικοβλητη, μπαίνει μπροστα απο τα παιδια και αρχίζει να γαυγιζει τον ντιλιβερι με πολυ άγριο τροπο!
Δεν μου εκανε τόσο μεγαλη εντύπωση οτι αγριεψε εναν άσχετο αλλα το οτι αγριεψε εναν άσχετο με τις πίτσες στο χέρι που της της έδειξε κιόλας για να σταματήσει!
 


Annallyne

Well-Known Member
11 Μαϊου 2013
73
1
Δεν μου εκανε τόσο μεγαλη εντύπωση οτι αγριεψε εναν άσχετο αλλα το οτι αγριεψε εναν άσχετο με τις πίτσες στο χέρι που της της έδειξε κιόλας για να σταματήσει!
χαχαχαχα!απίστευτο,και με πίτσες στο χέρι!!!Ελπίζω να το κάνει και η δική μου κάποια στιγμή αυτό!!


Η δική μου ειναι γερμανικος ποιμενικός και παρόλο που ειναι κοινωνικότατη και φιλική με όλους(εκτός απο τις γατες),όταν ειναι μέσα στο σπίτι-κήπο,έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά.Όταν ειναι έξω όμως,συνήθως τα αγνοεί,δεν προκαλει ποτέ.Δεν ξέρω αν εχει διαφορά που ειναι γερμανικος ποιμενικός ενώ μιλάμε για λαμπροντόρ,αν και σαφώς δεν ειναι λαμπροντόρ αλλά το λέω γιατι και η δική μου ειναι πολύ φιλική με όλους σχεδόν-κάνει χαρές κτλ.Δε νομίζω να επηρεάσει τη συμπεριφορά του.Πιστεύω απλά ότι υπερασπίζεται το δικό της χώρο.Και όπως λες κι εσύ και η δική μου άρχισε να το κάνει αυτό όταν ξεκίνησε να περνάει ώρα και στον κήπο.Πιστεύω ότι απλά έξω ειναι πιο πολλά τα ερεθίσματα που δέχεται και απλά ανταποκρίνεται.
Η δική μου πάντως,που έχει την ίδια συμπεριφορά που λες,συνεχίζει να ειναι φιλικότατη και δε βλέπω να επηρεάζεται,ούτε να έχει εξελιχθεί σε κάτι άλλο όλο αυτό.
Βεβαια,την έχω υιοθετήσει ένα μηνα και κάτι(δεν ειναι το απαραιτητο χρονικό διαστημα για να πω ότι σίγουρα δε θα γίνει κάτι άλλο όλο αυτό) αλλά δε βλέπω καμία αλλαγή στη συμπεριφορά της-παραμένει το ίδιο χαζόσκυλο που γλείφει τους πάντες!!

Εκτός από δυο φορές που δεν ήταν φιλική με δυο άτομα,αλλά νομίζω ότι εκεί είχε λόγο να μην ειναι χαχα
 
Last edited:




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
ίσως να φοβήθηκε το μηχανάκι?όπως και να έχει όμως είναι δείγμα φύλαξης θέλω να πιστεύω!

εκείνη μπορούσε να τον πλησιάσει η τους χώριζε κάτι?πάντως βρέ παιδιά έχουμε πεί δεν είναι UFO τα λαμπραντόρ απλά σε κοντινή επαφή ξεχνιόνται με τον καθένα.
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Δεν φοβάται τα μηχανάκια. Έχουμε και εμείς!

Φάνηκε ξεκάθαρα οτι το έκανε για να προστατεψει τα πιτσιρίκια! Μπήκε μπροστά τους και αρχισε να φωνάζει άγρια στον πίτσα μπου! Η βεράντα μας ειναι κλειστή, ένα πορτάκι τους χώριζε!

Μόλις βγήκα έξω ηρέμησε, με συνόδεψε στην τραπεζαρία για να ανοίξω τις πίτσες, έκατσε και περίμενε το κατιτίς της!
Εε ετσι την αφήνεις? Έφαγε ένα κομματάκι λουκάνικο για ανταμοιβη!